Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Při osazování zesilovačů mi problesklo hlavou,že tam se laboruje s co nejrychlejšíma trandama,cpu tam 175 MHz trandy a v Dispree jsou obyčejný BD.
Proto bych se rád zeptal:Má smysl uvažovat o rychlém osazení i v Dispree?

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

taky by mne zajímalo, na co se cpou do zesáků tak rychlý trandy...

Slyšitelný rozsah končí někde u 20kHz, je jasné že to musí mít rezervu, aby to při té frekvenci bylo možné řídit, ale na co tisícinásobky?

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

BD od Philipse mají udávaný ft 190MHz, současně dostupné BD jsou od ST, který sice žádné údaje o frekvenci neuvádí, přesto se domnívám, že to nebudou žádní šneci. Nahrazovat je tedy 175MHz typy je podle mě naprosto zbytečné. BD jsou dobré tranzistory, mají ale bohužel malé Uce.

(upravil reeb 4. 3. 2014 22:56)

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Dispre je s jedním e smile Nějaký upgrade je popsaný tady

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19233

Na nějaké vylepšování bych se vybodl, ten předzes je jednak překonaný a druhak problémový (oscilace). Taky proto je free..

Web

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Na to už jsem koukal.Je to varianta už jen proto,že původní Dispre je prodáno.Rád bych se obešel bez předzesu...

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Pak slušnej DAC a řadič, když se to dobře udělá, dá se řadič vecpat buď do koncáku, nebo do DACu. Z hlediska rušení je lepší ho dát až do koncáku, kde se dá umístit k zadní stěně a tyčkou prodloužit až dopředu, nevedeš pak malý signál kabelem z předku do koncáku, ale jen pár cm dlouhým kablíkem od řadiče ke koncáku. Začít se dá koneckonců i jen s ALPSem smile

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Jojo a řadič na nizké impedanci (případně relátkový régl).

Web

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Problém ale nastává v okamžiku,kdy máš takhle ovládat šest konců umístěných po třech v bednách...

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Nebo použít 32 bitvou regulaci hlasitosti pro 32 bitovej DAC, ta nějakej alps roztrhá a překoná ji opravdu jenom relátková regulace na nízké impedanci.

(upravil mechanik 4. 3. 2014 23:09)

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Riešilo sa to na hifislovanete. Analog je schopný utlmiť rušenia a podbne. Z vlastnej skúsenosti viem že julia je bez potenciometru nepočuvatelná, teda šum počujem cez celú izbu... Asus xonar essence ST je na tom neporovnatelne lepšie a počujem len jemný šum s uchom na výškači... To viem len pre to že už velmi dlhú dobu mám HiFi bez potenciometru...
Dohnalik, čo všetko k tomu človek potrebuje? Alebo to ide nejako v samotnom čipe DACu? Prípadne ked sa niečo musí zaradiť pre neho nezhorší to jitter?

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Na jitter to nemá vliv, to je úplně jiná záležitost, já to řeším v mojem DAC tak, že převedu 16 a 24 bit samply na 32 bit /čím víc bitů, tím menší ztráta informace/ a násobím číslem menším než 1, resp to za mě dělá logika v DAC.

Re: Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Upgrade za úplne iný preamp zmysel má, rozhodne si kvalitatívne polepšíš.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Má smysl uvažovat o upgrade Dispree?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£