Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač za 10000-12000 Kč

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 31]

Téma: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Ahoj všem.
Chtěl bych poprosit o radu. Mám v plánu si koupit nový zesilovač za cca 10-12000 Kč.
Tento zesilovač bude nahrazovat dosavadní AZS 223, který sice funguje, ale už dávno nehraje jak by měl. S ním pak plánuji nechat udělat repasy a budu pro něj mít využití jinde.
Reprobedny jsou stávající 3-pásma ARS 1034 s tím, že výhledově také plánuji něco nového a lepšího. Použitého z bazaru nic nechci, nemám s tím moc dobré zkušenosti, navíc nemám nikoho známého, kdo by mi kvalifikovaně pomohl s výběrem. Takže jsem se rozhodl pro nový stroj.
Chtěl bych jen podotknout, že bude používán pro rockovou a metalovou hudbu.
Hlavního kandidáta mám Denon PMA-720AE, ale v úvahu přicházejí Yamaha A-S 500B/S,
NAD 326 nebo něco od Onkyo. Nevím, možná v téhle cenové kategorii a pro tenhle žánr je to fuk, ale já to fakt nemám u koho vyzkoušet a porovnat. Krom toho bych chtěl vzít v potaz i servisovatelnost do budoucna, abych nešlápl vedle. Budu vděčný za jakékoliv názory a postřehy.
Díky.

(upravil Benazi 23. 12. 2012 19:23)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

http://aukro.cz/show_item.php?item=2875041458
Jedu na ten typ,bez problémů, zháněj tento.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

To ano, tenhle Denon 1510 by se mi určitě líbil, jenže to je o třídu jinde. Nový stojí kolem 25000 Kč a do jetého já se fakt bojím jít. I když možná dělám chybu. Tak si říkám, co může vést vlastníka takového stroje k tomu ,aby se ho zbavoval. Už mám zkušenost s reprobenama. Nechal jsem si je pustit, celkem hrály, navenek nešlo nic moc poznat ale doma jsem je ze zvědavosti otevřel a uvnitř repro co tam nepatří. No pro účel jaký byly určeny jsem to neřešil, navíc nehrály špatně, ale důvěra je pryč. A není to jediná zkušenost s bazarem.

(upravil Benazi 24. 12. 2012 9:01)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

jdou do vyššího modelu,bez problémů.Zesík nejsou bedny křápy, kde hrozí destrukce cívky.
jinak na rock a metálek ověřené,pecka
http://elektro.bazos.cz/inzerat/2056343 … DSLEVA.php
levnější pak YAMAHA 596.ověřeno nezmar.
http://s7.postimg.cc/ro4x6iupj/P1040035.jpg
s levnějších pakdenon, sedmičková řada minimum.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

No je to hodně lákavé. Je mi jasný,že takhle seženu za stejný prachy model o třídu výš.
Ale jak poznat, že tam není skrytý problém, nebo že tam někdo něco neprznil. Sice nejsem úplně mimo, ale na tohle si netroufám.  Musel bych se zkrátka spolehnout na štěstí a doufat že se zadaří. Nechci to uchvátat. Ještě uvidím i tuhle možnost tedy nevylučuji, přesto přivítám názory na výše zmíněné typy nových zesilovačů. Každopádně díky za názor.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:56)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

.

(upravil Benazi 24. 12. 2012 9:02)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

tak jak jsem  psal, nad 352 jsem pustil do světa,rotel 970 +předzes taky,Jedině ty dva konce, není pochyb ,tak to vidí má praxe.bohužel denon 1510 zůstal.Každý to má jinak.
ROTEL A NAD NENÍ NA METAL!syrový zvuk
DENONU SEDÍ.medový zvuk.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Vem ty Rotely a nebuď zbytečně paranoidní.-)

Web

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

No a o to mi právě jde , vybrat značku, která svojí koncepcí bude zvládat metalovou hudbu, často i velmi tvrdou a hlavně rychlou. Typycky rychlá dvojšlapka, kdy už je to takový mlaskot, který nechci aby se sléval. Chci vědět o každém úderu. Na ty bicí konkrétně jsem hodně úchylnej. Tahle informace je pro mně hodně důležitá.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

a to si jako opravdu myslíš, že nějakej zesilovač bicí vynechá? Zesík je podle mě dobrej nebo špatnej, nehledej za tím víc než je. Vhodností pro nějakej styl muziky se maskuje jen jiná nedokonalost nebo podobnejma kecama oblbujou prodejci. Ty Rotely nejsou žádnej hiend, ale nevidím problém v použítí pro jakejkoliv druh muziky a s ohledem na cenu si myslím, že to je i slušná koupě. TO co, si za ty peníze můžeš koupit nový bude v porovnání s tímhle patrně jen šrot v krásný krabici. smile

Web

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Asi jsem se špatně vyjádřil. Samozřejmě si nemyslím, že by nějaký zesilovač bicí vynechal, to je technicky vzato blbost. Měl jsem na mysli to ,že by tyhle fofry některý podal tak nějak ,, lépe". Ale to je právě to co já nevím, pouze se domnívám dle toho co jsem již různě četl. To je právě to, co já si nechám poradit od zkušenějších. Pokud by ty zesilovače byly bez rozdílu z hlediska podání žánru, pak bych měl jednodušší výběr v případě, že bych bral něco z druhé ruky. Zaměřil bych se na vyšší třídu než bych bral nový a značku jako takovou bych nemusel tolik řešit.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:55)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15815

Mít 12000 beru okamžitě toto a nechal bych si k tomu od někoho odsud postavit dispre pokud se dají ještě koupit desky. Hádám že DPA v případě poruchy původní majitel opraví.

Mě se taky bazarový zesilovač(DPA 223) pokazil vinou nekvalitních součástek, Opamp jej opravil a už hraje rok.

Můj názor je ten že to co člověk může koupit nové v téhle cenové relaci bude jen mizerně hrající odpad a za tohle snad záruka ani nestojí.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

To mi zni asi jako co když nabouráš auto, kdo ti to pak spraví? Proč by to někdo proboha nespravil?
V bazaru sem zahlidnul za desitku peknyho symouše, ale to je jen pulka toho co potřebuje a rozpočet v čudu.
Chápu jak si to myslel. Ty rotely ti podle mě vyhoví. Není jedinej důvod, proš bys neměl bejt spokojenej, když si polepšíš o několik tříd. Pokud si vybereš něco jinýho slušnýho a bude to normálně hrát a na první pohled pod víko nebude vidět nějaký nedborný zásah, mělo by to být v klidu. V nejhorším je to pořád jen zesilovač, takže ho někdo opraví.

Web

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

No každý má svou pravdu. Je to na zvážení. Fakt nechci být zbytečně paranoidní, ale za svůj život jsem si tolikrát naběhl, že už si prostě dávám bacha. To je realita. Starší stroj za ty prachy bude lepší, to je bez debat. V případě opravy zase budu řešit kdo to opraví, aby to bylo dobře. Osobně nikoho takovýho neznám. I když je fakt, že tady by se určitě někdo našel. Zkrátka jsem si myslel, že když koupím nové, budu mít na léta pokoj.(možná). Chci to třeba na 10,12 let. doufám že to není utopie. A ne za pár let řešit stejnou situaci, když to bude stařena. Samozřejmě to jinak vidí člověk, který se pohybuje v branži.

(upravil Benazi 24. 12. 2012 13:05)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

kdybych neměl zesíku hafo,tak bych osobně zariskoval toto.Krásné vintage se skvělým zvukem.
Ted nějaká bukvice z SK  prodává na bazoši 530 .
http://www.ebay.de/itm/200859083078?nma … 500wt_1414

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:55)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Hodně lidi odpuzuje diy,vlastně výrobek od někoho,který neprošel atestem, až se něco stane, nedejbože má ho stavitel na triku.Od pojištovny ani hák.

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Čím víc o tom přemýšlím, přikláním se k původnímu názoru, že skočím do nového kusu, max nějaké předváděčky. Jetý by musel být nepříliš starý a od známého. Nikoho takového nemám.
Pěkně to vyjádřil Hordek. Taky jsem dřív byl kutil a udělal jsem ledasco z elektroniky, samozřejmě jednoduché věci,ale dnes žiju v přesvědčení, že každý by měl dělat co umí. Já mám elektro vzdělání a i se tím přes dvacet let živím, ale bohužel se jedná o dost jiné zaměření. Než bych fušoval někomu do řemesla a objevoval spoustu amerik, tak raději máknu ve svém oboru a pak si koupím něco pořádně. To je jedna věc. Druhá je ta, že bigbít a metal je mým velkým koníčkem, ale ne jediným. Takže prostě fakt nemám čas potom případně něco řešit, dodělávat,opravovat.
Zkrátka koupit zesilovač, aby slušně hrál(samozřejmě v rámci kategorie)a aby alespoň chvíli
vydržel. Já to mám zkrátka takhle. To,že finální rozhodnutí padne nejspíš někde na prodejně po posleších je jasné, šlo mi jen o nějaké typy, čeho se vyvarovat nebo tak. Každopádně díky za názory.

(upravil Power of Bass 24. 12. 2012 15:27)

Re: Zesilovač za 10000-12000 Kč

Já nikdy nebyl z těch co by měli ze starších věcí strach,protože pokud člověk nechce naleštěné hovno musí bud pořádně přitlačit,nebo,když na to nemá prostě sáhnout po něčem starším..
z jiného soudku, kdyby Vám dal někdo 200fíků at si koupite auto pro rodinu,koupíte si uplně novou Fabii Juniora v nejořezanější verzi, nebo třeba ani ne 10let stare ale udržované Volvo V70(kombík) v plné výbavě ? smile ..
v audiu jsme momentálně o nějakou třídu níž, ale svých 4000kč za Denon PMA-980R rozhodně nelituji,možná je to 20roku starý stroj co už by snesl nějaký repas,ale pořád hraje líp než cokoliv bych za ty penize postavil,nedejbože bych ani nechtěl vidět/slyšet co by se za ty prachy dalo koupit nového (natož tak výkoneho)...
taky jsem původně chtěl něco za 10,ale NAD (370) jsem nesehnal a tohle stálo polovinu s rovněž dobrými referencemi (chtěl jsem něco výkonějšího) a pokud na to člověk nemá fakt dobré bedny,tak to ani Rotel nebo DPA nezachrání...

Příspěvky [1 až 20 z 31]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač za 10000-12000 Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£