Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava reproduktorů Klipsch Synergy F-3

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

(upravil jonny.pek 9. 1. 2014 20:22)

Téma: Oprava reproduktorů Klipsch Synergy F-3

Našel jsem inzerát na reprosoustavu Klipsch Synergy F-3, slovo dalo slovo a už jsem seděl v autě. Při poslechu se zdálo být vše v pořáku, ale při určitých basových frekvencích jeden reproduktor zachrastil. V inzerátu bylo napsáno: "mirne poskozeno, ale nemit vliv na kvalit zvuku" vietnamec. Odkryl jsem tedy přížky a čekalo mě překvapení v podobě opravy všemocnou šedou lepící páskou a u jednoho reproduktoru byla vyměněna membrána za papírovou. Vůbec mě při poslechu ani nenapadlo, že bedny zřejmě přežily útok vietnamské mafie. Usmlouval jsem cenu na 6.000,- a naložil docela rozměrné bedny do své malé fábie. Doma jsem začal opatrně odlepovat pásku a zjišťovat škody. Napraslé nebo prasklé membrány byly podlepeny papírovou páskou, kterou jsem na jednom místě byl nucen nechat jelikož držela jako čert. Na internetu jsem nenašel vůbec žádnou inspiraci k opravě repra s membránou jinou než papírovou, tak jsem se pustil do opravy sám.  Membránu, které část chyběla jsem podlepil kvalitní tenkou hliníkovou páskou a začal tmelit. Tmel jsem použil modelářský, který jde vybrousit pěkně do hladka, jiný vhodnější materiál na opravu nestandartního materiálu jsem doma nenašel. Po sundání vrchlíku reproduktoru, který chraptěl jsem u něj tlakem na membránu nešel mezi cívkou a magnetem malou část zdevastovaného vrchlíku, kterou jsem pomocí proužku papíru uspěšně a lehce odstranil. Cívka nebyla poškozena, dokonce ani fólie nebyla škráblá. Reproduktor hraje již normálně. Po pár tmeleních a broušeních vrchlíku jsem jim dal tenký nástřik akrylátovou barvou. Vrchlíky jsem zvážil na domácí kuchyňské váze jestli nepřibrali na váze, ale kupodivu zůstala na 2g a u druhého vrchlíku, který byl více poškozen stoupla na 3g. Vrchlíky jsem přilepil pomocí chemoprenu. Podobné lepidlo bylo použito i původně, vrchlík jde v případě nouze opět bez poškození sundat. Bohužel zatím nemám jak reproduktory proměřit, ale zvuk se po opravě zlepšil a reproduktor již nechraptí. Díky své vysoké citlivosti 97dB hrají krásně i při nízké hlasitosti. Zvuk už asi nebude jako u nových, ale nemám možnost srovnání. I při velkém výkonu basy hrají přesně a razantně bez zkreslení. Doufám, že někomu můj připěvek pomůže při opravě. Zkoušel jsem sehnat nové membrány a vrchlíky, ale marně. Kdyby měl někdo kontakt tak budu vděčný. Děkuji
Fotky z opravy

Web

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Oprava reproduktorů Klipsch Synergy F-3

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£