Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 63]

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

ten stvorec si prekliknem to je mi jasnacka smile ja som si tiez vsimol odlisnu dlzku tej strbiny vo velkej komore zaujmave je ze som si to porovnaval v starom Winisdcku 0.44 (vychadza kratsia) a v novom Winisd Alpha mi to vyslo tiez inak zase o par cm dlhsia a tebe tiez dlhsia (charka tahala o 3Hz vyssie) smile je to zaujmave, no ale zo zvukom som uz teraz velmi spoookoojny takze uz len dotahujeme detaily smile

musim este dodat ako je neuveritelne ako sa navzajom v bandpasse doladuju tie bassreflexy, ma to zasadny vplyv na vysledny zvuk, zaujmave je sledovat zladenie bassreflexov, ked som si dal test ton od 30-120 hz , pekne počuť najprv dunenie z velkej komory a s postupnym stupajucim frekvenč.rozsahom sa začína ozyvat dunenie z mešej komory, pekne sa doplnaju smile paci sa mi z tym pracovat

Web

(upravil dbmax 7. 11. 2007 14:23)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

no tak som to dneska dokončil ten BP, tu strbinu ako si mi pisal mi vošla s dlzkou 35 cm (tie +3cm som uz nemohol, bola tam este odrazova priečka a aspon 5 cm som musel nechal pre volny priestor), pre zaujmavost viz foto: http://fotoalbumy.azet.sk/dbmax27/chark … 6afa267143

co sa tyka zvuku presne som si to tak predstavoval takze referujem:
10Hz - slaby naznak         
20Hz-  zaujmave prave taketo frekvencie som nikdy nepočul a ten BP ich nejake vydava
30Hz - tu sa uz zacina niečo jemne a pekne ozyvat dunenie celkom pekne vyznela skladba od     
          Basstronic-Bass i love you , bolo to fajn, nepredunene a take ludske,prave pri tejto frekvencii bolo
          slabo počut vetrik, ale s doplnenim ostat.reproduktorov to nepočut, ešte skosim hrany na štrbinach
40Hz- zacina sa pekne prejavovat
50Hz a nahor do 120Hz - koniec koncov, neviem ako to napisat hmmm vysoky akusticky tlak, nie je co riesit, v pasme 60Hz je to naozaj niečo silne, trhalo to so mna pracovne oblečenie, a prave v tomto pasme je najviac basov v zanroch ktore počuvam, co je súúúperr!!!
Pri počuvani hudby ako je hip hop, dance, techno, RnB, bezproblemovo a razne !!!

Nehnevaj sa Halen ze ta s tym BP tak zatazujem ale musim sa ti podakovat za ten čas travený pri PCku, ja som sa tiez ukrutil s bassreflexami a strbinami ako debko, ale snaha nakoniec vysla .
Musim sa ta opytat ci mam pouzit nejake to tlmiace runo ??? smile

Az to bude cele hotove asi tak za mesiac, (dosli financie sad musim to ešte ocalunit, dat terminal alebo radšej speakon pre lepsie casy, rohy a mozno aj Al lišty to sa mi moc paci az to bude komplet hotove potom to dam do Diy projektov dufam ze mi to Antonio uverejni, i ked neviem jeho email adresu akosi ju nemozem najst...

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Tak to vypadá, že si se trefil do černýho dmaxi ... Obdivuji tvůj rychlopřístup, tahle rychle, to jsem ještě nikde nežral lol. Tlumící rouno u vented bedny není třeba, když tak jen lehce na stěny. Tak a teď časem koupit druhej, postavit něco na vršek a můžeš zvučit wink.

(upravil Halen 7. 11. 2007 17:18)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

BP jsou moje hobby cili zadne hnevani, naopak spokojenost, ze nekomu slape podle jeho predstav. Tlumit netreba, vyztuhy uz mas, tak ted uz jen doladit povrchovku a doresit poradne pritazeni vika kvuli dobrymu utesneni bedny. A preju hodne radosti pri poslechu tech basu "trhajicich" nohavice u kalhot smile A jeste jedna otazecka na dojem ze zvuku - duni nebo neduni? Je rozsirena povera, ze bandpassy nehrajou, ale jen "duni". lol

(upravil Durke 7. 11. 2007 17:30)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Strasne by som to chcel pocut.....  No len asi ked si to postavim sam  smile  Asi zacnem experimentovat z PA-ckami 
DB-maxi mozes dat odkaz na tu temu v go4sound.

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Mám radost, že se Ti (Vám) to povedlo smile Paráda ....

Web

(upravil dbmax 7. 11. 2007 18:35)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

takze este jedna novinka to sycanie mi nedalo pokoj a doteraz som to prerabal Halen tu strbinu vo velkej komore som posunul z 5 cm na 7cm s dlzkou 36cm, vysledok?  20Hz sa este viac zosilnilo, pri 30Hz kde najviac bolo počut turbulencie uz nepočut vobec, takze bomba !!! Teraz som 100% spokojny a mozem pokojne spat !!! smile

Durke : na fore go4sound tam radsej nejdem taky k**** s menom alfik ma tam pekne dojebkal takze nech sa zahrdusi s hifickami a jeho profesionalitou, prenho a inych nemenovanych som tam obycajny idiot, keby ten badpas pouzili v aute tak budu vyskakovat stresnym oknom.
Vies Durke tie PAcka v tych cenach ktorych sa predavaju nemaju konkurenciu-moj nazor

Halen : ci duni to tazko povedat tie basy su uderne co ma duniet duni co nema neduni, ale cim je ladenie vyssie tym viac to duni, cim nizsie zas naopak

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

dbmax dik za titul.a ked uz to chces rozoberat za nic som ta nedojebkal akurat si chvalil ten woofer ked si ho este nemal v bedni a povedal som ti ze ho mas chvalit ked ho budes mat osadeny v poriadnej bedni.smial som sa len na tom ako si sa ohanal s praxou s PA wooframi a bandpass bednami ked som vedel ze skusenosti nemas a ze ti tu diktuju co a ako spravit.ty si trepal kolko toho uz mas postaveneho a odladeneho.keby si narovinu povedal kupil som si woofer taky a taky na inom fore mi radia bednu a ked to bude hotove tak vam poviem ako to hra.nie ty si hned zacal jake je to spickove ale este si nevedel ci to take ozaj je.chapes?a nepotrebujem sa dusit hifikmi len do auta by som proste 150L bednu nenatrepal ani keby sa rozkrajam a myslim ze by to tam nebolo az take ruzove s PA reprom ale to je len moj osobny zatial nevyskusany nazor.na doma si chcem spravit woofer s PA reprom a nejsom proti tomu ako si ty myslis a proti tebe taktiez nic nemam.ale je to tvoja vec a nadalej ma nazyvaj k****om ked ti to urobi dobre
maj sa krasne a nech ti woofer sluzi.este by to chcelo aj adekvatny zosilnovac a bude to ok

(upravil dbmax 9. 11. 2007 20:14)

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

mnoo alfonzito no konečne si sa ukazal aj na tomto fore, rad ta tu vitam , kludne si k***a napis tu slohovu pracu niekolkokrat a daj ju do vsetkych forov ktore poznas, nech vsetci na svete vedia aky som amatersky k***t, dakujem !!!
A co sa tyka tej 150Lbedne ze ti nevojde dnu? vsak to nieje ziadny problem staci vyjebat zadne sedačky a potom ti tam vojne truhla so 4 x 18LX60, ako to urobil jeden američan, videoklip si kukni http://www.realmofexcursion.com/videos.html klikny si na Beyma a čum do monitora ako mu praska čelne sklo!
A na kereho boha mi je adekvatny zosilovač ked tie bedne mam v izbe 2.7x2.7 m, a ked to mam na full tak mam čo robit aby som sa neporihal a neutiekol z izby!

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

dbmax to video som videl a vidim aj ze stebou rozumna rec nikdy nebude.nevadi.inak len tak medzi recou ja som sa voci tebe nikdy vulgarne nevyjadroval nechapem preco ty mas potreby sa tak vyjadrovat voci mne.casom sa mozno naucis slusne spravat a vyjadrovat

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

mno.... vitajte po dlhom čase ten spominaný bandpassík som konečne dokončil obalil som to čiernym potah.kobercom z dexonu, namontoval som profi nožky, ochran.rohy, madlá, štrbiny som namaloval čiernou farbou, ciže je to super aj po zvukovej aj po vyrobnej stranke,som nad mieru spokojny len tá hmotnosť rovnych 50 KG !!! cenovo to vyšlo na 7400,-Sk.

Tiez som prerobil ozvučnicu na tie Sony Xplody povodna bola 150L/4x BR 98x202, teraz je 84L/2x BR 98x202, basy su konečne pevnejšie a presnejšie, aj membrana uz nelieta ako blaznivá, tiež som namontoval madlá a rohovníky, obidva subwoofery mam zapojene na spomínany 250W koniec, aj sa mi ich bezproblemov podarilo zladit, xplody mam pod stolikom smerom ku stene a bandpas bokom ku mne, čiže nemam problem´´s basovou fazou´´ obidva sa dobre doplňajú, a neprekričujú, najhoršie bolo na tom to, že som to vyskušal na full , ešte som nikdy nevidel aby mi v poličkach a na stoliku podskakovali veci do výšky asi 1cm takže si živo skuste predstavit ten neskutočný randal !!! smile

pre prípad odkaz na foto:
http://fotoalbumy.azet.sk/dbmax27/nove- … 2557335601

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Takže ty Xplody prodáš?

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

mno.. neviem ako to myslis prodas ved nemam dovod ich predavat alebo mozno aj ano, to skor zamenit ine meniče do tej ozvučnice

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

No já myslel, že když máš pořádný subík, tak Ti budou ty Xplody na ... wink

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

kto by bol ochotny ešte poradit ako rychlo a ucinne zahorit ten bandpass respektive tu beymu v ňom, mne sa nejak nechce mesiace kusok po kusku klatit a cakat kym sa ´´zahori´´

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Sub nepotřebuje zahořovat. Časem ti změknou a zesílý se nejnižší basy díky tvrdýmu závěsu, ale tohle není tak horký aby si to musel uspěchat jako u střeďáků nebo výšek. Tam je to fuj.
Jinak nějaký generátor a trochu jí protáhnout no

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Martin: neplácej, stačí přivést ke mně a já to protáhnu na RMX 1850HD lol

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

musim  sa este opytat tento bandpassik by som chcel oslobodit od basov pod 40Hz, existuje nejaka vyhybka alebo nejaka srandička  ktora dokaze orezat spodnu frekvenciu od 40 hz nahor, nechcem trapit ten bandpass frekvenciami pod 40Hz,   aspon by som sa vobec nemusel obavat ze by ho len tak nahodne utrhlo pri vyssom vykone pri velmi nizkych kmitočtoch

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Subsonický filter. Už sa to tu viackrát riešilo, daj hľadať tento výraz.

Web

Re: navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

a myslis si ze sa taky filtrik da kupit samostatne no ja si myslim ze nie pretoze su sučastou zosilovačou sad

Web

Příspěvky [41 až 60 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » navrh ozvučnice pre BEYMA 15G40

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£