Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 118]

(upravil Kusmen 27. 7. 2015 9:53)

Téma: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

...foto v textu!!!!

                                                                           
                                                                         Pohádka

Zadání: Chtěl jsem lehkej zesík ke krmení odposlechu (zpěv) 12" 8ohm + tweeter na menší akce. Mám vyzkoušený, že to např TDA 7293 v pohodě zvládne protože je třeba v kombu Marshall MG100FX a to jsem kdysi jako odposlech použil. OK.

Koupil jsem stavebnici v Tipa. Složil.

Navštívil jsem v Brně EKO dvůr a vybral si tam skoro ideální Receiver Philips Fr 752 spálenej.
Obsahuje krásný trafo 140W 2x54,5V (což je i u TDA7293 u horní hranice, ale ještě OK) + usměrňovač s dost velkýma kondíkama + hodně epesní chladič.. smile
Ostatní jsem tvrdě vyrval, tišťáky obstříhal nůžkama na plech aby zůstalo jen co chci, trandy odstranil.

Vše jsem zapojil, hlavně dobrej přechod mezi TDA a chladičem, páč ho budu týrat. Do dír po cinch-ích jsem dal 6,3 jacky. A hotovo.

Cena 220Kč komplet.

Na zpěvovej odposlech pro moje účely je to v ideál, plně dostačující. Předčilo to i moje očekávání.

Protestoval jsem to ovšem testem mega zátěžovým a to s bednou 100W 15" 8ohm Vermona a na basu!
Hrál jsem na to na zkoušce 3 hodiny. Hlasitost těsně pod úrovní, kdy už to začínalo fest kreslit. Myslel jsem, že odejde, kupodivu ne. Trafo a chladič jsem tím docela roztopil... smile

To je vše. Připojuji pár fotek

http://www.rajce.net/a11673297

Jinak jezdím s velkým zvukem a ty 250W odposlechy se zesíkama se mě prostě na některý kavárny nechce tahat, tak proto tohle.

tady pár příkladů, kde se TDA7293 komerčně používá.

http://www.diyaudio.com/forums/chip-amp … s-use.html

tak zatím!

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Ach jo. Kam ten svět spěje...

Web

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Zádný sraní kámo!! smile

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Aspon si to mohol učesať ked to už dávaš svetu na oči.

(upravil samponek 27. 7. 2015 13:45)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Kdyby sis s tím dal trochu víc práce, přidal tam chladiče na 50%  vnitřního prostoru šasi, ještě jedno TDA do můstku a k nim tranzistory, ze stejného sběrného dvora vzal dva zdroje do PC, po úpravě by to bylo to na 300W a vážilo o 1.5kg méně.  Takhle to máš na 80W a s takovým napětím to jednou shoří.

Na druhou stranu zprasit se dá všechno, taky to tak dělám. akorát všude narvu kýbl kádéček , menší napětí, raději můstek, v mém případě by TDA neměly ani tišťák, jenom kus pertinaxu s nýtama a spojený drátama na prudko  big_smile

A vypadalo by to takhle - deset KDéček je pod tím  big_smile   http://s23.postimg.cc/admpfkevb/001.jpg  Zesilovač na 2kW mám vevnitř zprasenej nehorázným způsobem a taky hraje, tak co . . . akorát odborníci to nemůžou vydejchat.  Pokud jsi mladej, choď radši po zábavách . . .

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

tubamusic napsal:

Ach jo. Kam ten svět spěje...

Kam asi. S těmahle -pithekama předběhnem v prasárnách nejen chinské omrdávače, ale i jednu zdejší etnickou skupinu.
Zpátky na stromy.

(upravil pzwak 27. 7. 2015 13:21)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

klid, i lenost je někdy motor pokroku - na rozdíl od blbosti, a ty slepé cesty taky musí někdo prozkoumat... smile Pokud to udělají dostatečně "kvalitně", bude jich časem o pár míň... (to je výhoda přírody, blbost občas potrestá)

Web

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Ale notak děcka..... nač ta silná slova...  až shoří, rád se o to podělím, ale jestli vydrží moje neomalený zacházení dýl než rok, tak chci od každýho kazišuka omluvnej dopis!!!! smile

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Miesto omluvy si radšej zožen sponzora na previtie reproduktora ked tam nemaš ani len ochranu na vystupe.
Sampón: Ty sprasíš ešte aj tú fotku na ktorej je tá prasačina. Ved takto by to neodfotil ani môj 7 ročný syn. Bohes to už neviete ani len zaostriť foťak?

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Nestraš!!

(upravil samponek 27. 7. 2015 16:34)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Jestli je to silnej reprák, 56V ho nevyduje, než to stačíš vytrhnout ze zásuvky.

Když tam dáš relé z auta s třemi kontakty,  před cívku odpor, aby na 54V bylo na cívce kolem 12-ti a paralelně k cívce kondenzátor, který bude odežírat střídavé napětí, tak až se TDA prorazí, relé sepne a odpojí repro. Když se ti repro vypálí, jde doma převinout a zalepit chemoprénem, tenhle je taky převinutý  http://s8.postimg.cc/68vng6b1t/001.jpg

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Jo, všechny repráky se dají doma na koleně rozebrat, přemotat a taky určitě mají stejné parametry jako před tím.

Možná by nebylo špatné udělat kategorii bastl se vstupem na vlastní nebezpečí.

a taky hraje, tak co . . . akorát odborníci to nemůžou vydejchat.  Pokud jsi mladej, choď radši po zábavách . . .

Já odborník nejsem a taky se mi tají dech, já si ze zábav odnes akorát pískání v uších, kdybych nebyl blbej tak bych se audiu věnoval naplno už dřív. Když dáš k velkému basáku 20m zvonkáče tak to taky hraje, zadarmo proč ne, že to hraje blbě je jedno, no ne?

(upravil samponek 27. 7. 2015 18:36)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Malé repráky se doma převinou nedají, ani to nemá žádný praktický význam, velké ano, pokud máš doma v dílně soustruh, nemusí být jako ve fabrice, stačí malý a dílenské vybavení. Ať jsi, nebo nejsi odborník, to je fuk, neztrácej mládí bastlením, je to k ničemu.

Hraje to podle toho, co do toho pustíš, když bude mít 20m zvonkáče třeba 4 ohmy, ztratíš na něm 1/2 výkonu, co jde do 4 ohmového repra.

Kolik metrů myslíš, že je v takovém 200W repráku a jakou má sílu  ?

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Tož děcka, eště nic neshořelo, nesunávéte slipoše tak daleko před brodem!!

Pár TDA7293 už jsem udělal, tak nejsem úplná prvnička, ale koupil jsem tehdy jakýsi v GESu a kreslily i když malinko už od nula volume. Tak jsem to tehdy prodal i se ziskem.. smile

Vedle ve vlákně kdosi psal, že je to o 5V přenapěťovaný, ale prd v sheetu píšou max 120V - 2x60V.

Repráky bych teda nepřemotával, na to je mám moc rád... a ten čas. To nechť dělají  povolaní... smile

(upravil danhard 27. 7. 2015 18:46)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Ale dyť tu máme síň hanby, navrhuji tam všechny příspěvky takového prznitele přesunout.
Udělal bych mu vlastní chlívek, aby ještě víc nenakazil ostatní prznitele, kteří jsou umírnění.

Na převíjení kmitaček stačí i ruční navíječka, když se to udělá pečlivě.
Soustružit větší díru na soustruhu, aby se tam vinutí věšlo, netřeba.
Dost se tím sníží indukce v mezeře, zvlášte u AlNiCo.
Dělají to jen ta nějvětší prasata a techničtí ignoranti co jsem poznal, santusáci ze sběrného dvora smile

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

samponek napsal:

Hraje to podle toho, co do toho pustíš, když bude mít 20m zvonkáče třeba 4 ohmy, ztratíš na něm 1/2 výkonu, co jde do 4 ohmového repra.

Nauč se počítat hňupe, když se na vedení ztratí polovina napětí, tak bude na reproduktoru 1/4 výkonu.

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Drát 4 ohmy, reprák 4 ohmy, nemůže se na jednom ztratit 1/4 a na druhým 3/4

Bude to napůl.

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Cha cha, co to tady čtu? Dám sem výrobek v ceně 220Kč a poslouchám tady výplody zapšklých impotentů, kteří tudíž nemaje jiného vyžití pští síru všude kolem? Chlapci vzpamatujte se a jděte se hladit po bradavkách před zrcadlo... wink

(upravil Kusmen 27. 7. 2015 19:00)

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

A vůbec, když pročítám to fórum, vidím že někteří jsou v těch arogantních, vulgárních osloveních docela silní.... Ještě že jim to ta počítačová identita dovoluje. V reálu by tito sulcovatí páprdové mluvili asi o poznání zdvořileji.... smile

Re: Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

samponek napsal:

Drát 4 ohmy, reprák 4 ohmy, nemůže se na jednom ztratit 1/4 a na druhým 3/4

Bude to napůl.

Proboha vysvětlete mu to někdo.

Příspěvky [1 až 20 z 118]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 100W za 220Kč i s trafem, usměrňovačem, kondíkama a šasi? Jo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£