Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 64]

(upravil sinclair 19. 2. 2013 9:42)

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Official má hodně široký sortiment toroidů INDEL na prodejně, ale jestli mají zásilkovou službu, to netuším, já si tam pro ně jezdím, mám to 18km.

No tak s MJ15003/15004 to je trochu jiná, jsou to sice taky robustní tranzistory, ale s Uceo jen 140V a s tím je třeba počítat. Z jednoho páru těchto TO3 bez problému 150-170W/4ohm, dál a víc nemůžeš kvůli SOA, power deratingu a Uceo.

Web

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Já byl spokojenej s přístupem a cenou tady : http://www.elektro-karban.cz/
Do tydne jsem včetně nabídky dostal 2 transformatory, platba na fakturu se splatnosti 1-2 týdny.

Web

(upravil lemra79 20. 2. 2013 20:35)

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

CZJKP1 napsal:

Děkuji za info.

Danhard, děkuji Ti za info, kdy¨bych měl zájem, ozvu se Ti.

Lemra19, v JK Eltra 2x35 nebo 2x36V snad vůbec ,,v řadě" nemají jen 2x30V, nejspíš by vyrobily, to ale bude asi drahý, dražší než TALEMA


Koukám že na NT Magnetics mají potřebné trafo ve standardní řadě 55xxx, konkrétně zde http://www.ntmagnetics.cz/cz/doc/55xxx_x.pdf

Nevíte prosím někdo, kdybych to trafo chtěl zakoupit přímo u té firmy, na koho se mám obrátit? Případně kdo mě sdělí kolik by to trafo stálo. Jde mi o to jestli to bude alespoň trochu levnější než v TME a otázka je, jestli by mě ho poslaly poštou do Práglu.


To co jsem uvedl, byli trafa motaná dle mého konkrétního zadání, v mém případě to bylo 2 x 41 V (300W)na prázdno. Už je mám doma, ale ještě jsem je nepřipojil, nebyl čas, bo jsem ve světě, na první pohled OK. Cena celkem sakum prdum s poštovným, dobírkou, DPH za dva kusy myslim 1950,- Kč. Dodací termín od emailové objednávky něco málo přez 1 týden. Nebuď tutan, telefonuj, mailuj....



SAB-trafo jsem taky poptával, nabídka přišla, když už bylo objednáno u JK eltra. Ale mrzení nenastalo, moje zakázkové trafo by bylo od SAB-trafo o cca 20% dražší. Nicméně nejdražší byl Tronic. Nevím, nemám zkušenost, třeba jejich trafa jsou i o tolik lepší.....

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Děkuji Ti za info. Z TALEMY mě odpovědeli 855 Kč bez DPH + zaslání na dobírku do Práglu. Termín dodání 2-3 týdny. Myslím že je cena dobrá. Zkusím možná napsat do pár firem kde navíjejí na zakázku SAB atp, prostě jak bylo uvedeno zde v diskuzi. Ale toto je z jejich výrobní řady myslím že to nikde asi levněji nebude, uvidíme..

(upravil lemra79 20. 2. 2013 21:16)

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

CZJKP1 napsal:

Děkuji Ti za info. Z TALEMY mě odpovědeli 855 Kč bez DPH + zaslání na dobírku do Práglu. Termín dodání 2-3 týdny. Myslím že je cena dobrá. Zkusím možná napsat do pár firem kde navíjejí na zakázku SAB atp, prostě jak bylo uvedeno zde v diskuzi. Ale toto je z jejich výrobní řady myslím že to nikde asi levněji nebude, uvidíme..


Jak si můžeš dovolit sem napsat "zkusím možná napsat" . Můžeš mě vysvětlit, proč jsi to ještě neudělal? Níže Ti napíšu, jak to udělat, bod po bodu.

1, Dát dohromady přenou specifikaci trafa včetně příslušenství, aby byli nabídky navzájem porovnatelný.
2, Nacvakat do přítele GOOGla "toroidní transformátor"
3, Z vyhledaných odkazů vyselektovat zakázkové motače
4, Do vyselektovaných firem zaslat požadovanou specifikaci s prosbou o nabídku.
5, Z obdržených nabídek vyčti data a porovnej si to v excelu, včetně možností dopravy, příslušenství, dodací termín atd.


možná se Ti to nezdá, ale mnoho firem je vděčno i za takovou "mikrozakázku"


Pak dej vědět, jak to dopadlo.

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Napsal jsem Karbanovi, JKElta, a sabtrafo. Uvidíme..

(upravil CZJKP1 21. 2. 2013 19:48)

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Tak se Mi zatím ozvali z JK ELTRA a cena 847Kč bez DPH, a napájecí napětí 2x36V/500VA to vypadá hezky. Možnost připlatit si upevnovací materiál nebo zalitý střed, vratnou tepelnou pojistku 100C, NTC termistor, stínění PRI-SEK, vývody lankem, lakování jádra...

Kdežto v TALEMA bych to trafo musel brát co mají v řadě, tj 2x35/500VA a možnost jen ten zalitý střed, kdybych chtěl něco víc, tak bych musel nechávat na zakázku, jenže zakázky realizují jen od 5tis. což nevypadá realně...

Takže zatím to vypadá na JK ELTRA.. Ještě se mi neozvali z KARBANA a SAB trafa, dávají si načas...

Nikam jinám sem zatím nepsal, protože jak jsem říkal, jen ověřené zdroje nechci od nějákých firem co by mělo kvalitu jak ty trafa z GM, a to ani za cenu, že by byla cena niší, takže můžete dát i další info, kam ještě bych mohl napsat...

Jinak co z těch příplatků výše by bylo vhodné????? Určitě vývody lankem. Má pak efekt něco víc např lakování jádra nebo stínění PRI-SEK Termistor nebo tepelná pojistka.... Možná zalitý střed, to váhám, protože kdybych  potřeboval napětí na něco dalšího (VU metry, korekčáky) spolíhám, že navinu další vinutí ,,nadivoko" přes tu izolační folii, např měkkých 12V atp.. Ale nemam vyzkoušené že to tak funguje, ale viděl jsem že to někdo na něčem dělal...

Řešení by bylo si to vynutí nechat navinout, ale nevím kolik, protože jsem ještě o VU metrech a korekčáku vůbec nepřemýšlel...Nemám vůbec vybrané zapojení a nejsem rozhodlý co budu stavět......!

Škoda že nemá zastoupení v ČR indel, když sinclair píše že si na ně nemůže stěžovat.... Beztak když porovnávám ceny té TALEMY rovnou od výrobce a TME je vidět kolik to TME na tom musí vydělat... Ten indel by musel být tak za 6-7stovek, ne li ještě míň když v TME stojí k 9st. a talema 12 stovek nebo tak něják, bez DPH

(upravil Zorg 22. 2. 2013 15:11)

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

pokud vím, tak indelů má hafo krčmář...

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Mnohem dráž než TME.EU ... A furt mi vychází levněji nechat si ho namotat u JK Eltra na zakázku než koupit indel u TME natož u EZK...

Otázka je které vybavení si mam nechat připlatit. Čekám že by se mohli také ozvat z karbana a sab trafa, pokud se do konce tejdne neozvou tak příští to necham navinout u JK Eltra jak jsem psal výše

(upravil mph 22. 2. 2013 15:40)

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Byť tebou dám si navinúť aj sekudáre pre predzosilňovače je to lepšie ako potom doma navíjať a firma ti na úpravu trafo nezoberie teda aspoň si myslím.

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Ze SABu jsem čekal na nabídku 3 týdny a to jsem se ještě telefonicky upomínal. Nakonec to stejně nebyla nejlevnější nabídka.
Já osobně jsem z možného příslušenství objednal jen stínění pri - sec a montážní držák. Už od nich (jk eltra) mám dvě trafa, jedno používám skoro denně už deset let a bez problému, nevrčí. Vlastně občas slabě zavrčí, když je v síti stejnosměrná složka (půlvlný usměrňovač např. ve fénu) netušim, jestli to dělají všechny toroidy.
Přimotání vynutí přez vrch, pokud to bude jen slaboučkým drátem asi funkčně ničemu nevadí, ale moc pěkný to nebude. Hlavně aby to nepřekáželo tomu montážnímu držáku.

(upravil CZJKP1 23. 2. 2013 0:43)

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Tak to na to SAB trafo prdím, jedno tu mam z aukra, na prázdno má dávat 32.5V + něco málo navíc, jako každé jiné trafo, ale ono dává přes 40V a ještě abych se jich doprošoval. Příští týden si to u JK Eltry nechám navinout. Korekčák potřebuje 2x15V 60mA čili nechám navinout 2x10V..Po usměrnění to dá 2x14V.

Teď přemýšlím ještě o VU metrech. Budu moc použít ještě jednu větev z toho 2x14V pokud bude vyhovovat anebo si mam nechat navinout dálší vinutí ještě pro VU metry led.

Mám tu staré analogové dB metry od výrobce Metra, chtěl jsem je použít, ale ty si asi nechám na něco staršího, například na nějákého Andrlíka, nebo docela se mi líbí zesilovač z A93/1 tuším že str 9 ale abych nekecal, to se budu muset někdy s Vámi o tom poradit, aby to nebylo něco nevydařeného. Tak na to si to skovám. Takže nakonec k tomuto zesíku použiju LED VU metry a né budíčky.

Přemýšlím, jaké korekce postavím. A asi ty ze zosilnovace.eu ať je to vše od jednoho autora JPA100SUB je taky otamtuď. Jenže problém je, že mají dosti tenký cesty a rozlitou měď. Problém je, že já jsem začátečník a neumím vyrábět DPS fotocestou, rád bych aby mi to někdy někdo někde předvedl, ale já to prostě zatím nezvládnu, takže mám dvě možnosti, ta první je to nakreslit fixem a ta druhá je to vytisknout na laserové tiskárně a ,,přežehlit". Myslím že ani jedna z možností není moc reálná. Bo překreslení se mi nikdy moc nedařilo a přežehlení je dosti u věcích s rozlitou mědí a tenkými cestkami riskantní neb je velké riziko že se mi to někde vyzkratuje mezi cestou a rozlitou mědí, nebo se mi to podleptá anebo odloupne. Nebo se mi to ani nepovede přežehlit. Kdyby někdo alespoň s ČR měl na to film a byl ochotný vyrobit tu DPS fotocestou a nechtěl za to majlant... A měl ceny jako ceny jako u Kohouta a ještě lépe byl třeba z Prahy jako kohout:)...Obávám se totiž že kohout na to nebude mít film, ten má předlohy z AR a myslím že vytvoření filmu by to prodražilo.





Ještě bych se zeptal, vy jste mi to tu trochu pro cenzurovali anebo ne??? big_smile.. Totiž vím, že jsem sem psal to co tu není, ale během dneška jsem vyvalil pojistky a nevím jestli jsem to odeslal anebo ne...:D, sorry za hloupou ot.

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Korekcie potrebujú Stabilizované napájanie takže si daj navinúť 2x17v.

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Beru na vědomí...

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Karban elektro nabídl trafo za 945Kč/bez DPH..

Na SAB s..u, neodpověděly na email, ani na poptávkový formulář tak ať se dou bodnout!

Takže ta JKEltra vychází nejlevněji. Asi si nechám i zalít střed, stínění PRI-SEC, vývody lankem a nalakovat jádro aby se nechvěly plechy.. NTC termistor se mi zdá zbytečný, protože počítám se soft startem, a vratná tepelná pojistka 100 stupňů, takové teploty to snad ve vnitř ani nedosáhne ne? takže zbytečené, ne? Oni jsou ty příplatky položky v desitkách korun, takže pokud by to mělo v daném obvodu plnit funkci tak si to radši připlatím, ale kdyby to tam mělo být zbytečně tak škoda pár peněz.




Jinak jaký by jste mi doporučily soft start... Něco si vyrobím, ale co? Nejde mě jen o eliminaci proudového nárazu, ale celkově bych měl představu aby to udělalo pomalý náběh aby netrpěly elektrolyty ve zdroji a aby to dobře fungovalo.. Mám představu relátko a samozřejmě možnost nastavit si dobu za jak dlouho sepne (ať už nějákým reg. prvkem, trimr nebo změnou hodnoty nějáké pevné součástky)..

Vím, že se na internetu vyskytuje halda zapojení, ať už jednodušších nebo složitějších, ale jde mě o to aby fungoval jak má, přitom byl vcelku jednoduchý, otázka je jestli volit NTC termistor anebo s odporem. A ještě hezká představa by byla aby to nepotřebovalo malé trafičko..

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Můžu ti hodit podklady na modul softstartu. Zpoždění asi 1,5sek, relé odpadává ihned po výpadku sítě. Napájí se to přímo ze sítě. Modul je velký odhadem 7x5cm, relé Omron G5LE 48V.

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Je nějaký důvod nevrazit pouze NTC do primáru? Nerýpu, jen se ptám, jakou výhodu má soft start s reletem a odporem místo NTCčka.

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

CZJKP1:

Každý ti doporučí tohle:

http://www.volta.estranky.cz/clanky/zes … atoru.html

Prodává jej Pavel Meca jako stavebnici

Web

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

A deska jde koupit u bůčka big_smile

Re: Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Psykopath napsal:

Je nějaký důvod nevrazit pouze NTC do primáru? Nerýpu, jen se ptám, jakou výhodu má soft start s reletem a odporem místo NTCčka.

NTC se po zapnutí stroje ohřeje, a když stroj vypneš a opět zapneš, vyrazí to topičovi v elektrárně lopatu z ruky, protože termistor nestihne vychladnout.

Taktéž softstart účinněji omezuje nárazový proud (může mít větší odpor) a nechová se jako ztrátový prvek (termistor za chodu topí)

Příspěvky [21 až 40 z 64]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Koupě toroidního transformátoru + jaký softstart?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£