Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Autohifi » Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 50]

(upravil studnak 7. 7. 2012 22:52)

Téma: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Dobrý večer

Kamarád přes hudbu mi poslal odkaz na něco ,  co se nedá ani pochopit. Je to vlastně s prominutim "prasečina nejvyššího kalibru"
Jde o to,že si to někdo k němu nechal změřit a teď asi nadává.
Opravdu to jsou větve nějaké lípy wink Lepidlo je asi chemopren a celkově na "poblití" jak píše autor.
Co na to povíte ?

http://dbl.rajce.idnes.cz/merena_Carpower_Sonik_15/

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

No fuj!

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

http://hifi.slovanet.sk/bb/images/smiles/puke2.gif

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

no s chemoprénom robiť nevie, to je isté big_smile

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Opravdu je to hrozné.
Proto kamarád celý rozebral a slepil kvalitním lepidlem . Jeho hlášky neberte vážně,jeto takovej hračička.

http://dbl.rajce.idnes.cz/Rozebrani_Son … i_slozeni/

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Ty hlášky u fotek mě rozsekali (hlavně když količky začli stávkovat big_smile ), ale kamarád evidentně umí. Moc pěkná práce! smile

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

little: ano, jeho hlášky jsou na úrovni puberťáka . On má rád zábavu při práci a taky se chtěl podělit o přestavbu. Je to mnohem lepší ,než před tím smile

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Poněkud nechápu, proč se kvůli takové stupiditě, jako je zdrbaný huhlák do auta, zakládá celé téma... no, nějak to tu upadá sad.

Web

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

ochvíľu ťa pár miestnych zdrbe že Sonic nie je žiaden huhlák a ešte budú tvrdiť že to nie je SPL reproduktor

(upravil studnak 13. 7. 2012 1:33)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Zdravim

Právě mi kamarád poslal měřené hodnoty toho sonika a jen nad tim kroutí hlavou. Posuďte sami

Spoiler

Fs  = 2.86 Hz
Re  = 0.60 ohms[dc]
Le  = 308.54 uH
L2  = 970.32 uH
R2  = 1.85 ohms
Qt  = 0.16
Qes = 0.19
Qms = 0.96
Mms = 8.16 grams
Rms = 0.153251 kg/s
Cms = 0.379756 m/N
Vas = 226346.89 liters
Sd= 651.44 cm^2
Bl  = 0.684721 Tm
ETA = 2.71 %
Lp(2.83V/1m) = 107.69 dB

Added Mass Method:
Added mass = 100.00 grams

A to měřil i jiné basáky a sešel se s výrobcem
Nechápe to,ale člověk co si to k němu dal změřit řiká,že když to trochu zahraje tak dobrý. čimse mohlo změnit to FS? Jeto hrozný a to VAS je extremní smile
Jde o tento basák: http://dbl.rajce.idnes.cz/Rozebrani_Son … i_slozeni/

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Bylo by dobré mít předně nějakou představu o reálných parametrech a znát jejich význam, pak bys totiž nedospěl k otázkách proč jsou ty hodnoty jaké jsou... Tady se můžeš podívat na mé měření novější AL verze SONIC-15MK2, parametry budou podobné.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Antonio: Právě že on představu má http://www.carpower.com/ jenže mu lezou hodnoty jako Fs a VAS opravdu do nesmyslu. Nevíš čím by to mohlo být,když je vše správně slepené a vystředěné ?
Co může tak radikálně ovlivnit TS parametry ?
A ty nemáš custom cívku smile

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Proboha, rezonanční kmitočet je proklatě nízko ! Ať laskavě změří impedančku, pak impedančku s přidaným závažím a někde to vyvěsí jako screen. To je nejjednodušší ověření toho, co vůbec dělá.

Web

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Sendy : vzkážu , hodí to na DBL jako toho sonika. Problém je asi v cívce,která neni původní,ale takový rozdíl nikdo nečekal.
Napadlo mě ,aby to změřil pomocí uzavřenky, třeba se hodnoty ukážou.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Hodnoty se neukáží, dokud se neukáže rezonance. A co se týče obrázků, z čeho že je ten nosič? mě se jeví jako snad minimálně z milimetrové hlinikové trubky - to může rozonanci krýt díky masivním vířivým proudům. Reproduktor vůbec hraje? nemá výchylku menší než by měl mít? I citlivost?

(upravil KocuR 14. 7. 2012 10:24)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Problém určite nie je len v cievke, problém je aj v zlom meraní, ďalej viď Sendyho príspevok.
A keď tam má custom cievku ako píšeš tak je asi trochu logické že budú parametre iné. Ale tá rezonančná frekvencia je nezmysel... a vlastne všetky tie namerané hodnoty sú nezmyselné, ešte aj priemer membrány musel zadať nejak blbo, 651cm^2 je na 15" nejak málo, antonio má vo svojom meraní 784cm^2 a nejak sa mi nechce veriť že by mal novší sonic o toľko väčšiu membránu.

Som zvedavý na tie namerané impedančky

(upravil studnak 14. 7. 2012 11:50)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Antonio: Podle toho co jsem slyšel ,tak normálně hraje ,ale při minimální hlasitosti tak jen šumění má zvláštní zvuk. Chtěl sem aby to  natočil na youtube ,ale nemá čas.
Výchylka je pořádku,ale hlasitost neni tak velká jako originální sonik. Cívka je snad s dvou částí,a ty jsou k sobě nalisované a slepené. Je to vidět na obrázku,jak jí vybrušuje. Tloušťka je myslim 1,5mm.Měl sem možnost poslechnout MK2. To je uplně něco jiného. Je to takový silnější a důraznější. Ještě ho donutim natočit video jak na malé hlasitosti jakoby chrchlá .

Tady je jeho boj
http://dbl.rajce.idnes.cz/Sonik_a_jeho_nezdarne_mereni/

Měřit opravdu umí,tak pak nechápu,že nějakej zdrbanej huhlák mu dělá problémy sad

KocuR: na ten průměr jsem taky koukal,ale předtim měřil vše v pořádku. Nechápu proč jedinej 15" kousek nejde .
Měřil měmbránu a ta je 32cm, a 1/3 závěsu , to je 2,5 /3 vychází 0,88888 cm,takže 32,8888cm

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Proč neukáže na měření i pod 20Hz, třeba od 1Hz, když mu vychází Fs  = 2.86 Hz ?

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Hippo: Měřily jsme to u mě ,a hodnoty jako 2,5hz už tam nebyly,ale vylezlo tam něco jiného ,viz odkaz nad tebou. Ten Sonik bude asi začarovaný smile
Chceme ho zkusit dát do bedny a změřit jaké bude ladění bedny Fb.

(upravil Hippo007 14. 7. 2012 13:52)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Ty údaje tam jsou, stačí si nastavit zobrazení grafu v Limpu ... Setup - Graph - Freq.range  Low dát na 1Hz a je to. Jestli máš měření uložené, můžeš si zobrazení grafu nastavit i teď.

Edit: záleží ještě na tom, jak máš nastavené Setup - Measurement - Freq.range ... Low cut off, jestli tam máš 20Hz, tak z toho bez přenastavení a nového měření míň nedostaneš.

Příspěvky [1 až 20 z 50]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£