Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

Nedávno jsem na dtrankach dexonu narazil na novinku od Beymy ,15 " vhodny i na HIFI . Trošku se mě nezda ten rozsah 40-4500 ...že to nejde niž...máte z timto reprakem někdo zkušenost do subu  ?? Jinak vypadá velice poctivě 400 W RMS,9 kg magnet .... akorát ty Xmax hodnoty 6mm na kteryn jsem byl upozornen ze to neni moc... Tak jsem psal panu  Tomanovy do Dexonu a on mě odpovědel že je to ok . že se musi brár v potaz plocha memrany že 6 mm je naprosto dostacujici.... tak nevim no..

http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor … asovy.html

(upravil Lukáš33 29. 1. 2014 18:29)

Re: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

To nejni novinka je to jen pokračování starého modelu 15B100R myslím.A za ty prachy nevim no a navíc je ošklivej.Asi by šli koupit lepší a hlavně jsem ho moc v hifi neviděl.

Zady je ten starší http://profesional.beyma.com/ingles/pdf/15B100R.pdf

Re: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

Záleží jak to chceš hulit. Matematická Xmax v jednom směru je ani ne 3 mm, má ale obrovskou Xdam a malé zkreslení dole i při 115dB, z čehož se dá soudit, že "použitelnou Xmax" bude mít mnohem větší.

(upravil mechanik 30. 1. 2014 14:28)

Re: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

antonio, nemalo by byť Xmax 0-peak? Okrem toho, už podla Bl a Mms to velmi pod 40hz nepôjde (samo o sebe).

Re: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

Antonio: souhlas tak nejak me to vysvětlovaly z dexonu...ze když ma 3 mm ještě neznamená malo..je potřeba brát v potaz plochu membrany

Re: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

No, v katalogovém listu je +- 6 mm, čili to není nejhorší (i když si ve výpočtu pomohli, že dělili výšku magnetické mezery jen 3,5, ne obvyklými 4).
Na oko, kdyby měl ty parametry, kterými se chlubí, by se mi dost líbil (byly by dokonce jako naměřené na ARA9918, nebo úprav ARA od AC, navíc se 4" cívkou). Včetně poměru Fs/Qts a s hezkým Cms a Bl, jak ta ARA. Jen je těžší, což je v součtu předchozím podezřelé.
Realita se od katalogu obvykle liší, samozřejmě prakticky vždy do negativních směrů....

(upravil mechanik 4. 2. 2014 11:52)

Re: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

No neviem, podla mna tých +-6mm je 0-peak a peak-peak je 12mm. Stačí sa pozrieť na uvádzané Xdamage "Xdamage (peak to peak) 50mm" v hornej časti katalogu potom je "Xdamage +-25mm" čo znamená že to +- neoznačuje súčet pohybu do predu a dozadu teda peak-peak. Tiež beyma pri novej 12LX60V2 uvádza +-9mm. Pochybujem že ked mal starý typ 9mm tak by nový mal len 4,5mm (0-peak).

Re: Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

Dyt je tam všechno popsané ? +- 6mm , +-25mm, 15,5mm, 10mm, 50mm smile

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Novinka BEYMA 15 " vhodna i na HIFI- nějaka zkušenost?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£