Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 17)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 340]

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

To 2p postavene "na hlavu" pod TV by se muselo navrhovat extra, nebo by to bylo to samé, co  jsi myslel nad TV ? Pak s tim nemám problém a aspoň by byla várka min. 4 ks 10"
Add 119 - chápal jsem to také jako studii - 1. něco na české DIY relativně drahého a v rámci možností nekompromisního 2. najít až kam se dá slevit.  Ale řešit v kategorii 5-7k X osazení je už z kategorie nadsnandard

Web

(upravil MaBat 12. 11. 2012 14:34)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

rotr napsal:

To 2p postavene "na hlavu" pod TV by se muselo navrhovat extra, nebo by to bylo to samé, co  jsi myslel nad TV ?

To samé. Buď nad v "klasické poloze", nebo pod a hlavou dolu wink

I když osobně celkem pochybuju, že orientaci s WG nahoře/dole půjde s bednou pod televizí fakticky rozeznat. Možné to asi je, ale nedovedu si to v reálu moc představit. Budou tam velmi brzké odrazy od podlahy, které uši tím, jak to je uprostřed, nemají už vůbec šanci rozpoznat, a bude z toho jeden guláš.

Nakonec, můžete to pak vyzkoušet.

(upravil Zorg 12. 11. 2012 23:31)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

MaBat napsal:

Jo, přece jsem na něco zapomněl, ještě přijde na řadu nový TOTEM - basreflex s Beymou SM110/N.

Pořád stejný driver i zvukovod? Pokud to bude citlivější než s tím Fanem 10-125, bude to o to víc zajímavější.
Možná by si ta Beyma taky zasloužila aspoň Daytoní zvukovod, ale píšeš, že je tam stejná "přesnost" jako u 12" hmm

Krom toho by se toho dělalo jen pro dva centry, který by navíc jen stály pod televizí, takže motivace taky není kdovíjaká... smile Kdyby se aspoň jednalo o pořádný kina, byla by to jiná písnička..

No, v kumbále se mi válí nové plátno, ještě jsem nenašel sílu ho vyměnit, tak že bych radši sehnal rovnou průzvučné? smile

(upravil MaBat 13. 11. 2012 8:51)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Totem už nechám Totemem, tak jak to je to plní účel, a dál už mě to popravdě nebaví, klidně ale někdo převezměte štafetu, testovací ozvučnici můžu jistě přenechat.  Kdybych na tom měl ještě něco měnit, udělal bych asi výměnu driveru za Fane CD130. Bylo by to ale ve výsledku o něco dražší.

(upravil MaBat 14. 11. 2012 12:53)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Aktuální pracovní verze:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_o12-wxo.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_o12-wxo-spl.png

Citlivost bohužel jen cca 88 - 89 dB/2,83V@m při plné kompenzaci pro bafflestep. Při umístění beden blíž ke zdi by se daly ještě tak 2dB nahnat.

Další:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_o12-wxo-v2-sch.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_o12-wxo-v2.png http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_o12-wxo-v2-pmap.png

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Škoda škoda, rád som sledoval toto zaujímavé vlákno. Veľa zdaru pri iných projektoch, hoc aj neverejných.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Ehhh tak tos mě dostal big_smile už jsem se pomalu chystal objednat ty beymy a drivery sad

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Marceli, mávni nad tím prosím rukou. Prosím. In natura byste to takhle nehrotili. Černý na bílym to holt už okecat nejde, shit happens. Je teda fakt, že chápu proč tě to včera dožralo, znám to sám z jiného soudku. Leč za mě musím potvrdit to "nasranost nepřinese nic nikomu", poslední dobou se mi to vrací jako bumerang...

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

DJ_Rix napsal:

Pokud to dělal zadara a vydělává na tom někdo jiný,je to něco jiného.

Marcel všechny své projekty dělá zadarmo.
Za to mu patří velký dík a uznání, ale tu jeho nasranost moc nechápu.
Šlo o normální výměnu názorů a nic hroznýho se nestalo.

(upravil LuKyss 16. 11. 2012 16:42)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Projekt TOTEM 100 vznikl na základě MaBatova zájmu odladit výhybku pro soustavu osazenou 1“ PA driverem. Celé to bylo podmíněno takovou vášnivou diskuzí, zda jde s PA driverem udělat laciná a obstojně hrající soustava. Jelikož se nikdo na pozici investora projektu nehlásil, tak slovo dalo slovo a vznik projektu jsem zainventoval já pod podmínkou, že projekt bude zpoplatněn a prodáván na e-shopu.
Takže jsem zakoupil potřebné reproduktory a odeslal je MaBatovi. Kudlibabka vyrobil prototypovou ozvučnici, kterou poskytl na odladění projektu. Oběma zúčastněným osobám jsem se v naturáliích odměnil a s vděčností poděkoval za spolupráci. MaBat si na této soustavě vyzkoušel to co chtěl a zúčastněné strany jsou myslím spokojeny. K prodeji je dokumentace a také držím trvale skladem velkou zásobu reproduktorů a potřebných součástek aktuálně v počtu na minimálně 4 páry soustav (driverů mám 22 kusů). Takže dostupnost nyní naprosto bezproblémová.

Web

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Sorry, ale nedalo mi to.

Open12 odpocivaj v pokoji. sad

Som smutny, ako dopadol tento velmi slubny projekt.
Tesil som sa, ze zaciatkom buduceho roka si postavim poriadne bedne. Teraz mi domaci rozpocet nedovoli ani Totem 100. sad Mozno to skusim s aktualnou verziou vyhybky, aj ked je to len prvy nastrel.

(upravil MaBat 18. 12. 2012 23:04)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Finální stav:

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_o12-finale.png

Stavět to bez úpravy zvukovodu a s výhybkou, která tu visí, nedoporučuju.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Vdaka za reakcie.

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

MaBat: tak vďaka i za to čo si nakoniec zverejnil, a nech to slúží ako inšpirácia ďalším generáciam staviteľov smile

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Tohle i Totem jsem sledoval a byl jsem z toho nadšenej. Těšil jsem se, že si to postavim, až bude čas. Je to velká škoda.

Tak dlouho se to rozpatlávalo, až to tu bylo celý zadělaný. Takových jako Check a MaBat je kurva málo. ALE MaBat to nedělal za prachy, Check JO!

Chápu nasranost někoho, kdo TOMUTO věnoval tolik času pro ostatní a za nic, ale nechápu, že člověk natolik inteligentní nedokáže mávnou rukou nad pruzením a malicherností. I tak Díky! za to co tu je

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

kubamatu: lepsie by som to nenapisal...

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

MaBat myslím niekoľkokrát písal, že to robil aby si vyskúšal nové veci (a nemusel si to platiť sám). Takže nové vedomosti a skúsenosti boli pre neho odmenou...

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Jestli můžu zpět k tématu:

A teď k věci:
- Uvažoval-li někdo vážně o těhle bednách a jeho zájem trvá, ať se mi ještě jednou ozve

Vážně o nich uvažuju:)
Je možnost upravit si zvukovod "v domácích podmínkách" tak, aby odpovídal naladění výhybky viz #126? S tmelem problém nemám.
Jestli jsem to dobře pochopil:
2x OSWG= 3000,- ?
2x Dayton WG= 1600,- ?

Citlivost bohužel jen cca 88 - 89 dB/2,83V@m

to je finál?

Díky

(upravil MaBat 27. 11. 2012 23:18)

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

No na té citlivosti už není moc co vylepšovat (možná, že ještě skoro naopak). Musí to taky trochu zahřmít, tak je to od začátku zamýšlené. Finál ale bude, až bude tohle hrát s finální výhybkou, která je zatím jen na papíře.

Dayton WG je u Intertechniku za 8 EUR. Pár 12"OSWG stojí ty cca 3 tisíce (resp. stával).

S popisem té úpravy se trochu zdráhám, nevím, jak to přenositelně popsat. Asi spíš ne. Mám na to formu - jedině, že bych ji nějak změřil a dal její souřadnice, ale pochybuju, že to k něčemu bude. Ani nevím, jak bych to dělal - je to takhle dělané čistě empiricky, ze zkušeností, bez jakýchkoliv čísel. Musel bych ty WG hromadně nakoupit a pak rozeslat, jedině jako jednorázovou akci, má-li to mít ještě smysl. Ono zas tolik lidí o to mít zájem asi nebude.

- Počkal bych teď ale, až bude hrát prototyp. Pokud bude možnost si to pak někde poslechnout, tím líp. Třeba se to nebude líbit wink

Re: Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

K ty uprave tvaru- stacilo by udelat pres pytlik odlitek ze sadry..dejme tomu putovni. Se zbytkem uz by si asi kazdy poradil..
Poslechovku uvitam!:-)

Příspěvky [121 až 140 z 340]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Projekt Open12 - reprosoustavy s 12" zvukovodem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£