Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Autohifi » Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 50]

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

díky, zkusíme nové měření.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Změřit výchylku staticky, změřit ss odpor, změřit impedančku a to raději něčím jiným než tím softem.

Web

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Sendy: šlo by to prosím česky ?? výchylka staticky ?
změříme ohm metrem, ss je tedystejno směrný ?  Prosimtě sem na počátku,tak trochu jednodušeji  smile

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Staticky výchylka - k membráně umístit úchylkoměr a do repro pustit ss proud, třeba 1A, v obou polaritách, změřit výchylku

SS odpor - ohmmetrem pro měření malých odporů, nebo VA metodou.

Sorry, ale tohle jsou naprosté triviální základy sad.

Web

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Kluci vy se s tim serete. Odkud jsi studnaku? Třeba bych se mohl zastavit a ukončit to trápení...

(upravil KomarD-Jeay 18. 7. 2012 11:18)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Cms na urovni 38cm na 1newton sily je neuveritelne nizke, zaves by musel byt zo zvlneneho hodvabu big_smile Toboz hmota membrany 8.16g smile
Je tam jednoznacne chIba merania. smile
Ale s takymi parametrami by to bol skvely basak. Sice by musel hrat na korbe velkej dodavky,ale zvladol by ot od 5Hz big_smile

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

little: Velim u Kolína. Ale trápení už zkončilo. Je to cívkou. Bylo měřeno i od 2hz do 2000hz a 20hz - 2000hz. Výsledek vždy stejný "nesmysl"

Basák se měřil i v bedně co měl kámoš dohodnuté na měření s emphaserem X4 15" SPL,ale ani v bedně to neukazuje nic jiného než 1972hz,takže problem bude v silném materiálu hliníku, jak psal Antonio.

Borec přidal nové přízpěvky na DBL. Je vidět že jiné basáky měřil tak nějak v pořádku. Sonik má i vlastní video a nevypadá že by nehrál nebo nějak chrastil. viz .video

http://www.youtube.com/watch?v=cWCDGRrbXh0
http://dbl.rajce.idnes.cz/Emphaser_X4_S … stne_bylo/

Nevim co se dá nato říct. Spíš by bylo dobré udělat jinou cívku na tenčí material co neni tak silný.
Mam dotaz od kámoše. Jestli je možné navijet cívku na HT trubku použitou jako former.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

No, to spíš vypadá, že někdo při měření neví, co dělá sad.
Ty pidiobrázky luštit nebudu, ztráta času.

Poslední věc, trubka, nedělá čirou náhodou závit nakrátko ? A nebo není tam zkrat vinutí na ni ?

Web

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

studnak: Jestli myslíš HT trubkou tu odpadní, tak asi těžko, při příkonech, jaké asi do toho chceš prát, by se brzo roztavila plus i s cívkou by se nejspíš do mezery nevešla. Ideálně potřebuješ sehnat běžný matroš, od převíječů by to neměl být problém... nebo Poláci.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Sendy -tak to je mimo mě, pořádně ani nevimco dělá. Ale ten jediný basák nezměřil. Asi to bude tim,že je ze silného duralu,který je dokonce vrtaný viz. foto. Opravdu nevim , v tomhle jsem uplný začítečník .

Antonio: napadlo to kámoše, že by se dala udělat cívka na plast. Našel sem Checka, když chtěl převijet cívky na gumovou kmitačku,ale asi z toho nic nevyšlo.Otázka je jak dlouho by ten plast vydržel . Některé repro sem viděl i na pěžném tvrdém papíře ,jako je rulička od hajzlpapíru.. Za info s polákama moc dekuju.
Ten kapton se dá tak lehce sehnat a nikde na webu sem ho za boha nenašel.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Naposledy se ptám a asi marně - je zaručeno, že ta trubka nedělá závit nakrátko ??

Web

(upravil studnak 23. 7. 2012 15:30)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

KomarD-Jeay: nevim co tim myslíš. Spíš je něco v tom basáku. Jiný ukazoval hodnoty v pořádku,tak kde je problem.

Antonio: právě že nevíme pořádně teplotu cívky,ale HT by měla vydržet i vysoké teploty do 100°C. Zde je link na HT. http://www.casopisstavebnictvi.cz/plast … rubi_N3773

Problém bude s tlouťkou materiálu,ale pokud by šel utočit na soustruhu,ak by neměl být problem.. Zkusit se to může.
Zajímal by mě tenhle material http://aukro.cz/kapton-tape-jovy-paska- … 28018.html

je to možné použít ? A závity stačí zalakovat obyč lakem ??

Sendy:
Myslíš ta hliníková nebo plastová ??
Jestli myslíš tu hliníkovou tak nevim, v tomhle se opravdu nevyznám. Je děravěná. Podivný je ,že basák hraje tak nějak normálně. Závity motal pan Ledvinka,takže nevim nic o jeho projektu s cívkou.

(upravil KocuR 23. 7. 2012 23:58)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

100°C sú vysoké teploty u polovodičov, nie u medenej cievky. A tá plastová trubka je sakra hrubá, hliníkový former býva len tenký pliešok, kaptonový je snáď ešte tenší

Lak musíš použiť taký aby vydržal vyššie teploty (opäť nie 100°C).

K videu: u basáka v bedni je ťažko posudzovať nejaké pazvuky

(upravil DJ_Rix 4. 8. 2012 17:09)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

studnak: Vyřiď kamarádovi,ať se spojí s někmým kdo trochu rozumí elektrice/fyzice a pak ať se spolu zamyslí pročpak asi ten former na cívku bývá podélně rozřízlej.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Že by to bylo teplotní roztažností mědi? Já jsem hodně nevzdělaný člověk, ale tohle jsou základy.

(upravil DJ_Rix 4. 8. 2012 18:10)

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Fox,to bylo na mě? Ta cívka se přece po přelakování už nijak neroztahuje......nebo minimálně,ne? Myslel jsem něco jiného,aby nedošlo k nedorozumění.....

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Já jen hádal proč former bývá podélně prořízlí. Myslel jsem že je to právě kvůli teplotní roztažnosti mědi, ale nedošlo mi že ta bude minimální.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

"rozřízlej" - jen proto, že je jednodušší to dělat ze stočeného pásku, jako celistvý by se nic extra nestalo.

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

A proč to tedy každý výrobce ještě pečlivě izoluje a snaží se dodržet definovanou mezeru ?

Re: Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Ale ten former,nebo jak se tomu nadává je z hliníku sad , cívka je jinak opatlaná cca 2,5mm laku na cívce.
Nové zprávy, musí se vyndat a povytáhnout vejš a podložit na spodním závěsu,protože ci málem cívka dala o dno magnetu a přibude asi ještě jeden vlnovec. Ten jeden je dost na měko a vrchní závěs taky.

Příspěvky [21 až 40 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Basák opravovaný někym,kdo dělá s větvema

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£