Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kytarový zesilovač - problém

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

(upravil EsoRimmer 27. 7. 2013 13:17)

Téma: Kytarový zesilovač - problém

Ahoj,

postavil jsem kytarový zesilovač z modulu SPS50 od aldaxu a jako předzesilovač mám toto http://img.hw.cz/p/Profesionalni-kytaro … _large.gif problém je v tom, že když se pořádně hrábne do struny s nejnižší frekvencí, tak to v repráku tak nějak zachrčí, zní to spíš jako zkreslení ikdyž je zaplej "clean" - já sem si skoro jistej, že je to přebuzený. Otázka zní: pomůže mi limitér, který limituje spíš do tvaru sinusu než do obdelníku??
Ještě dodám, že je vstup přeplý na nízký zesílení a v kytaře jsou aktivní snímače.

Re: Kytarový zesilovač - problém

On je dost zásadní problém, že ten "profesionální preamp" navrhoval někdo, kdo o tom nemá ani páru. Podívej se skopem, kde ti to limituje.

Web

Re: Kytarový zesilovač - problém

Ještě dodám, že do umělý zátěže 4R jsem z toho tahal na plnej výkon 55Wsin. Projížděl jsem generátorem funkcí od 20Hz až do 10kHz a nikde to nelimitovalo - sinus je perfektní, při projetí obdelníkem nikde žádnej zákmit, ale jak na to napíchnu kytaru, tak to prostě blbne jak jsem popisoval. Ale na ostatních strunách a při "distortion" to hraje celkem slušně - názor známýho, který na to rozhučel kytaru.... Poslední a nejhorší možnost, co mě napadá je, že to bude v repoduktoru sad

Re: Kytarový zesilovač - problém

Bývá zvykem, že kytarová komba moc nízké kmitočty nehrají, taky se používají repra s vlastní rezonancí třeba 75Hz a podobně.

Web

Re: Kytarový zesilovač - problém

Ano, to máš pravdu a popravdě mě to nenapadlo... Tohle je ARO835 s vyměněným kmitacím systémem a zatížitelností 50Wrms. Po repasu to má údajně jít s frekvencí níž - ale neměřil jsem ho...

Co to vyřešit subsonicem? Dejme tomu 80Hz, 6db/oct...

Re: Kytarový zesilovač - problém

Nejdřív zjisti, co se děje.

Subsonik by asi pomohl, běžně se u kytarovek ovšem realizuje vhodnými vazebními členy a úpravou ZV.

Web

Re: Kytarový zesilovač - problém

Jasný, ale až se manželka vrátí s autem z práce, já vůl to včera nechal v autě...

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kytarový zesilovač - problém

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£