Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Audio toroid indel, izolace výstupu.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Ahoj, tak nějak se mi "roztekla" na výstupech toroidů izolace, podobně jako staré gumičky u mgf. Zatím jsem na to hodil starou silikonovou bužírku a samozřejmě drží jak blbá. Jenže jsem se nedostal pod izolaci samotného toroidu kde je ještě cca 3cm lepkavé izolace.
Dráty tam jsou dobře oddělené a vypadá to tak že pokud s nimi nebude nikdo kroutit tak to bude dobré, nicméně bych ji raději nahradil úplně a pro jistotu dal na toroid nějakou svorkovnici. Nebo to nechat na pokoji? Než se rozpadne ta silikonová izolace tak to potrvá ještě hodně dlouho.

Ale projevilo se to zajímavě, z jednoho kanálu šlo slyšet slabé bzučení a stejný zvuk šel i přímo ze zesilovače. Projevilo se to dvakrát, poprvé jsem to přičítal tomu že to šlo ze sítě, byl jsem od zesilovače daleko. Podruhé jak jsem psal výše.

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Mám obdobný problém, před časem jsem lezl do DIY 3kanálu co mám na kino (surroundy+center), postaven je už nějaký ten pátek. Toroid indel z EZK. A nevěřím svým očím, vývody z trafa jsou v "plátěných" bužírkách (nevím co je to přesně za materiál) napuštěných nějakým barevným svinstvem. A to i za pokojové teploty prostě odtéká pryč.. Nevím, zatím jsem to neřešil, ten hadrový oplet tam snad zůstane a pod ním jsou ty dráty ještě lakované, tak snad nebude problém.

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Jo, tu samou izolaci budu mít i já. Taky bych to neřešil, ale nějaký dobrák ty dráty na každém trafu stočil úplně k sobě a pro jistotu zadělal škrkem takže z toho byl "kus" drátu. Stočené to bylo až k odizolovanému konci, takže kdoví co to mohlo dělat.

Vypadá to tak že opatrně odstraním izolepu kterou je to celé omotané a izolaci nahradím úplně.

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Můžete dát někdo fotky, co se to vlastně děje ? Pokud se nějaká izolace roztéká, navíc na primárních drátech, tak je něco sakra špatně !

Web

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Primár je dobrý, má izolaci jako normální dráty. Děje se tak jen na sekundáru kde jsou plátěné bužírky.

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Za jak dlouhou dobu se to rozteklo ?

Web

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Též by mě zajímalo foto, mohu poprosit?

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Foto sem hodím večer.. Já mám myslím všechny vývody (tj. primár i sekundár) v té shitoidní bužírce... Trafo jsem kupoval nové v EZK, marně teď vzpomínám kdy to bylo. Odhadem tak 4-5let zpět. Zesík mám v relativně chladné místnosti, nic uvnitř nijak zásedně netopí. A zapínám ho pouze když pouštím nějaký film, sotva párkrát týdně. Tak že problém rozhodně nebude v přehřívání trafa, nadměrném zatěžování apod.

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Jsem rád že to nafotíš, mě se nedaří oživit aku do foťáku a na druhé teď nemám, teď bych byl rád za grip na tužkovky.

Moje trafa jsou +- staré stejně, přetěžované taky nejsou, na DPA 223 mám 8R 40W bedny necelý metr od hlavy a toroidy jsou 100VA.

Řekl bych že izolační plátno bylo napuštěno nevhodným stabilizátorem který měl umožnit "gumovost" a časem se odvětral rozteklo to.

(upravil Xhibit 6. 4. 2013 21:24)

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Blbě se to fotí, ale jde vidět kaluž odtečené barvy na horní straně gretzu, vývody lepí a špiní vše okolo ( + vývod z gretzu) a zbortil se tvar izolace.

http://pjotr.603.sweb.cz/trafo.jpg

Ale primár má ješte první vrstvu izolace silikon, to roztekajici se až nad tím.

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Nedotýká se náhodou izolace té zalívací hmoty z grecu? Některé plasty mezi sebou rády interagují.

//co vás proboha pořád nutí takhle humpolácky kroutit ty dráty dohromady?

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

U mě byly volně ve vzduchu a mám to stejné. Pšonci prostě levně nakoupily neověřený materiál.

Re: Audio toroid indel, izolace výstupu.

Izolace vývodů trafa se zalévací hmoty gretzu nedotýká. Tečou všechny izolace, i primár vyvedený z druhé strany trafa.. Taky si myslím že použily nějakou nekvalitní izolaci.
Vývody mám zkroucené jelikož to líp vypadá (vypadalo než se ta izolace takto stekla) a funkčně to bude určitě taky lepší řešení, řešilo se všude možně už asi 100x.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Audio toroid indel, izolace výstupu.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£