Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Zdravím všechny! Obracím se na vás s prosbou o radu.Mám možnost koupit bedny domácí výroby,ve kterých jsou repra z ARS 1058 i s výhybkama.Vypadaj pěkně,ale nemám představu,v jaký cenový relaci se pohybujou.Potřeboval bych vědět,kolik tak mám za ně tomu chlápkovi nabídnout.Kdyžtak tady jsou 2 fotečky pro představu...  http://www.2shared.com/photo/aIlwc49_/4429940135.html   http://www.2shared.com/photo/qJ1NIwYN/4429940135_2.html
Za případnou radu předem dík! A kdybyste mi stihli poradit do středy,bylo by to supr!  ;o)

(upravil jardag69 20. 7. 2014 13:29)

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Středák i vejškáč stojí za hovno. Pokud to nevadí, tak cenu cca 500-600.-
Mechanické provedení je děs, samá hrana a zapuštění.

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Jestli jsou všechny reproduktory v pořádku, tak Kč 1000,- ( + - za to se dají prodat samotné repráky na Aukro).
Dělení mezi středem a výškáčem je kolem 6kHz a při tomto použítí je ARV3608 už ucházející výškáč. Střeďák je největší slabina beden.
Samotná bedna je nic moc, vypadá to na povrchovou úpravu tapetou.

(upravil Pech. 20. 7. 2014 19:16)

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

spíš hlavně ty zapuštění, chtělo by to trochu péče, sindat ty překryty, basák namontovat zvenku, zjistit jak je na tom výhybka a pak by to za litr mohla bejt ucházející volba, hlavně pro ty co chtějí, aby to jelo hodně dolů...

POkud by je tazatel nebral, vzal bych je kvůli basákům.

jardag: vejška není hi-end, ale v třísmu není tragická, problémy s ní jsou hlavně ve dvoupásmech, protože se jí nechce dolů.

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Máš možnost - http://aukro.cz/super-reproduktory-z-ko … 40135.html

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Mno okouknu tu cenu, byť mně zajímají jenom ty basáky.

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Také jsem je prohlížel, ale je otázkou, jaká je v nich výhybka a proti orginálu schází tlumící kříže u středových repro. Vnější provedení sice za moc nestojí, ale pokud by cena byla i něco málo přes 1 tisíc, tak by to snad ještě za koupi stálo. Já mám ARS 1054 a přes všechny kritiky na jejich adresu jsem spokojen. Jedinou jejich nevýhodu vidím v tom, že pro řádný projev vyžadují vyšší hlasitost.

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Zdravím,Vluzi. Ptal jsem se a výhybky jsou prý origo 2AN 281 93.Jinak díky za tip na cenu. M.

Re: Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Pár dalších postřehů: ARS1058 má výškáč nad střeďákem. Plus chybějící tlumící plechový pásek před střeďákem a zdá se mi i menší objem bedny bude mít vliv na celkový přednes bedny - trochu méně basů a větší zvlnění v oblasti středních kmitočtů. Vnějším provedením je bedna více podobná 1PF 067 67. Vzhledem ke stáří a kvalitě tehdy používaných kondenzátorů je asi bude chtít vyměnit ve výhybce za MKT typ. Já jsem u svých podobných beden musel provést repasi ARZ4604 - textil/gumový závěs byl zatvrdlý a cívka byla vyosena - jemně zachytávala o nástavec magnetu (s tímto typem střeďáků bývají dnes už často problémy související se stárnutím jejich závěsů).
Ale za cenu kolem tisícovky to nemusí být špatný kup.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Náhražka ARS 1058-koupit,nebo ne???

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£