Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

http://hlava.webpark.cz/Tranzistory/sch.2x35w_tr.gif
vážení, vidím že je to klasické hoodovo zapojení, které mi chodí v původní podobě tedy takhle:
http://www.tcaas.btinternet.co.uk/index-1.htm
jen v konci mám 503 a ve zdroji 607
dotaz zní-pokud bych přidal dva páry 503 k tomu prvnímu zapojení a zvedl napájecí napětí tak na 50V, případně upravil hodnoty dalších součástek-dalo by se z toho ždímnout tak kolem 50-60W? Kýble na výstupu bych řešil seriovým odporem s opožděným přemostěním relátkem, aby trandíky v konci nekvílely blahem při zapnutí smile
dalo by se? nebo je to kravina? Původní Hood mi hraje velice pěkně....

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Na výkon 60 do čtyř by jsi musel jít s napájením asi na 55-60V a kliďák pak bude skoro 4A,uchladit skoro 250W tepla už není sranda.....

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

nj to je pasivně neuchladitelné..

Web

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Vyrovnavací odpory v kolektorech ? Ten Hlava má v hlavě skutečně nasráno !

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

No ty kráso smile Na tohle nepřišel ani fčelař smile

Web

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Při takovém odběru už by to chtělo normální kapacitní násobič a snad by se to obešlo i bez relé, ale co s tím chlazením, to teda nevím...Jedině snad tomu přizpůsobit mechaniku tak, že ze dvou festovních chladičů a dvou kusů 5mm Al plechu vyrobíš tunel, KDčka z konce i KDčka z násobičů dáš do tunelu a budeš tím hnát ohromné množství vzduchu ventilátorem tak 120x120.
Podle mě je to volovina už takto, natož ještě posílená, sorry.

Web

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

ta původní dvacítka je můj poslechově nejmilejší zesík...jen právě trochu výkonu navíc by se hodilo...vím že je to topení do vzduchu, ale pokud srovnám Aiwu xa-003 (tak těch 60 na kanál) Grundig FineArts A-903 (100 na kanál)
a hooda (20 na kanál) tak se mi nejvíc líbi hood. Posloucháno na Shan Aztec 130. Je to samozřejmě čistě subjektivní dojem (jeden můj kamarád označuje toho mého Hooda jako audiofilskou zvrhlost) ale je to tak

(upravil reeb 19. 5. 2012 22:20)

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

nj A třída, absence přechodového zkreslení..Řešením by bylo pořídit citlivější bedny. Ale jsou i jiná, lepší zapojení v A třídě.

I PMA oprášil nějaké JLH smile

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 176#161176

Web

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Možná by stálo za to vyzkoušet oba kanály zapojit do můstku. Jednomu z nich předřadit obraceč fáze a pak by možná i šlo vypustit výstupní kondenzátory. 60W to určitě nedá. Možná blbý nápad ale mělo by to fungovat ne?

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Můstek fungovat bude. Hlava mi však nebere, proč vůbec stavět Ačko, když repro stejně nakonec připojíš přes elektrolyt.

Web

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

A k čemu to zmůstokování má sloužit?
Pokud nezvedne zároveň zatěžovací impedanci na dvojnásobnou,žádné zvednutí výkonu se konat nebude!

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Proč myslíš?

Web

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Tak přece pokud to má být Áčko pro plný výkon,musí tomu odpovídat i klidový proud. Čili pokud chce 60W do čtyř,musí být pro tento výkon proud do zátěře (=proud klidový) alespoň 3,9A  a napětí RMS 15,5V  ,což odpovídá jak jsem již napsal tomu napájení cca 50V,napájení sice může "ojebat" tím že si udělá můstek,pak může jít s napájením na polovic,ale ten proud musí téct potom oběma můstky,čli protopí zase těch 200W tepla.

Co se týká elytu,je tam nějaké modernizované zapojení s proudovými zdroji a bez výstupního kundíku,třeba by to stálo za to vyzkoušet.

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Těm, kteří mají i hlavu vymytou magazíny do áčkové hladkosti, je třeba ukázat na pár příkladech, co to obnáší...
Měl jsem kdysi na test Pass Aleph 3...dával změřenejch 2x32W do osmi ( deklarováno bylo 2x30W ). Bral trvale 265W. což se při běžném párwatovém provozu také měnilo v teplo...jaký je to množství tepla, si nejlére uděláte představu tehdy, sáhnete-li si na 200W žárovku holou rukou...těm, kterým se po takovéto zkušenosti nerozsvítí v klavě, ještě pár poznatků: tenhle zesilovač vypadal jako ochladičovaná krychle a hraně asi 25cm, čili chladičů na něm bylo požehnaně...přesto hřál tak, že jste rukou snesli jen krátký dotek, nějaké delší držení ani omylem...stál mi na podlaze a až ke stropu byl vidět proti zapadajícímu slunci teteléní rozpáleného vzduchu jak nad táborákem...že byla jinak krabice zcela uzavřená a v ní baterie obyčejných elytů na 85°c, uvádím jen pro zajímavost, jak to vypadá s nákladama na kvalitní součástky i u superfirem, což Pass opravdu je, nebo se alespoń tak tváří...šok po spatření účtu za elektřinu se dostaví až později...

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:38)

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

.

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Na léto se to moc nehodí no big_smile

Web

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

imho, kto x sto tisic do audio zostavy neriesi ucet za elektinu

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

JJ, to je to hifistický dilema...někdy je holt výhodnější bulet, jaký jste holý prdele, někdy zase je potřeba tu svou novou vilu za dvacet mega nějak dobře reprezentovat, pro což je hrající radiátor ideální....OK, já už jsem s vysvětlováním skončil...

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:37)

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

.

(upravil mph 27. 5. 2012 12:19)

Re: Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Ja som recenziu tohoto HI-Fi radiatora čítal v časopise Stereo-Video napája ho 1800w trafáčik taký fakt malý.:D a big_smile

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Hoodovo zapojení 2Ow ve třídě A na podstatně vyšší výkon

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£