Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » jaký vhodný repro kabel?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 91]

Re: jaký vhodný repro kabel?

Mechaniku povím ti to jednodušeji. Větší průřez kabelu poznáš hlavně na basech - budou pevnější. Tedy za předpokladu že nemáš nějaký šmejdský zesilovač který ty repra prostě neuhlídá. Tuhle vlastnost poznáš i na těch větších Teslách pokud ta bedna nebude vyloženě blbě navržená. To zakroucení kabelu a tím párováním (to že se částečně eliminuje indukční složka) poznáš až na něčem lepším - na Teslách/Tonsilu a podobných, na MP3 nebo nekvalitních CD poznáš prd. Zůstane ti teda upřena polovina výhod toho kabelu. Bude se to prostě chovat stejně jako běžná dvoulinka stejného průřezu. Takže jestli že už máš dvoulinku 2x4mm2 tak to asi moc nepoznáš a nemá to smysl řešit pokud nemáš kvalitní bedny a zbytek aparátu. Jestliže máš nějaké tkaničky a kupuješ nový kabel vyplatí se jít do CYSY. Už jsem to psal. Přeber si to sám.

(upravil BobiseK 22. 11. 2007 21:43)

Re: jaký vhodný repro kabel?

mechanik napsal:

BobiseK:čo to sú tie 4-pólové speak-ony ked tam tak pekne sadnú? smile

aký máte názor na pozlátené prípojky? smile

máš to ako klasický speakon ale je to stereo verzia, má proste v sebe 4 kontakty, na každý jeden dáš jeden  vodič, ja to mám spojené len na fastonoch Aldaxov a potom až v reprobedni...

tie šroubovacie koncovky niesu zlé ale speakon len zastrčíš a hotovo smile

tiež je pravda že to počuť hlavne na bassoch, ešte ak má kábel vysokú kapaciu tak by to môhlo ovplivniť výšky, ale to skôr pri signálových kábloch.... a tiež je pravda,či je na 20kHz 0dB alebo -0,5dB je asi každému jedno smile fakt je že 2dB som už počul, tie "tkaničky" maly na 20kHz úbytok 2dB (bolo to merané len cez RMAA5,5) a rozdiel signálových káblov počulo aj pár iných ľudí,čo ma potešilo smile najlepšie je to testovať s viacerými ľuďmi "slepým testom" ... sním sa dajú ušetriť aj milóny lol

(upravil mechanik 22. 11. 2007 22:37)

Re: jaký vhodný repro kabel?

tak dík za odpovede,ja viem že nemám žiadnu špičkovú aparatúru...ale to má málo kto...pre bežných ludí to má význam asi ako pre mna...
aspon že nemám TESLU big_smile
BobiseK:dík už to chápem smile

Re: jaký vhodný repro kabel?

To Bobosek, ty pocujes rozdiel 2dB na 20kHz? No to teda cumim.

Re: jaký vhodný repro kabel?

ver mi či never, po výmene vodičov som nechápal ako sa prečistil zvuk... tak som to len tak orientačne zmeral a bol tam rozdiel okolo 2dB... ak máte niekto doma nejaké "tkaničky" no name tak si to tiež zmerajte cez RMAA5,5 a slepým testom vymeňte s inými káblami a uvidíte smile zmeral by som ti to a aj by som ti tu ten graf vyvesil ale už som všetky tie "profi káble" vyhodil

Re: jaký vhodný repro kabel?

Nehovor o tkanickach. Ja sa ta pytam, ci pocujes rozdiel -2dB na 20kHz? To ze si pri vymene tkaniciek pocul rozdiel, predsa nesuvisi s tym, ze pocujes uvedeny pokles. Mna zaujima ci naozaj pocujes -2dB 20kHz.

(upravil mechanik 23. 11. 2007 17:45)

Re: jaký vhodný repro kabel?

ved ho tak nenatahuj smile to nepočuje nikto a málo kto počuje vôbec 20kHz smile

Re: jaký vhodný repro kabel?

Já jsem se dostal kdysi při testech přes 22KHz ale od té doby už mé uši přeci jen něco zažily i když nechodím na koncerty, diskotéky a podobně a tak předpokládám že dnes by byl výsledek horší.

Re: jaký vhodný repro kabel?

Výhybku uvnitř reprobedny máte zapojenou jak? CYSY nebo tkaničkou smile

Web

Re: jaký vhodný repro kabel?

Jakoo, teď do projektu dám asi CYSY, RGčko je docela neohebný...

Re: jaký vhodný repro kabel?

to ma tiež zaujíma,neviem si predstaviť ako je pripojený na reprák CYSY big_smile

Re: jaký vhodný repro kabel?

normalne jen u vetsiny nejspis polames ten terminalek smile ale pokud to bude 4x2.5 tak to by snad jeste mohlo vydrzet...

Re: jaký vhodný repro kabel?

Nebylo by lepší použít v reprobedně několik smotaných tkaniček aby to dalo ten průřez, kvůli ohebnosti?

Re: jaký vhodný repro kabel?

Já bych to neřešil. V bedně jsou ty vzdálenosti tak krátké že to snad ani nestojí za řeč. Alespoň já dělám kabely krátké jen s malou rezervou. Záleží samozřejmě na celkové konstrukci. jestli to ale někomu pomůže tak ve velkých bednách s většími vzdálenostmi by ten koax k výškáči být mohl ale jeho vliv je až to poslední z toho co je při poslechu nutné řešit.

(upravil mechanik 24. 11. 2007 16:47)

Re: jaký vhodný repro kabel?

vás na tom  hifi slovanete ale je big_smile ked si tam tak pozerám príspevky a noline.

Re: jaký vhodný repro kabel?

Já mam doma 4x2,5 a už je s tim docela fuška pracovat, letovat to na terminály repro chce opatrnost, u výškáče vůbec, tam mam 2x2,5 - půlka tý CYSYny. 4x4 už musí být lano ja kráva...

Re: jaký vhodný repro kabel?

Tak si kupte toto
http://aukce.estranky.cz/item251019106_ … za_1m.html big_smile

Re: jaký vhodný repro kabel?

Co resite? V bedne pouziju na bas poradny slauch, tam je motani celkem burt. A naopak stredy a tim spise vysky takovy slauch nepotrebuji (stejne mame ve vyhybkach seriove odpory) tak tam dam slabsi, ktere se jednak dobre paji a druhak se dobre smotavaji a uz to i ma smysl. Chce to trosku premyslet...

Re: jaký vhodný repro kabel?

Johny si se zbláznil ne? Na co u výškáče takové průřezy? Tam flákni koax a nebo i obyč linku max 2x1,5mm2 cokoliv víc je plýtvání. A navív nevím jak se líbí přípojným bodům ta zátěž.

(upravil Dingo 25. 11. 2007 7:45)

Re: jaký vhodný repro kabel?

Já sem samozřejmě myslel smotaný tkaničky kvůli průřezu jen k basáku. Mě osobně přijde zbytečný v bedně, kde kabel nemá ani 1m dávat víc jak 1,5mm2 k basáku, no a kdyby se jednalo o nějký brutus bedny, tak bych dal takový 1,5mm2 dva vedle sebe a bylo by. Někteří to berou asi moc autohifisticky, jak to není šňůra jak malíček, tak to není vhodný kabel k repro.
Ono totiž už i s kabelem 1,5mm2 se pracuje dost blbě.
(jestli sem nasal kravinu, nechť mě zkušenější opraví)

Příspěvky [61 až 80 z 91]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » jaký vhodný repro kabel?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£