Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » jaký vhodný repro kabel?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 91 z 91]

Re: jaký vhodný repro kabel?

S licnou 1,5mm2 se pracuje úplně v pohodě. Nevím co s tím máš za problém. I s 2,5mm2 se pracuje ještě pořád úplně v klídku. Problémy nastávají až s 4mm2 a vyšší. K výškáči stačí samozřejmě těch 1,5mm2 úplně v klidu. Na malý basáky dávám 2,5mm a na velký 4mm. A nepovažuju to za autohifistický manýr.

Re: jaký vhodný repro kabel?

Já jsem teď do ozvučnice dal místo audiodvoulinky z GMka zde probírané CYSY. Rozložení D´Appolito. K basákům 4x4 Kablo. Ke středům a výškáči 4x2,5 Pragokab. U sřeďáku  Oproti předešlému pozoruju výraznější nebo ?ostřejší? výšky a naopak utlumené středy. Má být výsledek takovýto?

Neměl jsem dát slabší drát k výškáči? (doplním, že jsem to zapojil na biwiring) A ještě jedna věc. Uvědomil jsem si, že k jednomu střeďáků z páru jsem dal drát kratší cca  o 20cm. Nemělo by to vadit? Co nevidět sem na forum dám fotky beden.

Web

Re: jaký vhodný repro kabel?

Požíval jsem k připojení repráků  2x 1.5 Cu asi 10m-v gumě - zaoxidované jak prase,že na to bez oškrábání nešlo ani pájet.
Hrálo to (150W  zes)! už několik-náct let.
Nová doba -modernizace-nové zařízení- nové propojení-bezkyslíkatá Cu- a vono to hraje taky- a stejně! I Ohm-metr-naměřil stejné hodnoty!     
Jo a myslíte ,že Dexon"  nebo Hornbach" má vlastní fabriku na výrobu  kabelů/ a zvlášť těch reproduktorových??!!

Re: jaký vhodný repro kabel?

smile tak díkymoc za pomoc. Měl jsem otočenou fázi u středů a výšek, proto ten útlum.

Web

(upravil 7tech 6. 1. 2008 12:43)

Re: jaký vhodný repro kabel?

4fitness: Nevím, kde máš horní děličku na středech, ale při kabelu kratším o 20cm dojde např. na frekvenci 3kHz k fázovému posunu o 0,001 úhlového stupně. Mít na bednách takový průser, tak z toho nespím...

Edit: Teď mi došlo, že proud musí ještě zpátky! Takže dvojnásobek. Prostě hrůza! lol

Re: jaký vhodný repro kabel?

smile

Web

Re: jaký vhodný repro kabel?

co rikate kdyby se k vyskaci natahla OFC 2*1.5 ? podle me u obyc kabelu bude nastupovat skin efect, jeden ten kablik je smotanej z nekolika pramenu a kazdy pramen este z jednotlivych "vlakinek". takovej kablik sem videl i v prurezu 6mm(ctverecnych), coz je tak maximalne na naku extra supa  hifi soustavu za x desitek kc. pokud bych resil PA, tak na to dlabu a k veskaci obyc 1.5 , a podle vykonu stredu tak max 2.5,co se tyce bysaku 2* 2.5 je az dost ale stim se tak ukrutne pracuje ze ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: jaký vhodný repro kabel?

2x1,5mm2 je k výškáči naprosto zbytečně moc, akorát to bude ulamovat vývody. Teče tam stejně nula nula hovno, bohatě stačí 2x1mm2, případně 2x0,75mm2. Jde o pár desítek centimetrů v bedně, výměnou za tlustou hadici stejně nelze vůbec nic získat.
Ke středobasáku či basáku uvnitř bedny stačí zcela bohatě ta 2x1,5mm2, je naprosto zbytečné tam na těch pár centimetrů dávat kdovíjaký 4mm2 hadice.

Web

Re: jaký vhodný repro kabel?

Možná zbytečná otázka, ale radši se zeptám. Můžu připojit reprokabel 4 x 2,5mm tak, že využiju obě reprosvorky na zesilovači A + B ? Bylo by to lepší, že bych nemusel do jedné rvát 5mm tlustý kabel...

Re: jaký vhodný repro kabel?

Môžeš.

Re: jaký vhodný repro kabel?

Je nejaka tabulka prurezu vodicu k repro v zavislosti na vykonu a delce vodicu?

Příspěvky [81 až 91 z 91]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Nezařaditelné » jaký vhodný repro kabel?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£