Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač za 10000-12000 Kč

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

(upravil reeb 24. 12. 2012 17:22)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Jde o to že dobře udělaný DIY za 10tis. je nesrovnatelný s novou spotřebkou za 10k. Zvukově, součástkami, životností, vším.. Jen to mnohdy nemá ten "punc" a jméno té mezinárodní značky. To že ten DIY jde lehce vylepšit, zmodifikovat je druha věc, pošklebuje se většinou člověk co nemá rád hudbu nebo s pořádným audiem nepřišel do styku.. Zvlaště když se diy dá koupit za +- cenu materialu, mnohdy i mín.

např. DPA223

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15815

je to ale o tom co kdo hledá, na dělání kraválu stačí obyčejná komerce typu Sony, Denon.. lol

Web

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

já osobně bych věřil víc 10 let starýmu slušnýmu zesíku (za tuhle cenu se dá sehnat lecos) než novýmu zesilovači v týhle ceně. To je pořád spotřebka a za tu cenu se nedá koupit nic moc slušnýho. Ve finále neni žádná sranda si vybrat ani ve vintage s tímhle rozpočtem. Ty Rotely nejsou tak starý, aby se měly zejtra podělat (do nějakýho 25 nebo 30 let starýho Luxmana bych měl problém jít) a věřím, že vydrží bez poruchy dýl než dnešní řekněme Cambridge CA540. Když si obojí představim vedle sebe, neměl bych o čem přemýšlet i když vemu v potaz to, že se to může podělat a není záruka.

Web

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16038  tohle už je prodané? o případný servis by se Ti jistě kdykoli odborně postaral Sinclair. Tyhle starší kusy mají vyhodu hlavně v tom,že nejsou tak "ojebané" ...

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Hordek
Já nepsal ať si to udělá, já psal ať někoho požádá zde ať mu to udělá. Nebudu někomu kdo chce komerci říkat ať si staví DPA nebo Dispre, to by asi dobře nedopadlo.

reeb
Už jsem inzerát postoval výše.

Benazi
Od pojišťovny nedostane nic i v případě že výrobce něco někde podělal a má 10 atestů. Naopak pokud zesík splňuje normy a barák vyhoří pojišťovna musí plnit. Kdybych třeba vyráběl kávovary tak mi je stačí dělat podle vyhlášky, atest netřeba.

(upravil Benazi 24. 12. 2012 19:09)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Mi to nemluv, já nejsem pojištovák.Nedělám plnění.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Taky bych vzal klidně rotely a nešpekuloval. Tesly budou stejně limit. A taky, radši než novou věc, tak radši dyi a nebo 10+ let starej kousek s tehdejší cenovkou značně výše. Obecně si myslím, že je hlavní mít dobrý bedny, zesem to imho zdaleka tak nepoakzíš jako bednama...

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

S těma bednama to je mi jasný, však ty budou další na řadě. Tesly půjdou do garáže.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Hordek napsal:

Pro Fox_25:- to víš, né každej má na to se patlat se zesy typu Dispre a nebo DPA a přitom škemrat po fórech jak to nastavit, jak to zakompenzovat, jak to vůbec rozjet --- a když už je to hotový, tak po čase to zas celý překopávat na jiný, ještě lepší tranzistory a zase škemrat a škemrat --- a potom se v komunitě vzájemně utvrzovat, jak báječně to teď hraje, apod. --- se fakt bavim, když si to tady čtu. lol

Ty se potřebuješ utvrzovat, nemáš vlastní uši, vlastní názor ?

Překopávání něčeho hotového - proč ne, můžeš, ale nemusíš, když jseš spokojen s původní verzí. Místo, abys byl autorovi/výrobci vděčný, že poskytuje podporu svého produktu i po X letech, která umožní ještě přístroj dále vylepšit, tak remcáš... když si koupíš běžnou spotřebku, dostaneš kdovíjaký skrytý problém a průměrnost, ale budeš spokojen...

Web

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Tak zesilovač vyřešen. Dopadlo to tak, že jsem sehnal zánovní Rotel Ra1520 za rozumný peníz. Teď bych chtěl poprosit o radu kdo má zkušenost s Rotely, jaké bedny (pokud možno sloupové) s tím budou hrát. Původní Tesly půjdou jinam. Jasně že rozhodující bude můj poslech, jenom bych chtěl někam nasměrovat. Poslouchat se na nich bude rock a metal,mám rád i silnější bas. Asi by tenhle dotaz měl patřit do jiné sekce, ale chtěl jsem navázat na původní debatu. Díky všem za názory.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Na rock nebo metal si vyber vzhledem k tomu cos pořídil za neduživý integráč něco citlivýho (nad 90dB/1W/1m) s velkým 10-15 basákem a optimálně třípásmo,vše ostatní ti asi nebude hrát moc dobře,tahle muzika není zrovna výkladní skříň špičkových nahrávek,takže aby ti to nehrálo jako telefon big_smile zapomeň na malé 2p monitory či jakékoliv štíhlé sloupky smile .. ze zkušeností s metalistama a Brněnskou klikou vím a myslím si že bys byl spokojenej s něčím větším  osazeným velkejma papírovejma klasikou nebo ještě líp PA reproněma, nebo nějakou vintage klasikou 70-80 let typu JBL,Altec lansing apod... = velká hranatá bedna ,je to jen otázkou rozpočtu a místa na takové věci. smile

Není co dodávat...

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Zase ho nestraš, na doma i ve větší místnosti to bude v pohodě, pokud si nepotřebuje odvařit uši smile I když je fakt, že v určitých případech téhle hudby už zkreslující bubínek je spíš lepší že se tím zamaskujou určitý věci lol Dneska se tahle hudba točí v horních cca. 6dB pod maximem, takže hlasitosti bude imho dosti smile

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač za 10000-12000 Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£