Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 68]

(upravil little 19. 10. 2007 11:07)

Téma: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Rušení vrací úder?Co to ten blbec zase vymýšlí?No jde o to, že brum se zase vrátil a nyní již čachrování se šroubem nepomáhá (promiň sinclaire, opět si měl pravdu).Překopal jsem totiž kompletně celý vnitřek kastle-preamp od trafa 10 cm, perfektně provedené stínění...Jediné co nestíním, je výstup z preampu, ale to by nemělo mít vliv.Nenapadá pls někoho co s tím?P.S.Opravdu si nedělám srandu. sad

(upravil sinclair 22. 9. 2007 22:07)

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Já mám pravdu vždycky, Ty šulíne. Po sedmadvaceti letech motání okolo nf techniky /a zesilovačů zvláště/ ji musím mít.
Kdybys sem prsknul pět fotek, radilové by byli hned moudřejší.

Web

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Promiň jestli jsem se Tě nějak dotknul.Vždyť víš, že jsem takovej pitomej blbec.Každopádně to mám jako ponaučení pro příště.Poradí prosím někdo(nemám si hodit mašli)?Časem sem určitě hodím nějaké fotky.

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

my tiež poradíme až časem

Web

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Já už se po "úspěchu" u mirulu k brumu nevyjadřuju smile

Web

(upravil little 25. 9. 2007 13:00)

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Takže, zjistil jsem, že pokud je připojen na výstup korekčnáku jen jeden koncový stupeň tak je to bez brumu. Jakmile však zapojím i druhý modul ke korekčnáku tak je to v hajzlu-brumí. Můžu to libovolně kombinovat. Klasická zemní smyčka. sad


Fotky nebudou, schéma nějak nakreslim...

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Výstupy z korekčáku taháš do konců stíněnými kablíky? Zkus rozpojit jedno stínění před koncovým stupněm.

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Ee, trochu jinak-výstup tahám z korekčnáku jedním stíněným kablíkem-tj. rozpůlenou dvoulinkou. Stínění které je dokola toho kablíku mám zapojeno do GND konce.

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Koncový stupeň je stereo na jedné desce, nebo 2x samostatný modul?

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

2xsamostatný modul-v tom je právě ten problém sad

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

To, co dělá smyčku smyčkou, je její plocha. Nebudou fotky, nebudou rady:-) Asi se to konečně naučíš...

(upravil little 25. 9. 2007 15:11)

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Cože? O jaké ploše to mluvíš?
Prosím, vysvětli mi to, já zase budu experimentovat a třeba to tentokrát dobře dopadne. Ještě podotýkám že je šum a fuk, jaký modul na ten výstup zapojím (bez brumu).Jakmile ale zapojím ten druhý tak se tam najednou objeví brum a to docela brutální.

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

pošli už fotky!!

Web

(upravil petr 25. 9. 2007 15:22)

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

On ten brum není jen tak "protože smyčka", on tam je většinou proto, že se do tý smyčky něco indukuje (rozptyl trafa atd.).
Takže buď můžeš "odstranit" mag. tok, což se na zeměkouli sotva někomu podaří, nebo zredukovat plochu smyčky, což může alespoň trochu pomoct.

A opravdu by mě zajímalo, co tak STRAŠNÝHO jsi zkonstruoval. Obáváš se, že bysme pohled na TO nepřežili?

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Na vstup jednoho modulu zkus zapojit živýR+stínění z předzesilovače, na druhý modul pouze živýL bez stínění a napiš výsledek.

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Ono to zase tak hrozný neni, ale rozhodně se není čím chlubit.

2pibi: Moc díky, vyzkouším to a po víkendu dám vědět.. smile

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Petře, to je ale pravda jen pokud jde o elektromagnetickou indukci. Pokud brum vzniká jako zesílení napěťového úbytku někde po cestě, tedy jako důsledek nestejných zemních potenciálů, tak na ploše smyčky nezáleží.

Little, docela těch chápu, já tu taky nemám snad jedinej bastl, kterým bych se chtěl chlubit smile ale asi to budeš muset překonat, včetně rizika, že i s fotkami vymyslíme prd.

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Boramyr: to já vím, taky jsem psal, že to "může alespoň trochu pomoct", nikoli, že to je definitivní řešení. To druhou možnost, o které píšeš, jsem littlovi zmiňoval v těch threadech, který už tu nejsou...

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

2pibi: Tvůj návrh jsem v praxi vyzkoušel a bohužel se na brumu nic nezměnilo.

2all: Chystám se nakreslit kompletní zapojení mezi moduly včetně schémat všech modulů...

(upravil little 10. 10. 2007 15:57)

Re: Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Tady je to, co jsem slíbil. Všechny dráty jsem vyvedl v šik barvě aby to zapojení každý na tomto fóru pochopil.


http://www.pixilive.com/viewi/20071010/schema.jpg


LEGENDA:
Z cinčů jdou samozřejmě pouze 2 vodiče (signál a zem). Na preampu je zapojeno stínění těchto dvou vodičů (takže: tam, kde je konec toho "zeleného" drátu je zapojeno i stínění!).

Signál vedu z prempu "fialovým" vodičem (jedním jediným, okolo kterého je omotáno stínění, tohle stínění je označeno jako "žlutý" vodič).

Pokud by zde byla jakákoliv nejasnost tak se klidně zeptejte. Já jen doufám, že se to konečně podaří nějak vyřešit... sad

Příspěvky [1 až 20 z 68]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač-noise strikes back (AKTUALIZOVÁNO)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£