Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Nový audio začiatok - repro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Nový audio začiatok - repro

Čo chcem: Dvojpásmové repro rozumnej veľkosti (do 20 litrov vnútorného objemu). Žiadne pidisatelity doplnené woofrom.
Na čo to chcem: Príjemné počúvanie v normálnych hlasitostiach (žiadne rozbíjanie okien). Budem ich počúvať spolu so zvyškom komponentov (prevažne bude zdroj signálu gramo) v práci v kancli, takže ani nejaké extra dolaďovanie výhybiek nehrozí - posluchový priestor je o ničom a čaká ma budúci rok sťahovanie do nových priestorov, takže asi tak...
Čo očakávam: Prirodzený koherentný zvuk bez peakov. Aspoň aký-taký prednes farby basov, neuziapané stredy (žiadny "middle-east sound") a aspoň aké-také stredy - proste nie nefarebné a rozblblané ts ts ts...
Čo mám k dispozícií:
Stedobasy: TVM ARN 150-05/8 (4ks), Tonsil GDN 20/80/2 8ohm (2ks), SEAS L12RCY/P (2ks)
Výšky: Tonsil GDWK 11/100 (2ks), GDWK 8-11/120 (2ks), GDWK 10/80 (2ks), SEAS 27TFFNC/G (2ks)
Kvantum konštrukčného materiálu
Otázka: Ktoré repro a v akej "konštelácií" by ste si vybrali?
Celkom sa mi páči idea urobiť D´Appolito z tých ARN 150 a tonsilových výškáčov.

Re: Nový audio začiatok - repro

Hoci vieš čo chceš (či skôr nechceš) konštrukcia takých sústav je náročná vec. Treba navrhnúť a zhotoviť korpusy, vybrať vhodné meniče a odmerať ich, nasimulovať výhybku a potom doladiť meraním a posluchom. Ak máš nulové skúsenosti a chceš si to robiť sám, tak radšej predaj ten materiál čo máš a kúpi s niečo na bazoši. Ak chceš aby ti to niekdo urobil, tak počítaj s tým, že za meranie a návrh tiež niečo zaplatíš. Kľudne sa ti toho ujmem. Kontak cez ss.

Re: Nový audio začiatok - repro

Asi som sa nevyjadril správne - pár reproboxov som v živote už postavil a LSPCad mi tiež nie je cudzí. Samozrejme meranie s pomocou súčasnej techniky ešte bolo v plienkach a výhybky sa dolaďovali "od ucha".
Zaujíma ma výber repro, nie konštrukcia boxov. Komplet vybavenú stolársku dielňu mám k dispozícií 24/7. S materiálom (MDF/HDF) tiež nie je problém.

Re: Nový audio začiatok - repro

Sorry, keď si skúsený tak prečo sa pýtaš?

Re: Nový audio začiatok - repro

Odladit to na ucho je celkem kravina, to nikdy nedosáhneš pořádného výsledku. Může se Ti zdát, že bedny laděné uchometricky nehrají špatně, ale s mikrofonem to to odladíš mnohem líp. Takže jaké další rady očekáváš?

Zjisti (změř) si TS repráků, proveď jejich měření. Tyhle data Ti tu k dispozici nikdo nedá.

Buďto to chceš dělat pořádně (tím pádem měřit), nebo to odlaď na ucho a pak tu není co řešit. wink

Já osobně bych se z toho snažil dostat co nej výsledek.

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Nový audio začiatok - repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£