Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 58]

Téma: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Aktivní regálovky za necelých sto litrů, co Vy na to?
https://www.idnes.cz/technet/audio-foto … -video_nyv

(upravil bastl 27. 12. 2022 20:13)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Divný a nyvíc tohle už prodává Kef a za míň.
NAD C 658 za 37500.- a k tomu aktivy do 55000.- a bude to za stejný peníze jinde.

Nebo opačně. Tohle https://www.audiophonics.fr/fr/amplific … 16952.html
a k tomu jakýkoliv bedny kolem 70k

(upravil mechanik 28. 12. 2022 2:21)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Hordek, remeslená práca s drevom je pekná ale zase tolko námahy tak jednoduchá bedna nevyžaduje. Elektronika sú lacné moduly Dčka, spínaného zdroja a nejakeho DACu. To si vie niekde z číny objednať každý podpriemerný DIYer. Mohli mať nejaku vlastnú elektroniku... To zapustenie reprákov akusticky velmi dobré nie je. Zaujímavé je to tým že to spolupracuje s telefonom ako streamerom, hádam cez WiFi... a že to vie prehrávať z USB klúča. Ak má ísť o kvalitu zvuku a nie "konektivitu" tak by som za 90 tisíc kč určite išiel do niečoho iného. Proste klasicky HiFi komponenty a regálové bedne. Toto sú pre mna len drahšie bedničky k PC za fakt dosť brutálnu cenu. Inak repráky tiež vela nevyšli obyčajný amalý stredobas asi od SB a neodymový výškač. Tieto sú vždy extra lacné. Radšej by som za tú cenu prekúpil regály s high end reprákmi. Toto je dosť "low cost". Aj keď dosť ľudí tu stavia s lacnejšími reprákmi, je to relatívne.

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Ved je to Stark Audio. Nikdy nestavali z extra drahych menicov. Na mna posobia, ze su zamerany na solventnych zakaznikov, co kludne utratia 100 000eur za 4 menice v hodnote 150e, hlavne, ze je to zaujimavy dizajn. Nikdy som od nich nic nepocul, asi sa za tym poobzeram. Taky model Emma alebo Jane. Zial, nikde ziadna fotka vyhybky pripadne meranie som nenasiel, teda az na jednu fotku zaliatej vyhybky v nejakom epoxide. Inak remeselne spracovanie maju fakt pekne.

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Mně se to líbí. Cenu neřeším, to bychom mohli rozebírat kdejaký výrobek, určitě si to zákazníky najde smile

mechanik napsal:

Elektronika sú lacné moduly Dčka

Modul je podle všeho NC122MP a ten bych už rozhodně nenazval levým ani špatným, viz měření PMA silnějšího bráchy NC252MP.

mechanik napsal:

To si vie niekde z číny objednať každý podpriemerný DIYer

To tedy skutečně nemůže smile ncore moduly nejsou dostupné diyerům už proto, aby to kdejaký "podprimerný" diyer neprasil jak dépéáčka a pokazil tomu tím stejně pověst.

(upravil dawsoo 28. 12. 2022 10:23)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Tohle je přesně ten typ rádoby highendu, který celý obor degraduje do sraček,za mě teda hovno v pozlaceným obalu. Designovka bez kompetentního návrhu a tech řešení. Cílový zákazník je prosím kdo? Bohatší debil co tomu moc nerozumí a zároveň mu nevadí že to nemá zavedenou značku? sad
¨
Bohužel ač to nikdo nechcete vidět pánové, tenhle kdysi moc hezkej obor končí s poslední generací zákazníků co dokáží racionálně rozpoznat a ocenit kvalitu od sraček kvalitu předstírající... a žádný diy-erství s tím opravdu nemá nic společnýho neb to je uplně o něčem jiným a s jinými motivacemi.

Není co dodávat...

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Tazke Starkaudio a aj som si hovoril, ze ten dizajn je mi velmi znamy... tak uz vieme odkial vietor fuka, uz len ta podobnost krabice a prevedenia je totozna s prevedenim audio komponentov jednej rakuskej firmy smile

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

"hovno v pozlaceným obalu" - 100% súhlasím.

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Někteří z Vás jsou ve svém názoru tvrdí a odsuzující, budiš. Mě osobně se líbí velmi pěkné provedení a zajímavé technické vlastnosti i možnost budoucího apgrejdu a ano, nelíbí se mi cenovka, která mnohde vychází ještě hůře:- https://www.techhouse.cz/truune-Eight-8 … gIcj_D_BwE
Své zákazníky si tento výrobek jistě najde a jeho pořízení bude mít v poměru užitek, kvalita, cena "větší smysl" než pořízení si elektromobilu jako náhradu za starý naftový kočár k cestám přes půl Evropy. Asi tak. smile

(upravil stiglitz 28. 12. 2022 12:10)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Tohle je přesně problém všech těchhle diskusí, i na fb.
Jaké soustavy jsou podle vás top?
Mě třeba Stark Audio, model Jane, tuším, dost líbí.

Já tvrdím, že i kdyby se našel někdo, kdo pošle lidi na Mars, a doveze je zpátky, najde lék na rakovinu, nebo nevím co, vymyslí Perpetuum Mobile, vždycky mu to valná část poplive, a pohaní.

Já k tomu mám tohle: Neznám, a neslyšel jsem.

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

V tomhle segmentu nic zvláštního. Výrobní náklady jsou při kalkulaci ceny produktu jen podružná položka. My tady si dokážeme rámcově ty výrobní náklady odvodit, takže většině (včetně mě) se to bude zdát drahé. Ale drtivá většina potenciálních zákazníků je úplně z "jiných vod".
Za mě, myšlenka dobrá, vše v jednom přístroji, provedení vizuálně solidní zkritizoval bych asi jen tu cenovku ale nejsem cílová skupina, takže vlastně dobrý smile

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Poopravil som si názor - podľa merania a parametrov sú to zaujímavé reprosústavy.

https://www.nextech.sk/a/Truune-Eight-- … nym-zvukom

(upravil 28. 12. 2022 14:33)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

big_smile https://www.czc.cz/edifier-r2750db-cern … FkQAvD_BwE

https://www.czc.cz/edifier-airpulse-a30 … 00/produkt


Tyhle jsem slyšel a byl jsem z toho lehce opařenej. Prsty v tom má Fostex a Klippel
https://www.czc.cz/edifier-s360db-dreve … 84/produkt

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Ach jo, vertikalni meritko 240dB, to je snad zatim nejvic co jsem kdy videl.

Souhlas s Rixem, ten samotnej zesik nemusi byt spatnej, co tak mam zkusenosti. Snaha o konektivitu, kraviny jako hrani z mobilu atd, ty to akorat degraduji, ale tady neni zkuseny posluchac cilovka - to je chyba zdejsich myslenkovych pochodu. Zkusenost, vkus, vyposlouchanost, znalost, videt pod poklicku, premyslet, nebyt povrchni, zadnej pozer, mit zajem, rozsirovat si obzory, dat vecem cas protoze nabrat zkusenost proste trva,.....to vse jsou pojmy z minulosti. Recenze ted dela kazdy pako  s nula kompetenci. A budoucnost jde jeste vic do .... 

tatko Tom napsal:

Poopravil som si názor - podľa merania a parametrov sú to zaujímavé reprosústavy.

https://www.nextech.sk/a/Truune-Eight-- … nym-zvukom

ruzne DIY repro

Web

(upravil mechanik 28. 12. 2022 15:18)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

DJ_Rix, že je to N core, či čo, som si tiež potom našiel. Každopadne na tých doskách s Dčkovými modulmi je pár VF tráf, cievok, SMDčok a malých kondenzátorov. Ak sa tam za niečo platí tak asi jedine za to že niekto navrhol modul ktorý dokonca aj oproti AB meria dobre ale reálna hodnota súčiastok je takmer nič. Proste fakt neviem za čo sa pri tej bedni platí... Dobre to napísal dawsoo. Uplne súhlasím, ako vždy smile Stavím sa že dawsoo postavil hromadu 2 pásem so scan speak ktoré museli byť uplne inde a spolu s nejakym poctivým ABčkom a kludne staršou elektonikou to tomuto super modernému low cost projektu za vysokú cenu so stavebnicovou elektronikou natrhne prdel smile

Veď za tú cenu (5000e) človek už postaví fakt mimoriadne dobre DIY z tých najdrahších reprákov a velkou poctivou bednou. Sice bez elektroniky ale dá sa od toho odraziť a tú elektroniku doriešiť časom.

Plánujú k tomu navrhnúť sub a ten bude rozpočtom tam čo celý tento projekt ak bude urobený poriadne. Takže možno ho budú ponúkať za dalších 5 000e... Ja by som touto cestou teda nešiel.

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Ten zesik jako hotový výrobek stojí 400EUR
https://www.audiophonics.fr/en/power-am … 12756.html
Bůh ví za kolik tu desku kupujou od Hypexu. Za kolik ji od Hypexu koupil PMA a myslim že i tu výkonější, neprozradí.

(upravil Kocour 28. 12. 2022 15:43)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Odbocim. Na Decka je zvykem plivat, coz chapu, v naproste vetsine jde o totalne odrb, cenove optimalizovany na kost, a zvukove to odpovida. Jenze uz nejakou dobu ziju s Deckem co mu Rix dal slusny operaky v bufferech (naprosto zasadni pro vysledny zvuk, myslim ze daleko vic nez to ze to je Decko ci AB. Zmeny jsme mockrat zkusili i v AB zesicich). linerani napajeni, draty, konektory pajeni (ANO, verte si nebo ne smile)... Zvukove se k tomu po prepnuti z vetsiny AB velmi rad vracim. Jakekoliv Sroll (Cassioppeia, a jeste jeden, jmeno si nevybavuju), DPA, MCIntosh, Hegel, .... vzdy melo nejakou zvukovou vadu nebo signaturu, vychyleny zvuk, divny nadech.

Problem Decka totiz neni v technologii, ale protoze to je obecne pojate a implementovane jako low cost reseni, takze vse kolem je vodrbany na kost. Blby low cost AB hraje taky blbe, pro me naprosta vetsina toho co jsem slysel. Obcas neco z toho je prijatelne, kdyz snizim naroky a zvyknu si, po case.

NC500 (OEM) + SMPS + linearem napajeni buffery + Opamp typu Burson Vivid v6 + aspon zaklad WBT Cu svorky... slysel to tu nekdo, hmmmmmmm? Za tu cenu fakt nevim jaky AB by tomu mohlo rozumne odpovidat zvukove. (Dawsoo, uz te slysim smile, jasne, vyladene vintage kousky, proti tomu nic nenamitam, tam by se jiste nasel zvukove vyborny kousek)

ruzne DIY repro

Web

(upravil bastl 28. 12. 2022 23:52)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Já mám dva ncore (myslim nc250)monobloky a není to vůbec špatný. Na středech bez problému, výšky jsou dobrý ale je to takovej stejnocink a basy taky dobrý, skorát proti 2.5 krát slabšímu ABčku tam nejsou ty koule a pevnost. První co mě napadlo, že by bylo zajímavý to slyšet na linearním zdroji, což u nc250 nejde a za druhý, že příští nebo přespříští generace Hypexu ty AB už asi spláchne uplně. Purifi jsem nikdy neslyšel(u sebe).

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Souhlas s PMA:

PMA napsal:

Berte prosím v úvahu, že mezi zesilovači "třídy D" jsou obrovské rozdíly co se týče zkreslení v závislosti na kmitočtu a tvaru kmitočtové charakteristiky v závislosti na impedanci komplexní zátěže. Určuje to použitý obvodový princip. Jediná opravdu špičková řešení jsou od Bruna Putzeyse -  Purifi a trochu s odstupem nCore. Celé kouzlo je v návrhu zpětnovazební smyčky. ICEpower mají horší linearitu na vyšších kmitočtech a obvody TPA3YXX a podobné jsou už spíš hračky, se slyšitelně modulovanou kmitočtovou charakteristikou podle komplexní impedance repro. Podobně jako třída AB neznamená stejné vlastnosti všech takových zesilovačů, tak to platí pro třídu D.

Co jsem class D slyšel mělo to divné výšky..nizke zkresleni neni vše, důležitá je i impulsní odezva.  A špatné jsou i poměrně drahé stroje https://www.technics.com/cz/products/gr … FaXe1cVDXM

Web

(upravil tatko Tom 28. 12. 2022 18:32)

Re: Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Som už hodne po záruke, teda niečo už nepočujem no dcéra má uši ako netopier (počuje nad 20 kHz čo ma občas serie - počuje aj čo sa rozprávame u nás hoci býva o byt vyššie a nie je to panelák, v lete naozaj počuje netopiere, lietajúce na dvore aj keď zrejme len nábeh a pokles ich akustickej lokácie). Kúpil som jej čínske déčko za necelých 20 eur. Má chybu, v okolí polovičného "Volume" nejaký malý šum. No čo sme porovnávali s nie zlým AKAI AM-69, rozdiel v podstate ťažko postrehnuteľný. Nemusí platiť (často neplatí) že drahšie je lepšie.

Příspěvky [1 až 20 z 58]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Slováci umějí, aneb reprosoustavy z kaktusu a brambor

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£