Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 12)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 230]

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

A L1 pro vf smile

Web

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

To přepínání odporů bych změnil - v okamžiku přepnutí bude obvod rozpojen. Je potřeba to zapojit tak, že odpory jsou na furt připojený a kontakt relé je přemosťuje. Jinak hrozí strašlivý šupy na výstupu...

(upravil kotel 10. 1. 2023 13:25)

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Denkez napsal:

Při R11, 12 = 0 nemá klidový proud koncových tranzistorů teplotně co stabilizovat. To nedopadne dobře.

Tato část je spíš experiment než finální zapojení. Je fakt, že bych tam mohl dát alespoň díry na případný odpor a pořešit, aby to neodpojovalo zpětnou vazbu při přepnutí relé.

Při nastavení zisku na +22 dB (zapojení R2) ulítne napěťová nesymetrie.
V zapojeních jsem to viděl běžně a v simulacích jsem problém neobjevil. Tak možná to bude tedy další experiment big_smile

Proč na místě C2 nepoužít Wima MKS2?
Nekoukl jsem na rozměr, když jsem kupoval MKP a prostě už je mám. Když to bude měřitelně horší než lepší, tak budu řešit dodatečně.

K čemu je tam R3?
Teoreticky k ničemu. Původně jsme s ním chtěl nastavovat nějaký malý gain. Dám pryč.

reeb napsal:

A L1 pro vf smile

Cívka je zapouzdřená, na grafice je nějaký náhodný model. To by snad mělo být ok. Deska zesilovače bude holt ještě samostatně stíněná.

kaed napsal:

To přepínání odporů bych změnil - v okamžiku přepnutí bude obvod rozpojen. Je potřeba to zapojit tak, že odpory jsou na furt připojený a kontakt relé je přemosťuje. Jinak hrozí strašlivý šupy na výstupu...

Oni jen nehrozí, byly by tam fakt big_smile Já tam sice budu mít ještě další relé, ale součástky by dostávaly zbytečné šupy, určitě předělám.

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

rvx73 napsal:

C2 je ideální anténa pro chytání "padesátkového" bordelu wink

Jenže takhle se to v pořádným hifi děláááá, malej kundík nedejbože elyt je nepřípustneeeeej !!!!! big_smile

kotel: fakt to dej do háje, tu strašnou cihlu smile Jinak fandím tvému nadšení, ale přijde mi, že se snažíš znovu vynalézt kolo a plýtváš energií a možnostmi na věci, které už někdo vyřešil a za každou cenu se snažíš najít nevšední řešení, imo ne vždy ku prospěchu věci...

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Já bych rád vzal něco dobrého a funkčního, ale za 3 měsíce jsem nic pořádného nenašel. Vzal jsem tedy na základě diskuzí základ OZ + buffer, což má dle všeho neměřitelné zkreslení i šum a dobrý zvuk, když se udělá dobře. Stačí to tedy vychytat. Někdo už řešil sluchátkáč zde: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23054 a nakonec se ničeho nedobrali. Beru to tedy jako pokračování s tím, že jsem vzal v potaz všechny podněty.


Jinak právě toto fórum mně dalo impuls ke stavbě zesilovače, protože lepší komunitu jsem fakt nikde nezažil.
Plus pro vyřešení jedné aplikace v práci jsem se potřeboval naučit operační zesilovače, simulace, kondíky, cívky, řešení rušení a na tohle je takový projekt ideální.


S tím kondíkem jsem zde četl, že se na něj chytá bordel, ale tak udělat kolem něj krabičku z hliníku nebo mědi by neměl být problém. Celý zesilovač ne, to by se špatně chladilo. Někdo už to tady také řešil. Dát tam menší kondík je nejmenší problém. Uvidím, jestli půjde naměřit rozdíl a jestli bude rozdíl ve zvuku.

Třeba ohledně DAC není co řešit. Lutadac dle všeho nic nepřekonalo a jsou k dispozici kompletní data. Jen stejně budu muset asi dělat vlastní desku kvůli optice, ale je jasné, jak to má vypadat.

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

na ten vstup dej kvalitní elyt + paralelně 220n fóliák a máš vystaráno

(upravil Denkez 11. 1. 2023 10:26)

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

kotel napsal:

Já bych rád vzal něco dobrého a funkčního, ale za 3 měsíce jsem nic pořádného nenašel.

Na internetu se válí tuny schemat sluchátkových zesilovačů. Je jen otázka, co myslíš pod slovy "dobrý a funkční". Např. tady jsou dostupná zapojení hned 5 zesilovačů.
Nebo tady.

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

já doporučuju Odibu - http://amarokcz.wz.cz/BUFF.htm

(upravil kotel 11. 1. 2023 12:00)

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Tak jsme zpátky u OZ+diamond buffer, to jsem rád big_smile Ten týpek na Odibu ani nemá vazební kond. Problém solved big_smile Dám teda na desku ještě díry pro malé kondy.
TPA6120A2 tu vyzdvihoval do nebes Dohnalík, ale jinak jsem k tomu moc info nenašel a měření taky nic.

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

k tpa je toho kopa pouzi google, napr. datasheet:

https://www.ti.com/lit/ds/symlink/tpa61 … com%25252F

meranie od BV: https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … 443#344443
audiosciencereview: https://www.audiosciencereview.com/foru … iew.15226/

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

s Toppingem L30 opatrně - četl jsem, že pár lidem odpálil sluchátka

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

nemyslel som samotny toping ako produkt ale kvalitne meranie pouziteho TPA na AP a co dokaze... smile cinske topingy nepoznam

(upravil reeb 14. 1. 2023 12:40)

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Na fb je několik sluchatkovych skupin a separatni sluchatkace Topping (A90, A30 Pro a dalsi ) tam hodnoti vysoko a pouzivaji je i ke sluchatkam za desitky tisic kc. Je pouzitych nekolik ks TPA6120, meri to fantasticky..

https://www.audiosciencereview.com/foru … amp.20366/

Web

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Dokumentace toho TPA obsahuje řešení, které hledám. V mono režimu může jít z výstupu I/V sekce DAC klidně 9V RMS, takže by se nemuselo ani nic zesilovat, jen zeslabovat. A TPA má možnost diferenciálního vstupu, takže může být skoro přímo na DAC. Na výstupu TPA se mi tedy zdá ten odpor moc velký, takže se mi to úplně nelíbí, ale celkově to vypadá dobře. Ještě do toho zabudovat volume. Tak si jdu zase hrát.



https://csko.cz/neco/zesilovac/dachp.png

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Tych 39R na vystupe ti je vela? ver tomu ze aj s odporom ti to urve hlavu big_smile okrem toho je to dobra ochrana proti skratu ked strkas jack do konektoru velmi lahko sa to stane. Inak ten cip ma SR 2000V/us on tam ten odpor byt musi inak chytnes radio na sluchatkovom kabli

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

reeb napsal:

...Je pouzitych nekolik ks TPA6120, meri to fantasticky...

Já bych to měření nepřeceňoval. Myslím si, že ne každý (obecně) zesilovač, který neměří zrovna exclentně nebo alespoň velmi dobře, musí být hodnocen přes uši úměrně tomuto měření.

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

A aky vykon / impedanciu chces napajat? Ak sa ti nepaci chipamp postav si otlko smile

Ja mam aj tpa aj otl aj s vystupnymi trafami a stale to striedam smile kazdy je lepsi v niecom inom

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Tak OZ s bufferem postavím určitě, když už mám desku a pak uvidím. Má to být univerzál, takže od 16ohm do 600ohm. Sice mám teď sluchátka max 32ohm, ale kdo ví. Chci mít něco na porovnání. Budu zkoušet moduly DACů z číny atd.. I když budu mít nějakou část zatím horší, tak chci mít co nejdřív něco funkčního.

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

kotel napsal:

Budu zkoušet moduly DACů z číny atd.. .

Resis tady shunt a ultrapuntirkarsky zesik a jako DAC moduly z ciny? big_smile Jako minimum bych doporucil nejaky Topping..

Web

Re: Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Jen pro srovnání, jak to bude hrát. Lepší než stávající USB zvukovka to snad bude a dát dohromady vlastní DAC chvilku potrvá.
Zesilovač ještě předělávám, protože přepínat emitorové odpory jen tak nejde. Pak se změní i klidový proud a vzhledem k choulostivosti toshiba konců bude asi lepší je udělat zdvojené, aby to bylo zkratuvzdorné.

Příspěvky [41 až 60 z 230]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Super shunt pro DAC a sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£