Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Úprava/oprava reprobeden

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil Calleb 8. 2. 2013 13:55)

Téma: Úprava/oprava reprobeden

Zdravím všechny,

mám na Vás dotaz ohledně zapojení reprobedny ... spravuji je teď po dětech, které na obou reprobednách zničily výškové reproduktory, tak jsem si řekl, že jim udělám celkovou "generálku"...

Jedná se o dvě 20l ozvučnice s 4ohm 20W Tesla ARN 6604 a teď jsem tam přidělal nějaký výškový reproduktor (samozřejmě do každé bedny), který jsem shodou okolností našel doma místo zničených ARV 168. Jsou jim velikostně dost podobné, takže bych předpokládal nějaké podobné parametry, protože u nalezených reproduktorů nevím nic kromě toho, že jsou 4ohm a 5W (asi jsou KINYO, ale to už fakt nejde přečíst). Jak by jste tyhle dva reproduktory při těchto okolnostech do reproduktoru zapojili z hlediska výhybky, rozdělení výkonu a impedance ? Chtěl bych něco jednoduchého možná budou hrát nějakou dobu doma v pokoji, ale jinak bych je  tak viděl do dílny. Tzn. basový reproduktor nechat ležet běžet a k výškovému hodit jenom kondík, takže 6oct výhybku...zesilovač pouze 2xTDA2040...nějak nevím, co bude v téhle situaci nejvhodnější...


Díky, Calleb

Re: Úprava/oprava reprobeden

Ani nevieš čo je to za výškač a žiadaš odpoveď. Pokiaľ je to ARV 161 alebo 168 tak by nebol problém obšľahnúť výhybku ARS 830, alebo niektorú inú starú Teslu a potom to bude hrať ako tak, určite lepšie ako keď k basáku zapojíš výškač cez kond.

Re: Úprava/oprava reprobeden

Keby si tam dal nejaky papierovy 8 ohm vyskovy reproduktor dala by sa pouzit povodna vyhybka. Inac tak ako je to teraz ti vela neostava snad len basak na priamo k vyskacu do serie 4,7uF MKT pripadne ked bude treba ist s frekv nizsie tak zvecsit kapacitu tak max. do 6,5uF, pri vyssej kapacite by hrozilo poskodenie vyskaca pretazenim na nizkej freq.

(upravil Calleb 8. 2. 2013 21:44)

Re: Úprava/oprava reprobeden

O to mi právě jde...aby mi někdo poradil alespoň nějaké řešení když víceméně nic co tam zapojuji...nějaky "default" smile kterým nic moc nezkazím... původně tam bylo zapojeno primo bass ARN 6608 a paralelně přes kond 4uF ARV 168 ... plus není zrovna moc skvělé mít výškový reproduktor 4ohm...

myslíte, že 8uF kond by bylo moc nízko kmitočtově pro ten výškový reproduktor ? kolem těch 5kHz ?

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Úprava/oprava reprobeden

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£