Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač Toshiba SB-225

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: zesilovač Toshiba SB-225

Dobrý den.Prosím o pomoc.Na mém letitém zesilovači Toshiba SB-225 shořelo trafo.Na internetu jsem hledal schéma ale marně.Neví někdo jaké napětí toto trafo dává,případně kde sehnat schéma.Děkuji

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Napětí se dá celkem přesně odhadnout z deklarovanýho výkonu ( tedy hlavní sekundární napětí - jsou-li tam i napětí pomocná, bude to těžší.... ).

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Jediný ůdaj ze štítku v zado je 270w,filtrační kondenzátory jsou na 42V odhaduji na sekundáru 26-27V ale nejsem si jistý

Re: zesilovač Toshiba SB-225

270W je co ? Příkon ? To by byl údaj naprd, páč neznáš účinnost........

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Máš fotku otevřenýho ? Detailní....

(upravil ludvik2004 6. 4. 2013 9:50)

Re: zesilovač Toshiba SB-225

těch 270w je ůdaj celkový příkon zesilovače nic jiného tam není a na trafu není vůbec nic,rozměry trafa 90x70x35 vyfotit ho můžu.Nedaří se mi dostat fotky do fora

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Návod na vkládání fotek https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 12#p251712

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Postup co s vadným trafem byl popsán v češtině snad 50x, hledej. Rozumné je to vadné nechat opravit, pokud to jde.

Web

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Děkuji všem za radu.Musím sehnat trafo 2x26V/3A.Vyzkoušel jsem půjčené a po výměně diodového můstku zesilovač fungoval.

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Ten zesilovač neměl pojistku, že to trafo chcíplo ? V každém případě bude vhodné trafo s malým rozptylem.

Web

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Podle mě je volovina, aby trafo umřelo. Koukej ho vyndat ze zesilovače a normálně na primár připoj natvrdo 230V. Pokud na sekundáru nebude ani prd, máš pravdu.

VIděl už jsem nějakej ten zesilovač, ale nikdy s vyloženě shořelým trafem (když pominu ty, jejichž zdroj tvořil impulsní zdroj.

Re: zesilovač Toshiba SB-225

Spíš ho práskne na 230 a vyletí jističe. Shořelý trafo už jsem viděl, ne přímo v zesilovači, ale viděl. Totálně proškvařený, izolace a lak na vinutí v čudu.

(upravil ludvik2004 8. 4. 2013 19:04)

Re: zesilovač Toshiba SB-225

přesně to se stalo .Vylítla pojistka a jističe i hlavní.Trafo jsem demontoval a zapojil venku a to samé.Primární  vinutí totální skrat.Sekundár v pořádku.Když jsem si to trafo venku prohlížel tak mezi sek.aprim vinutím je váleček/Zbytek/Myslím si jestli to nebyla nějaká tepelná pojistka.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač Toshiba SB-225

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£