Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení STK 4152

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Zapojení STK 4152

Dostala se mi do rukou z části nefunkční věž Sony LBT - D307 a chtěl bych využít jeho koncový zesilovač . Podle datasheetu  k  STK 4152 jsem našel zapojení , ale nevím si rady  se  dvěma vývody , na obrázku jsme u nich udělal  otazník . Poradil by mi někdo , k čemu slouží , popřípadně jak to zapojit  aby jel koncový zesilovač  samostatně .
Předem děkuji  za rady smile
http://t2.pixhost.org/thumbs/5237/19016152_board-stk-4151.png
http://t2.pixhost.org/thumbs/5237/19016153_datasheet-stk-4151-ll.png

Re: Zapojení STK 4152

Ahoj, STKčky jsem se nějakou dobu zabýval a rád bych ti poradil, bohužel nevidím ty otazníky u vývodů, zkus udělat menší výřez ideálně jen STK a nejbližšího okolí, ne celé schéma.

Re: Zapojení STK 4152

Díky za  ochotu ,,ty otazníky jsou na tom prvním obrázku , u konektoru  kde je napájení a výstup na repro smile

Re: Zapojení STK 4152

Nechce se mě to nějak blíž studovat ale jsou tam napojené tranzistory které snímají SS napětí na výstupu podle kterého buď výstupní relé sepne nebo ne. Než ten obvod vyřazovat, radši bych to zkusil komplet zprovoznit. Co na tý věži nefunguje? Víš určitě že to STK je v pořádku?

Re: Zapojení STK 4152

Na věži odešla komplet  elekronika od kazeťálů , konec s STK jede  a proto bych ho chtěl přesunout do jinačí menší krabice , udělat s toho zesák k PC .

Re: Zapojení STK 4152

Pin 1 je nejspíš aktivace toho STKčka, propoj E a C tranzistoru Q1203. Pinu 2 bych si nevšímal, ten nemusí být zapojen. Ovšem doporučuji za ten zes dát nějaké ty ochrany.

Re: Zapojení STK 4152

no, občas to taky udělám, ale s tím, že určitě funkční STK vypájím z PS a udělám kompletně nový PS, vycházím přímo z datasheedu. Naposledy, cca 3 týdny zpět jsem dělal STK4172 II, ještě mám doma 4182 a 4221.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil JoinerNet 8. 10. 2013 15:46)

Re: Zapojení STK 4152

Jeden kolega  mi poradil  totok :Pin 1 má funkci mute (umlčení). Při nezapojeném pinu bude zvuk umlčen, při přivedení napětí cca +5V bude zesilovač funkční.
Pin 2 je ochrana proti přetížení výstupů. Pokud nebude tento pin připojen, nebude zesilovač chráněn proti přetížení odpojením výstupního relé. Wink ,,,
A teď nevím ,,mám na ten pin 1 zapojit těch +5V aby byl zesilovač funkční ? Nebo jak to ""Mute"" zruším ? Nechci to STK odpálit smile

Re: Zapojení STK 4152

5V bude asi málo. Spoj E a C na Q1203 a nemusíš tam nic přivádět.

(upravil rf 8. 10. 2013 20:23)

Re: Zapojení STK 4152

Zdarec, prosím Tě, jak jsem psal, vezmi si datasheet - http://www.datasheetcatalog.com/datashe … 4152.shtml   - prostuduj a pak řeš.

Je-li to STK4152 (4152 II - 4152 V) tak - pin 1 a 18 - vstupy, MUTE je pin 6.

Tož pozor - při nezapojeném PIN1 opravdu bude zvuk umlčen - nebude tam totiž signál.

Navíc je to na tom Tvém obrázku vidět, vpravo máš vstup nf signálu, přes vstupní odpor a kondíky jde signál právě na PIN1 a PIN18

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Zapojení STK 4152

rf :  Špatně jsme se pochopili ,,nejde mi o pin 1 na STK ale o pin 1 na konektoru  desky plošných spojů  , obrázek 1 . Nikde jsem se v tom datasheetu nedočetl , jak se deaktivuje funkce Mute , nebo špatně hledám sad

Re: Zapojení STK 4152

Zkratuj všechny 3 piny na tranzistoru Q1203 a nemusíš řešit ty první dva piny na tom konektoru. Tím zkratováním vyřadíš to mute.

(upravil JoinerNet 8. 10. 2013 21:43)

Re: Zapojení STK 4152

maja666 : myslíš úplně ten tranzistor propojit , všechny kotakty dohromady . Díky za radu , smile  o víkendu to otestuji .

Re: Zapojení STK 4152

jj. můžeš všechny tři, nic tím nezkazíš.

Re: Zapojení STK 4152

omlouvám se, nepochopil jsem to opravdu jako PINy konektoru, ale PINy STK. Jak jsem psal, i když je to na plošŇáku, tak já to STK vždy vypájím, a udělám si nový PS, proto ty reakce. Ď za pochopení. RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil sinclair 10. 10. 2013 7:43)

Re: Zapojení STK 4152

Málo výkonná, kvazikomplementární a nijak nenastavitelná STKčka jsou k prdu, leda tak na zesilovač k starému citlivému kazetovému autorádiu zn. Blaupunkt někam do garáže. Blaupunkty byly opravdu citlivé.
Skutečně kvalitní STKčka začínají řadou 4148XI a 4050XI, nevýhoda : značná cena, nutno provozovat buď se stabilizátory, nebo jinou adekvátní ochranou napájecích větví proti přepětí. V datasheetu jsou sice kresleny běžné, nestabilizované zdroje, jenže to se vztahuje na originály, které měly značnou rezervu proti přepětí, asi jako dnešní ZNAČKOVÉ TDA7293V. Kusy zakoupené jinde, než v ERA Components běžně střílejí už při +/-50V, kusy z ERA Comp., které sice stojí dvojnásobek, vydrží běžně +/-70V a ani pak se nic neděje, šváb se jen sám jakoby zamutuje, ale neodejde.
No ale protože dneska všichni první čumíme na cenovku, tak vlastně trestáme sami sebe...

Web

(upravil Crashpc 10. 10. 2013 19:43)

Re: Zapojení STK 4152

Siclaire, právě se chystám kupovat TDA7293 do zesilovače v zombie módu (Paralel, 3ks na kanál) kvůli nižší minimální impedanci reprosoustavy, abych to měl jaksi betonové, a neodcházelo to na přetížení. Celkem 6ks. To je 480 v EZK, v ERA tedy tak za litra. Budu to krmit 45V, proto při napětí v síti kolem 245V už by u neznačkových švábů snadno hrozilo to, co tu píšeš. Dají mi šest kusů na ruku za normální cenu i jako soukromé osobě?
Měl bych ještě takový dotaz ohledně zapojení. V datasheetech píšou, že není potřeba na výstupy dávat další rezistory, a šváby je možné švihnout spolu na tvrdo. Udělal bys to tak, nebo radši nějaký 0,15-0,33Ohm tam má své místo?
Díky za případnou odpověď.

Re: Zapojení STK 4152

Já byhc to udělal tak, že bych místo nesmyslnejch tří paralelních TDAček vzal dva páry TO247 vykoňáků a výsledek by byl asi lepší smile

Re: Zapojení STK 4152

Mám jeden problém. Jmenuje se mobilita. Tohle řešení se vejde na 4,5x12cm bez zdroje jako hovno. Jak velký bude dobře řešený celo-diskrétní řešení? Jak bude probíhat přenos tepla od šesti dobře kotvenejch 7293 a od 4ks tohodle?

// Tak z ERA poslali cenovou nabídku za asi 61Kč/kus TDA 7293V (asi bez DPH). Otázkou je, co si o tom myslet.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zapojení STK 4152

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£