Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

Ahoj. Mám ty Heco Victa Prime 502 a zní to docela příjemně. Jsou to 2,5 pásma. Mám i možnost srovnání s typem 702. Ty 702ky mají takové divné basy. Řekl bych tak jaksi rozplizlé, zadekované. Domnívám se , že použité středobasy v tom konceptu třípásma jako basáky nevyhovují. Co myslíte, tak obecně?

Re: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

Ono to bude spíš nějak jinak, ty 502 mají na basech hrb, ty 702 slušný nájezd bez převýšení.

Re: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

To bude tím, že objem těch 702ek je pro ty dva laciné 6,5" málo, dole jsou udušené a začnou hrát až cca od 60 Hz s převýšením kolem 100 Hz, ale ani ve větším objemu by to nebylo ono. Jen prostě dostáváš, co zaplatíš. U takto levných beden koukej po takových, kde reproduktorů není víc jak tři.

Re: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

antonio
Moc dík. Souhlasím. Mám totiž 1 ks na mono poslech DAB rozhlasu. Zadělám tu spodní reprodíru pokličkou z desky a repro nahradím rezistorem.(?) Asi toho tady moc nezkazím, na téhle kvalitě..

Re: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

Tak teď ti bude plandat jak hadr v kyblu.

Re: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

sporilek, zkazíš toho hodně. Ty basáky jsou nejspíš v sérii, takže takto bys mu odpor předřadil a chyběla by citlivost, kterou jsi snížil jak odebráním jednoho z nich, tak přidáním toho odporu. Navíc rapidně zvedneš Qts a odezva dole se zhorší.

Jestli máš možnost basy přidat korekcí na zesilovači, zkus to se zacpaným bassreflexem.

Re: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

antonio

Ach ty (ne)znalosti...Bednu jsem uvnitř více vytlumil , ucpal molitanem BR a oddálil na 60 cm od zdi. Na PC poslouchám tohle: https://www.internet-radio.com/stations/smooth%20jazz/ v mono provozu s TDA 7293 a externí zvukovkou. Už to hraje velmi přijatelně. Na WIN 7 jsem mohl používat ekvalizer, na WIN 10 už není ovladač. Nastavil jsem si alespoň "enable crystalizer 50%".

Re: Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

"Na WIN 7 jsem mohl používat ekvalizer, na WIN 10 už není ovladač"

EQ Peace:
https://sourceforge.net/projects/peace- … extension/

Mám nastavený 31-pásmový

smile

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zvukový rozdíl mezi Heco Victa Prime 502 a 702 ?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£