Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač se vypína pomozte diky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Zesilovač se vypína pomozte diky

ahoj mam takovy problem v aute mam menic na 220V a v kufru mam zesilovac Sanyo 2x 100W a na tom zapojenej Reproduktor BL-380/4 impedance: 4 ohm
Příkon: 300 W
Kmitočet: 35-4500 Hz
Citlivost: 90 dB
Rozměry: 15" (383 / 143 mm)
Magnet: 110 / 30 mm
z niceho nic se mi jednoho dne vypnul pri zesileni autoradia v kufru tento bas a dela to do tedka?..nejdrive hral normalne a pak kdyz zvednu hlasitost na autoradiu tak mi to po chvilce vypne zesilovac v kufru?...mel jsem to u kamarada elektrikare a ten to zkousel pres odpor a prej hral asi hodinu a v pohode!! pak mi to vratil a zacalo to znova vypadavat?...diky za vsechny rady.

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

Ten reproduktor má nabořenou cívku.

Web

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

jo jo asi si ho trochu přetavil.

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

Teda odkouřit 300Watový reprák v autě, to snad ani není normální smile

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

On má taky těch 300 jen na štítku...

Web

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

ahoj dneska jsem to testoval vzali jsme jinej reprak sice mel mensi wattaz spalily jsme ho ale drzel asi 2 minuty takze asi na sto procent reprak je to divny ,ale kdyz jsem mel ten zesilovac jednou doma a hnal na to tesla repro tak taky vypadl ale to bylo asi odporem ze mi tam dal elektrikar slabej asi 1W ted tam je 5W a je snad klid tak ja to jeste otestuju zitra na jinej bednach solnejsich a pak napisu zatim diky za kazdou odpoved...ale reprak jinak hraje normalne myslim ten v tom aute.nevypada ze by mel v haji civku?...

(upravil dj-bobr 14. 9. 2007 22:16)

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

Nepouští ten zesilovač do výstupu stejnosměrnou složku? Ta zavraždí každý reproduktor, pokud ne hned, tak za chvilku...
Když připojíš ten reprák k zesilovači, není membrána vychýlená trvale jedním směrem?

Web

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

ja sem dneska zkousel pokus  a kdyz odpojim ten basak od zesilovace tak hraje normalne kdyz ho pripojim vypadne hned svakne tam relatko a musim ho znova zapnout,jinak jsem myslel ze autoradio ale to je blbost nebo me pak napadli cinche kabely,jinak kdyz odpojim repro od zesilovace jraje normalnenaplno ale jakmile dam neco na vstup kde je na repro svorky tak to vypadne ale jen tadyhle stim basakem,jak sjem rikal zkousl jsem dneska jinej reprak sice jsem ho spalil mel mensi wattaz ale taky vypadl ale az kdyz se z neho coudilo:-) tak nevim asi ta civka je v haji:-(

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

Tak pánové, tady není už co řešit a ani o čem diskutovat. Admini, smažte to prosím.

Web

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

takze pocitam stim ze ta civka na tom basaku je v haji...

zdravim tak omyl panove neco v zesilovaci ale co? dneska jsem to testoval na nekolikatejch bednach a vypadavalo to jakmile se zvedne hlasitots vypadne to,myslel jsem naka pojistka tepelna nebo tak neco?...jsem z toho na prasky uz... hrat jen na stredy

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

Ty jsi čech, nebo ne? Jinak máš dvě možnosti. Buď to celé hodíš do koše a spokojíš se jenom s rádiem (i mé AAA autorádio nadělá kraválu), nebo to odnes někomu, kdo tomu fakt rozumí. Zdá se, že ty o tom opravdu nemáš páru. Pokud se čoudilo z repráku, tak je cívka opravdu tam, na čem se sedí.

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

ale ty asi neumis cist to se kourilo z jineho testovalo se zda to je reprakem ale nakonec se zjistilo ze neni!!! to nehorel ten v aute!! nauc se cist.

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

Já číst umím, ale ty se nauč psát normálně.

Re: Zesilovač se vypína pomozte diky

Tak mi z toho po delším luštění vyšlo, že ten zesilovač má na výstupu stejnosměr, to znamená, že jsou nabořené konce. To nikdy sám nedokážeš ani diagnostikovat, natož opravit. Dej to do servisu, nebo někomu, kdo to dělá běžně.

Web

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač se vypína pomozte diky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£