Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Autohifi » Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 50 z 50]

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

2 Antonio - vem si dvoucívkový basák, nejlépe v provedení co vrstva, to cívka - změř mu TS parametry s jednou cívkou, a pak znovu, ale tu druhou zkratuj.

Web

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

DJ_Rix: Odkud to máš?

Sendy: Nemám teď tu možnost, udělej to za mě, rád se podívám.

(upravil dbmax 11. 8. 2012 20:46)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

studnak: Skôr by som povedal že celá cievka je s prepáčením dojebaná, former na ktorom je navinutá cievka je príliš hrubý, kónus dlhý, cievka snáď dve vrstvy vzhľadom na zatažiteľnosť? To sa mi absolútne nezdá a ani sa nedivím, že ti šľahla o dno. Xdamage taký reproduktor musí mať veľmi veľký aj 40mm peak-peak. Podkladať membránu a pridať pavúk, úplne zmeníš vlastnosti sw. (dodrbeš)

Web

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

To mě fascinuje že  tu zkratovanou cívku v podobě hliníkové trubky formeru neřešíte big_smile

http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%AD%C5 … 3%BD_proud

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

DJ_Rix: Mě fascinuje, že sis předtím nepřečetl celý dred... big_smile

(upravil DJ_Rix 12. 8. 2012 10:23)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Já to ale četl od začátku.....bohužel......

Ale ty děláš od začátku jakoby nic nad tím zkratem tou hliníkovou trubkou...... big_smile

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

A co je tenhle post? "Zkratem" bych to ale nenazýval.

(upravil DJ_Rix 12. 8. 2012 10:27)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Aha. Tak to promiň,to jsem asi přehléedl,ale potom nechápu,proč jsi o kus dál tvrdil:

antonio napsal:

"rozřízlej" - jen proto, že je jednodušší to dělat ze stočeného pásku, jako celistvý by se nic extra nestalo.


Já bych to nazval zkratem magnetického obvodu,ale v tomto nejsem kovaný,takže pokud se tomu říká jinak.......

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Jediné, co se celistvým AL nosičem může stát je další malé snížení Qms. V případě studnakovy roury jde o to, že toho AL matroše je v mezeře tolik a zas tak nezáleží na tom, zda je v kuse nebo rozřízlý.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Nedá mi to sem nenapsat muj názor na tenhle woofer. Od Pana Ledvinky mám jeden opravenej woofer doma taky. Byly tam jistý problemy ale to sem nepatří. Musel jsem woofer rozebrat taky.
Ted uvedu na pravou míru tlouštku formeru. Former používaný Panem Ledvinkou má sílu 0.2mm. Nevím jak Pan Studnak přišel na 1,5mm.  A rozhodně na cívce není napatláno 2,5mm laku jak tady bylo tvrzeno. A to z jednoho prostého duvodu. Sonica mám doma taky a mezera pro cívku má cca 4mm, toznamená že by všechny komponenty co zde byly vypsány by se ani do magnetu nevlezly natož aby to hrálo bez škrtání.  Všechny operace co byly provádeny na cívce, vybrušování laku a orřezávání kapton pásky mohlo mít daleko horší následky, takže i zkratování vinutí.

Příspěvky [41 až 50 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Autohifi » Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£