Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Poraďte reproduktory

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: Poraďte reproduktory

Ahoj, před časem jsem výhodně koupil reproduktory B&W ZZ11304 Bass unit 6'' BLK & SURR 4'' CF D-CAP - jsou to basáky z Nautilů N804, úplně nové s papírovo kevlarovou membránou.

Chtěl bych si z nich udělat nějaké slušné sloupy nebo podlahové repro.
Potřeboval bych, ale poradit s nákupem dalších reproduktorů a věciček:

Středy + výšky
Výhybky (případně jen kde se dají koupit díly)

Dřevo mám zajištěné u strýce (javor).
Budou celé z tohoto dřeva, vnitří část bude mít oddělené bloky překližkou a na stěnách bude tlumící materiál.

Přectavu o tom, jak budou vypadat uz mám i nějaké nákresy.

Díky za každou radu.

foto:
http://www.nabucanezor.ic.cz/repro/repro_1.jpg
http://www.nabucanezor.ic.cz/repro/repro.jpg

Re: Poraďte reproduktory

Takze predpokladam, zkusenosti zadne, nebo minimalni?

Re: Poraďte reproduktory

čo krok, to chyba. excistujú niekde parametre od tých repro? Ak nie, bude treba merať.

Re: Poraďte reproduktory

Michal: Zkušenosti opravdu jen minimální.
mengel252: parametry jsem dlouho hledal na internetu a našel jsem jen celých repro N804.

Nic jiného asi na netu není:
Crossover points are specified as being at 350Hz from bass to midrange and 4kHz from midrange to tweeter. Specified frequency response is from 45Hz-20kHz +/- 2dB on the reference axis. A sensitivity of 89dB/W/m is quoted, Power handling: 50-250W into 8 (omega).

ps. zdá se mi že hrají i hodně do středu, ale frekvence ani přesný výkon fakt nevím. Čím to můžu, jako začátečník změřit?

Díky

Re: Poraďte reproduktory

pokud nemáš vybavení(osciloskop,multimetr,..) tak ničím. budeš to muset poslat třeba Hubertovi na www.prodance.cz  tam se ho optej na diskuzním. jinak basák je to fakt hezkej.

Web

Re: Poraďte reproduktory

Nabucanezor kontaktuj Mašína ( hubert@prodance.cz ),domluv si oměření parametrů a pak zde ti už poradí zbytek.Zatím to je jen hezky vypadající basáček.

Re: Poraďte reproduktory

Ještě mě napadlo, jak to celé zlehčit.
Co tak napsat přímo do B&W anglický dopisek, že by mě zajímalo jaké mají tyto repro specifikace smile. Anglicky umím, tak proč toho nevyužít. Jak budu vědět víc, napíšu.
Zatím všem díky

(upravil MaBat 29. 10. 2007 16:57)

Re: Poraďte reproduktory

Kde a za kolik se da tohle vubec sehnat? Nedaly by se koupit taky ty jejich stredaky? smile

Re: Poraďte reproduktory

Tohle má pokud se nepletu z Aukra kde je někdo prodával asi před měsícem za velice dobrou cenu. A skoro nikdo to nechtěl! smile

Re: Poraďte reproduktory

BW ti nic neda. Ale zkusit to muzes. Promerit to neni problem.

Re: Poraďte reproduktory

Už jsem psal do toho BWča přímo technikovi, tak jsem zvědavý, kdy mi dají vědět. Pokud nic nepřijde, tak budu muset někde nechat přeměřit.
Jinak ty repra mám z aukra smile, stály 1100 i s poštovným + mi ještě jeden pošle za pár korun. Možná bude mít i další, ale prý neví kdy. Taky bych bral, ještě střeďáky Nautilus žluťásky nebo výškáče. By mě zajímalo, jak se k tomu vůbec dostal. Ale to je fuk, teď hlavně zjistit spec. těchto repro.

Re: Poraďte reproduktory

Tak teď ještě, aby to nebyl nějakej čínskej pajcung big_smile

Měřit budeš muset před návrhem výhybky v hotové bedně tak jako tak, má-li výsledek za něco stát...

Takže kolik jich tedy máš/plánuješ do jedný bedny?

Re: Poraďte reproduktory

MaBat: čínský pajcung to není, mám k tomu i org krabice a i zpracování je opravdu perfektní.

Tyto BW bych chtěl do kazdé jeden, podle frekvencí se uvidí, jestli koupit třeba, ještě nějaký silnější bass a nebo jen střed a výšky. Chtěl bych tam 3 pásma. A zvuk už opravdu aby ze něco stál. Jak zjistím ty parametry hodím sem i graphický návrch konstrukce.

ps. na kolik, tak vyjde udělat 3 pásmová výhybka z kvalitních obvodů?

Re: Poraďte reproduktory

Klidne bratru na dva litry za jednu bednu.

Tyto BW bys chtel do kazde bedny jeden a podle frekvenci dokoupit silnejsi bas nebo jen stredy a vysky.

Ja mam strach, ze ses pustil do neceho, do ceho by si tu netroufla jit vetsina zkusenych konstrukteru...

(upravil MaBat 29. 10. 2007 22:37)

Re: Poraďte reproduktory

Tyhle repráky se taky balí do krabic? Člověk by čekal, že neopustí fabriku jinak, než v hotových bednách. Nebo to už taky vyrábí v Číně?


Jinak, z toho co píšeš, je opravdu trochu znát, že sis pro sebe ukrojil dost velký krajíc. Nech je změřit (osobně jsem zvědavej, jestli se ti ozvou z B&W a co Ti napíšou) a třeba tu s tím někdo něco vymyslí... Kdybys měl čtyři, bylo by to asi snazší, 6" je blbej rozměr pro samotnej basák do třípásma a do dvoupásma...?

Re: Poraďte reproduktory

Myslím, že z BaW sa budú diviť, odkiaľže ich človek len tak má a chce parametre   smile
Ale možno je všetko inak. Je možné, že to nejako cez servis...
bez zmerania ani nezačínaj. Odkiaľ si? určite sa nájde niekto poblízku, kto to dokáže zmerať.

Re: Poraďte reproduktory

ZCELA JISTE se jedna o "nahradni dily", ktere servisak dodal komusi z kamaradsoftu, ale ten nevedel co s nimi (byl ve stejne situaci jako Ty), takze je prodal. Tobě. smile

(upravil mechanik 13. 3. 2011 23:58)

Re: Poraďte reproduktory

no na to meranie som velmi zvedavý!

Re: Poraďte reproduktory

mechanik
majú

Re: Poraďte reproduktory

zatiaľ nedošli.
K BW sa nevyjadrím, prepáč.

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Poraďte reproduktory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£