Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nový audio začiatok - gramo

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 77]

Re: Nový audio začiatok - gramo

no jo proto se z nej delaj implantaty

Re: Nový audio začiatok - gramo

Ak sa mozem zapojit do debaty, co sa tyka manualu, jednoznacne NC500.
Co sa tyka poloautomatu, tak aj NC580 nie je skareda, su v ciernom aj v prirodnom prevedeni. Sice moze vyzerat ako nejaky 'low-end" voci gramcom rady 4.. ale je to v podstate novsia NC430, ktoru urcite takisto odporucam.
NC470 je u mna plastovy hnoj, a toto by som si do kancle ako reprezentant urcite nedal smile
NC450 a podobne s regulaciou a stroboskopom, su elegani, len tam je tych uprav potrebnych viac ak chceme aby to hralo "ako z praku".

(upravil voltik 19. 11. 2013 12:04)

Re: Nový audio začiatok - gramo

Jaký vhodný kabel vlastně použít na vývod gramofon. přenosky ?

NC580 sem měl a nelíbila se mi. Jako NC440 těžká, nemotorná, "nevzdušná", navíc s pofidérním raménkem ve dřevěném soklu.

------------------------------------------------------------------------------------------------


Edit:  Sorry chlapcí. 

Oprava: "NC580 sem měl a nelíbila se mi. Těžká, nemotorná, "nevzdušná", navíc s pofidérním raménkem ve dřevěném soklu."

Web

Re: Nový audio začiatok - gramo

s kablom to podla mna nieje tazke. da sa spravit za malo penazi vela muziky. RG62+neutrik cinche a posun vpred bol jednoznacny.

2voltik nepovedal by som ze 440 ma pofiderne ramienko.

(upravil kudlibabka 19. 11. 2013 9:49)

Re: Nový audio začiatok - gramo

raminko u NC440 je spicka,je to kopie SME...driv jsme ho tunili namontovanim antirezonataru z NC470 (cely raminko z NC470  se jeden cas dalo koupit v partiaku ve Vaclavsky pasazi za 99 pozdeji myslim i za 49),stacilo pak vzit LP,ktera byla k NC470 a nastavit tak aby raminko nerezonovalo...dalsi tuning u NC440 spocival ve vymene kabelu,pouzival jsem koax napojeny do petikoliku,primo do raminka,na druhy strane cinch...,dale pak vypojeni brzdy,vycisteni a promazani loziska,celkovy nastaveni...za par penez spickovej stroj,ikdyz vzhledove ne tak atraktivni...

Re: Nový audio začiatok - gramo

To je zajímavý tos  tim antirezonátorem. Nemáš nějaké foto?

Jinak brzda na NC440 mě docela iritovala, pač vždycky tak divně kvíkne. Pak jsem jí trochu přihnul a zabrzdí vcelku dobře i bez kvíknutí, takže jí tam asi nechám. Docela kravina je tam docela dost překážek v signálové cestě.

Web

Re: Nový audio začiatok - gramo

brzdu vyhod...ta guma se obrusuje a mas pak v gramci cernej bordel...ta signalova cesta je taky pekna picovina...no staci napojit slusnej kabel do toho petikoliku co je v raminku a hotovo...

Re: Nový audio začiatok - gramo

Tak já vyhodil všechny kabely a nahradil je novýma od Projectu. Konektor v raménku jsem zrušil takže mi jde drát z headshellu nepřerušované až do cinchů.

To s tou brzdou zní logicky, jenže bez ní se m zdá že se ten těžkej talíř docela dlouho dotáčí. Co jí nahradit něčím co se nedrolí? Špalíček s filcem a trochu větší vůli by mohl brzdit a nemusel by se drolit.

Web

Re: Nový audio začiatok - gramo

brzda je nesmysl,k cemu ji vubec potrebujes?deska jde pohodlne nasazovat ikdyz se talir toci,ne?ten filc se bude taky obrusovat....

Re: Nový audio začiatok - gramo

Za prachy, čo sypete do tých Tesla krámov dostanete kúpiť trebárs Rega Planar s prenoskou Grado, či slušného Thorensa, ktoré netrpia neduhmi, ktoré majú tie sunty aj po tuningu...

(upravil kemo87 19. 11. 2013 14:57)

Re: Nový audio začiatok - gramo

Tak a teď zavři oči a představ si že jsou i lidi, který nabaví si něco koupit, doma to vybalit a mlasknout na stůl. Že jsou i lidi který třeba baví se v něčem štourat a hrát si s tím protože v tom vidí smysl a zabaví se. Takže pokud nemáš co říct k tématu tak si vem svojí Regu a zkus to někde jinde....

kudlibabka: Tak teoreticky nepotřebuju, ruka taky dobře brzdí smile

Web

Re: Nový audio začiatok - gramo

hele pokud ma nekdo NC440 za rozumny peniz,tuning ho stoji par stovek...raminko je spickovy a pokud je v nem slusna vlozka hraje to jako z praku...jinak ale souhlas...za slusny peniz se daji na eBay koupit nadherny stroje...ja jich mam nekolik ,Teslu zadnou...

(upravil kemo87 19. 11. 2013 15:07)

Re: Nový audio začiatok - gramo

Tak za
1/ Jsou to moje peníze a když si za ně koupim NZC130 a osadim jí přenoskou za 20k tak je to moje věc.
2/ Já taky neprudim v tématech typu ,,kterej novej High-end gramofon,, s tim at si někdo tuní Teslu. Ať si každej dělá co chce, ale když mě neustále někdo strká něco pod nos tak to mě dokáže opravdu naštvat. Ptal se tady někdo jestli se to vyplatí? Neptal. Řeší se tady něco jiného.
3/ Myslim že Hifi má mnoho cest a nikdo nemá právo tvrdit že ta jeho je správná. Třeba tady kudlibabka jede v OBa krmí to lampama a naproti tomu někdo jede na tranzistoru s třípásmem, někdo nové, někdo vintage, někdo analogo a jiný zas digitál. Kdo má pravdu? Nikdo....prostě každému co jeho jest. Takže když mě baví kutit si věci který pro Vás ostatní nemají smysl tak mě v tom nechte já se vám taky nemontuju do Vašich věcí.... (to nebylo na tebe kudlibabko...)

Web

Re: Nový audio začiatok - gramo

Tak za prvé a posledné, ja si môžem napísať na tomto fóre čo chcem, kde chcem a ako chcem, to, že si neznášanlivý a nechápavý *** je tvoj problém. A pritom by stačilo trochu otvoriť oči, pohnúť rozumom a došlo by ti, prečo som napísal ten post tak, ako je. Ale čo už...

Re: Nový audio začiatok - gramo

Opravdu nechápu, trolení v tématech kde nemám co říct , to není můj obor. Navíc cizí jazyky nejsou také můj obor, takže možná jsem to špatně pochopil....

Web

(upravil kudlibabka 19. 11. 2013 15:40)

Re: Nový audio začiatok - gramo

2clarion:mozna je ta druha veta v postu 54 navod prave pro tebe... smile

...popravde mi pristroje Tesla prinesly vic trapeni nez zabavy....jedinou svetlou vyjimkou byla zminovana Tesla NC440...

Re: Nový audio začiatok - gramo

kudlibabka: vieš, vypisovať celé litanie o tom, že prečo toto ano a toto nie, nie je zrovna môj štýl. Vlastním v zbierke 8 gramofónov, medzi iným aj Teslácke plečky, konkrétne NC470, NC500 a NZC431, čiže od plečky, cez plastovú príšeru až po "vraj" najlepšie šasi od tesly. Za roky rokúce som si ešte zohnal gramo od Thorensu, 2 Dualy, jeden Linn a jedeno  Onkyo. Zbavil som sa v priebehu času 3 Teslákov /MC600, NC420 a NC530/ Problém je, že ani jedna Tesla, ani po výraznom a rozsiahlom "tuningu" nikdy nedosiahla napríklad na Thorens TD160, čo medzi nami, žiaden High End nie je. Aj to je len stará mrcha, čo potrebovala tiež dosť radikálny tuning.
Spomínaná Rega Planar sa dá kúpiť jazdená okolo 150 euro, horšie kusy aj pod stovku a je možné sa aj pri nej vyblázniť tak, že z toho bude luxusný a dobre hrajúci werk, za ktorého zvuk sa netreba hambiť. Tak isto Thorensy sú v cenách viac ako priaznivých, čo dáva solídny základ na ďalšie hranie sa, tuning, či rozsiahlu prestavbu. Sám uznávaš, že je to s tou Teslo na prd, tvoje skúsenosti iste pramenia z toho, že to sú síce hrajúce, ale extrémne zúfalo vypracované stroje s náchylnosťou na poruchy a typické teslácke riešenia, ktoré privádzajú človeka k zúrivosti. Keď som do jednej vety zhrnul svoje poznatky s Teslou, mal som na to dôvod, podložený dlhoročnou praxou. To, že mladý je oprsknutý a nedokáže si ani do vyhľadávača zadať slová Thorens, či Rega je smutné, no ďaleko smutnejšie je, že je oprsknutý a navyše asi aj... No nechajme to tak,
A teraz si poďme trochu započítať. Jazdený Thorens so slušnou vložkou od AT, či Grado, nedaj boh Sumiko sa dá kúpiť do 100 Euro. Bude funkčný a hrajúci, spoľahlivý. Jazdená Tesla, trebárs NC500 sa dnes dá zohnať pod 150 Euro v slušnom stave ťažko. Oba budú potrebovať trochu sa pohrať s niektorými vecami. A človek, podľa nárokov, do toho vrazí vlastnú prácu a prachy do dielov, povedzme že 50 Euro. Nech počítam ako počítam, tak som stále so slušným gramom na tom lepšie, ako z teslou, ktorá stále nebude dosahovať parametre toho "lacnejšieho" modelu.
Takže tak...

Pokiaľ tento text bude považovať niekto za trolovanie, mal by sa zamysliť nad sebou, čo vlastne chce, či reálne niečo robiť, alebo len kecať na fóre...

Re: Nový audio začiatok - gramo

pěkný...ja koupil NC500 ve slusnym stavu za 35 Euro a rovnez ji povazuju za plecku... behem let jsem mel hodne gramofonu a jediny co se mi od Tesly libi je raminko z NC440,se slusnou vlozkou a kvalitnim predzesilovacem mňam,zbytek Tesel povazuju rovnez za plecky,ale to neznamena ze by se jima nekdo jinej nemel zabyvat...
Zrovna pomalu ladim svuj budouci gramofon,jehoz zakladem je transport z Lenco L70 (stejnej rocnik jako ja),budu k nemu mit dve 12´´raminka,jedno dreveny a jedno karbonovy...ale je to beh na dlouhou trat,navic gramec neni pro mne az tak dulezitej...

(upravil kemo87 19. 11. 2013 18:57)

Re: Nový audio začiatok - gramo

Milý Clarione,
myslim si že nikdo nezpochybňuje že Dual nebo Thorens jsou velmi dobré gramofony, nebo spíš byli dobré. Ani googlit si to nemusim, představ si že znám. Mám známého v Praze který je velmi velký fanoušek Duálů a vlastní  i 2 Thorensy. Nemůže si oboje vynachválit, jenže narozdíl od tebe to nikomu necpe a dokáže pochopit že ta cesta je pro někoho jinde. Dokáže pochopit že někdo rád bastlí a že třeba někdo má gramo hlavně jako technickou zajímavost a až potom je u něj kvalita zvuku, nebo že to pro někoho je nostalgie z dětství a proto chce Teslu. Prostě někdo holky jiný vdolky.

A třeba Rega Planar vypadá skoro jako NC500 takže takový gramofon (stejně jako NC500) bych nechtěl když se mi nelibí. A může hrát sebelíp ale není to pro mě jediná priorita.....to je tak těžké to pochopit?

Docela by mě zajímalo co jsi u mě myslel pod tím ****. Jelikož v minulosti pode mnou dělalo pár slováků, tak vím že v úrážkách nemáte moc fantazie.....

A končím, nemám čas ani chuť se tu hádat.

Web

Re: Nový audio začiatok - gramo

Jedna 500 se tet prodala na aukru..

http://aukro.cz/tesla-nc-500-hifi-i3698525665.html

Web

Příspěvky [41 až 60 z 77]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nový audio začiatok - gramo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£