(upravil pet007 23. 6. 2023 22:02)

Téma: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Takze takova jedna, mozna, zajimava prestavba fujtajblovych, komercnich MTM v docela peknych skeletech z MDF (ok, sila steny jen 15mm...) na neco, co by uz nemuselo byt uplne marne.
Jelikoz se ke mne, tak trochu nahodou, tyto bedny dostaly za celkem solidni peniz, a zaroven mam tento typ subtilnich sloupku rad, jsem se rozhodl, ze jim dam druhou sanci. Po konzultaci s Kocourem (za coz Petrovi jeste jednou dekuji) mi byl doporucen 7" stredobas od ScanSpeaku - Revelator 18W8531G00. Druhy ve hre byl Satori MW19P-8. Dle Petra je spodek se Satori takovy kulaty, uduseny, mekci..... Vrsek se zase musi delit strmeji (LR4)...
Vrsek byl pro mne jasna volba - WG. Otazka ale, co do nej. Nakonec tedy padla volba na "hadrovou" BlieSMa T25-S. WG se budou muset vyzkusit na par prototypech, na webu jsem zatim nic pro tuto "levnou" BlieSMu nenasel.
Mechanika: na CNC se udela nove, pridane celo, ve kterem budou zapusteny jak WG, tak 18W. Zadne designove orgie, viz priloha.
Objem bedny, tak jak je, je cca 35L. Dle Petra ma 18W rad objemy kolem 25L - urcite nejprve vyzkousim puvodni objem. V pripade "rozplyzlych" spodku se pujde s objemem dolu.  Jelikoz tydle bedynky si zrejme necham (nez je ze mne nekdo opet vymami smile, nikam to nebudu tlacit a dam tomu cas a prostor.
Cena menicu uz neni uplne mala (zhruba 710 € - 22.6.2023), celkove by se cena teto (pre)stavby mela pohybovat kolem 30000,- (vcetne porizeni puvodnich beden).
Edit: na fotce nejsou ty moje konkretni Heco bedny - fotka z netu.
https://k00.fr/pyzvp8ob

(upravil dawsoo 23. 6. 2023 10:49)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Hele takový fajnový a pěkný repro by fakt 100% zasloužily celej řádnej skelet a ne 15mm (to je fakt málo) Heco papírovou krabici. Nemyslim to ve zlým,ale příjde mi blbost když už budeš dělat čelo tak proč ne rovnou celou bednu. Tohle dej pryč nebo někam kde to je jedno. Sám řeším podobnej problém s bedničkama co jsem získal skoro za nic (prozměnu Magnat) co mám v práci k pc a nakonec místo překopávky jsem se rozhodl udělat raději celý nový budky... levně obyč krabice s reproněma co mam doma a tohle někomu dát nebo za pár poslat do světa. Heco 300 (menší sestry tohoto) jsem dokonce v pravěku i tady upravoval a to z čeho to je udělaný není snad ani MDF ale lisovanej měkkej papír.

Není co dodávat...

(upravil pet007 23. 6. 2023 10:58)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Urcite mas pravdu, ale novy, poradny skelety tady umi udelat asi jen Kany (resp ja nikoho jinyho neznam). A s nim se to musi dobre a hlavne dost dopredu naplanovat. Kdyz to bude zvukove to co cekam, necham je u nej udelat.

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Ty menice si jiste zaslouzi lepsi skelet, ale na prvni vyzkouseni, a nemuset cekat na fesacky ozvucnice, jsem pro to hodit do tech papirovych krabic.
Pohraj si hodne s tlumenim, vic nemusi byt na skodu.
Na techto menicich uz jsou slyset soucastky bezpecne, tak si pak muzes zkusit pred vyskac lepsi kondik treba. Neni to nic na hranici rozeznatelnosti.

ruzne DIY repro

Web

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Ohnutá MDF má obrovskou výhodu v pevnosti proti rovné desce, takže ty boxy bych nezatracoval. Co bych každopádně udělal, tak omezit stojaté vlnění vložením šikmé desky, případně dvou, jednu nahoru, druhou dolů. Nadto se tím zbavíš objemu.

(upravil dawsoo 23. 6. 2023 13:06)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

pet007: Zkusit můžeš ještě Aleše Bílýho,kterej bedny taky umí moc pěkně (Jižní Čechy). Kocour má recht ale i tak mi to příjde blbost,bedny prodej a za utřzený peníze pořeš nový skelety udělaný pořádně,dávat do papírovýkrabice revelator je opravdu barbarství ty Heco jsem jak jsem psal fyzicky měl a opravdu tam nepomůže nic, je to osekaný a ani to není opravdu žádná MDF (ta má zcela jinou hustotu a měrnou hmotnost) ale řídkej lisovanej papír,pomohlo by to jen vylejt nějakou hmotou která vytvrdne,ale i to si nedovedu moc představit,jednodušší a lacinější je novej skelet..

Pánové sorry ale měli jste to heco fyzicky fakt v ruce že radíte že to je ok,fakt se mi nechce věřit že ano,protože ty nejmenší dvě verze 200 a 300 znám a byl to fakt průšvih, kde ani vruty tam po pár opatrných zašroubování nedrží protože se to v tý díře ta měká srajda uplně rozpadá,kdyby to byla MDF tak proč ne ale tohle je opravdu uplně ta nejnižší řada a i ty jejich repráky jsou fakt kvalitnější než ty skelety ve kterých jsou. Po tolika letech snad není zapotřebí tady patlat takovýhle věci a držet aspoň základní úroveň nějakýho racionálního řešení.

PS: Pokud by to byly nějaký repráky co jsou doma, tak ok, ale revelatory s bliesmou budou min za 15-20k tak mi to příjde fakt jako uplnej prasáckej nesmysl odporující uplně všemu. Navíc se zničí i ty původní heco který cenu tak jak jsou nějaké nízké stovky či tisíce určitě mají.

2008 - Dvoustovky
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=5001

Není co dodávat...

(upravil pet007 23. 6. 2023 13:02)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Stejne se to musi nekde omerit/odladit; Tak na to budou Heco dobry, jak pise Kocour.....
Edit: cenu menicu tam v prvnim prispevku pisu, 710€.

(upravil dawsoo 23. 6. 2023 13:11)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Já teda pár beden vyrobil a vždy jsem ladil ve finální ozvučnici,nebo min prototypu identického tvaru a přesným rozmístěním repro. cokoli jinýho je z principu nesmysl. Ale ok byla chyba že jsem vůbec cokoli psal asi tomu už nerozumím, jen mi je prostě líto všech těch repráků heco i revelatorů a hlavně zbytečný práce navíc:)

Není co dodávat...

(upravil pet007 23. 6. 2023 13:16)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

To nikdo nerekl, naopak, mas spravnej , kritickej pohled na vec. Ja ale zase naopak vzdy delam zkusebni bedny(u). Protoze cekat na poradny bedny 3/4 roku, dat za ne 20 a zjistit, ze by to chtelo nekam posunout ci zvednout objem o 5L neni optimalni. Nemluve o riziku mechanickyho poskozeni pri merenich, vyndavani repro apod.
A udelat si 200x520mm desku se dvema dirama neni zase tolik prace smile

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

jj hele zkus tomu alešovi bílýmu říct...seskeletama je vždy ten největší problém já vím..  jsem rád žes to pochopil přesně tak jak jsem to myslel... přišlo mi prostě jen trochu líto i těch heco, který zas tak uplně tragický nejsou.

Není co dodávat...

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Prvni verze WG s prumerem 165mm, hloubka 30mm, hrdlo 29.5mm, zmereno s oknem 5ms, a jen tak v rychlosti filtry elektricky 2. rady + jeden odpor pred T25S, nic vic smile

http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Heco_Victa_500_up/foto/v1%20var1%20Six-pack_basic_2LR.jpg
http://www.mervart.eu/!projects/!audio/Heco_Victa_500_up/foto/Proto_WG1_oreS.jpg

(upravil Kocour 29. 6. 2023 22:33)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Hodne solidni.

At vim na co koukam, mas nastane xyz souradnice nebo  je to merene oboji s pevnou pozici mikrofonu? Power i DI jsou az moc pekne, tzn vertikaly v tom nejsou ze? Ani skrze xyz souradnice.

Tech 6k v ose bude mozna stvat, to pak ale uvidis az co ucho na to.

ruzne DIY repro

Web

(upravil jardag69 29. 6. 2023 23:38)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Dalo by se nějak vyhybkou ubrat mezi 300-6000? Nechat propadnout děličku o cca 3-4dB? Jen se ptam.
Co to je za program, kterým si měřil?

(upravil pet007 30. 6. 2023 8:31)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

VituixCad smile   "I am an expert, I can do absolutely everything"

Kocour
Jak jsem to delal pozde, tak samozrejme jsem zapomnel pridat y souradnici (170mm). Jinak ano, mereno bylo v ose kazdeho menice (1m daleko, 1.4m nad zemi u basaku), vertikaly nejsou, az si udelam pripravek, ktery nejak bezpecne podrzi bednu na lezato, zmerim tez.)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Myslim, ze ty vertikaly primo merit asi ani netreba, staci ty souradnice, a zapnout vertikaly v Options.
Ptam se, protoze me prave zajima, jak to bude vypadat.

ruzne DIY repro

Web

(upravil pet007 30. 6. 2023 9:01)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Ok, dik, zkusim.
  Jinak cisty objem bedny je kolem 32L (BR D=65mm, L=200mm a dle impedance je ladeni cca 35Hz). Zatlumeno cca 30mm rounem do 2/3 vysky bedny (Heco puvodni smile. Dle mereni to vypada pomerne dobre,  takze zatim necham tak a poslechnu.

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Budem trochu OT, ak by to vadilo zmazem.
1.
Nieje ta volba v options na zapnuie vertikal len o tom, ze to berie do vypoctu power response a DI aj vertikaly, ktore su zmerane? Alebo je to take inteligentne, ze ak to ma len jednu sadu fr.(horizontaly) a nastavene offsety pre menice, tak to tie vertikaly zroven dopocita? (snad som to napisal zrozumitelne)
2.
Skusal som merat kazdy menic zvlast, ale pri porovnani s meranim z jedneo bodu vsetky menice, mi nejak nesedela faza. Ako toto zabezpecite, aby bol mikrofon v rovankej vzdialenosti? Alebo tam mala nepresneost nevadi? Z coho vyplyva este jedna doplnujuca otazka, predpokladam spravne, ze vzdialenost mikrofonu sa berie od cela ozvucnice?
Meram v Arte, dvojkanalovo.

Este raz sorry za OT.

(upravil Kocour 30. 6. 2023 9:36)

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

jozy:
1. ano je to inteligentni, jakmile se dodaji xyzrt souradnice, a zapnou se Verticals v Options, tak Vituix si ozrcadli horizontaly do vertikal. Kimmo a dalsi delali nejake studie, a shoda toho pristupu vs vylozene merene vertikaly byla vysoka, a vliv na power a DI v miste delicek byl mene nez 1dB. Je to znatelne lepsi nez zadne vertikaly, protoze mereni muze byt nekdy dost obtizne. Ono stejne ty vertikaly u normalnich usporadani nema uplne smysl resit do mrtva, je to proste furt blbe. Jen to clovek nesmi uplne zazdit a udlat vylozene blbost.
2. vzdalenost mikrofonu od cela bedna, naklonena bedna se musi narovnat, naklon par poresit pres XYZRT. Je potreba merit metrem presne. Kimmo psal, ze napriklad kombinace maly pasek a maly stredak, blizko sobe, lze zmerit s mikrofonem z jednoho mista, treba mezi nimi, a basak pak uz zvlast.  Pri delicce 2k mi vychazi 1mm ~0.5stupne, tzn chyba umisteni mikrofonu 10mm vyrobi fazovou chybu 5stupnu, coz je nic.

3. v Options se nastavuje vzdalenost mikrofonu, pro kterou to zobrazuje grafy, tzn si to prepocitava uhly a relativni vzdalenosti na zaklade XYZRT souradnic. Je krasne videt co dela sfazovani stredak basak, kdyz se nastavi 1m, 2m, 3m. Ja pouzivam 3m. Teda pri nastaveni 1m se mi sfazovan basak stredak lehce rozjede.
4. Je lepsi merit po peti stupnich. A az do -180 stupnu, kvuli spravne power response.

Vituix je pecka nastroj, a uz to pouziva dost velkych firem, myslim ze dokonce i Magico.

ruzne DIY repro

Web

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

Kocour:
Dik, ja si to teda este v pokoji skusim, lebo merat vertikaly je fakt boj niekedy. Je fakt nevyhnutne merat po 5stupnch? Ja meram standardne po 10. A tych -180 je myslenych ako? 0 je v osi menica, 180 v jednom smere, -180 v druhom, ak mam umiestnenie menicov symetricky staci  len na jendu stranu, ak vyosene tak na obe? Takto som to doteraz bral, tak len ci niesom uplne mimo. Popravde meram len do 90, ale asi to skusim na nejakom mensom 2p aky to spravi rozdiel.

Re: Heco Victa 500 MTM - prestavba na TM - 18W8531g00 + BlieSMa T25-S@WG

IMHO mereni 0-180 (tzn. koncim s merenim zady bedny k mikro) staci, protoze druhych 180 (tzn 360 celkove) musi byt to same (ok, kdyz jsou menice symetricke v [y]), a tusim ze Vituixcad to uz umi zapocitat.