Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktory » ake repro ? (2p alebo 3p)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 65]

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

vem ty jamo. Byt tebou se do DIY konstrukce nepoustim a uz vubec ne do neceho na valstni pest. kdyz uz tak aspon nejaky overeny projekt/konstrukci. idealne visaton.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Alebo kúp niečo bazárové.

Web

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Radim: je to sice OT, ale kde jsi v tech sestavach proboha utopil 25k ouch. To si rek tolik truhlar nebo co na tom bylo tak drahe?

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Taky bych doporučil spíš koupit hotový bedny. já osobně bych spíš ty ARS.

Antonio o hodně výš: Já nevim, neni to moc - 60l/38Hz. Já jsem na 50l a cca 41Hz

Radim: Jak jsi dostal cenu tak vysoko? Já jsem na 15k i s cenou frézky a dvojích výškáčů. Pravda, práce 0, kabely 0, tlumení 0. Ale stejně.

(upravil Radim van Ousek 10. 9. 2007 21:24)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

OT - Halen, Johnyn: musel jsem si nakoupit MDF desky + práce (3500 + 8500Kč). Kdybych měl počítat výhybky, tak bez zbytečnejch koupí vycházej na 3500Kč. Kabel 1000Kč. Lak 1000Kč. No a měniče cca 2x1800 + 2x230 + 2x290Kč. Tlumivo 400Kč.

Nepočítám šrouby, pájku, pocínovaná měděná očka apod.  Hustý ne? smile)

Vlastně bych to ani neměl nazývat DIY, když nejtěžší práci (truhlařinu) udělal někdo jiný.

pokud chcete pokračovat v diskuzi o mém projektu, tak raději tady:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=16&p=2

Web

(upravil Johnyn 10. 9. 2007 21:30)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Jé, Halen mi předběhl...

Ty Jama vypadaj designově docela pěkně - ty první, ne to stříbrný. Ale kvalita nevim nevim za tu cenu.
Viděl jsem na vlastní oči ty Pure Acoustics, omylem jsem se ocitl v Datartu, na první pohled kvalita zpracování max. na úrovni Genius HT.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Johnyn: Ani bych neřek.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

tie strieborne JAMO sice nevyzeraju tak pekne ....ale ? parametre? troskulepsie ako tie S606 nie? hmmm... slusna cena.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Allshe. Jestli chces vyhybku, mam jednu odsimulovanou pro tyto repro, akorat vyskac je trosku jiny. No ale tam zase nebude problem. Bud otocis polaritu, nebo vice ci mene zatlumis. Neni to z merenych hodnot, ale myslim ze nic lepsiho ti tu nikdo nevymysli. A hlavne nenech se odradit stavbou. Kazdy zacinal. toto ti prave pomuze.

Web

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Porad mluvime o kvalite vysledku (reprosoustav). Michal kousek vyse vypocital cenu z lacinych menicu; pak je neco spatne, kdyz par hotovych soustav, ktere by mely prehrat DIY konstrukci, by mely hrat lepe pri lacinejsi cenovce nez material na DIY smile

(upravil Mike 11. 9. 2007 9:55)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

To ALL: Kazdy zacinal, kazdy zkousel, a ted jsou z vas profici. Ja taky zacinal 3-p s tesel 226-150-104 taky se me to prodrazilo. Pak sem zacal 2-p a taky jsem zatim temer vsechny rozbil a nanovo. Ale prave tak se clovek uci, a pokud chce DIY tak naco kupovat nove. Jinak 8BR 800,-, ARN116 280,- Alphard nevim. Vyhybky 1000/ks. To je celkem 4000,-+vyskac+material prez 6tis nepoleze. A 3-pasma za 5000,- nesezene tak lehce plus navic zkusenosti ze stavby mu nic nenahradi. nehlede na to ze muze do toho davat postupne finance a ne vsechny najednou

Web

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

to Mike: ja som tiez pocital ze tak cez 6k - 6,5k to nebude. maximalne do tych 7. Mike ta vyhybka by bola fajn. bol by som vdacny.

teraz neviem co skor smile vsetko sa rozhodne ked uz budu vsetky prachy po kope. do konca tyzdna by mali byt. potom uz to pojde na ostro.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

No to ja si ted udelal 2-pasmo provizorne a az budou prasule dokupim stredak, a pak vyhybku. Ted je to take jen provizorni. Ale vyhybku ti poskytnu ne uplne odladenou ale jen odsimulovanou..

Web

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Budu vrtat a nesouhlasit s "přidáváním středáku" nebo takovými postupnými úpravami. Spíš udělat to rovnou a pořádně. 2x226+150+104 je takové minimum (kvalitou, nikoliv množstvím nebo rozměry), kterým má smysl se zabývat. A třeba mirulu ti potvrdí, že výhybka na takovouhle soustavu je peklo na zemi a bez měření a návrhu na míru je v podstatě k ničemu.

podívej se třeba na ALTO III C od visatonu, kompletní kit za 6000 nebo Starlet za 5600. Dostaneš i výhybku, což je pro první stavbu obrovské plus, protože se dovíš, jak by asi hifi mělo znít a nebudeš si prznit vkus nějakou mizerně navrženou nebo nedejbože univerzální výhbykou.

Aby sis nemyslel, že tím, že vezmeš hotový kit budeš za nějakého sráče, tak se neboj, já pro své příští bedny taky v podstatě oprásknu Visatonní stavebku...

Stavět je super, ale smysl to má, jenom pokud je výsledek předvídatelný. Jinak je to plýtvání časem. Sice se dost naučíš (pokud se v tom budeš fakt rýpat, simulovat, začneš měřit a tak) ale pokud nevíš jak zacházet se simulačními programy, charky repro jsou pro tebe španělská vesnice nejlepší řešení je koupit hotové, pokud chceš hned hrát, nebo postavit stavebku s tím, že se na tom naučíš dělat vše okolo toho, můžeš se pokoušet vylepšovat a tak, ale máš jistotu toho, že se vždycky můžeš vrátit k něčemu, co výrobce a zkušený designer (bez finanční zainteresovanosti na jednoduchosti výhybky, jako u hotových beden) považoval za optimální.

Bednu můžeš napoprvé zpráskat z čeho chceš, když dodržíš objem a rozmístění repro a zkazit se na tom nedá skoro nic.

Potom uvidíš co dál. smile

(upravil allshe 11. 9. 2007 13:54)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

srat na to.

posledna otazka na vas...... JAMO S 708 http://www.jamo.com/Default.aspx?ID=592 … ctID=17837

alebo: Pure acoustics proxima 60 F http://www.hej.sk/audio-video/obchod/33 … ma60f-2-0/

alebo: Mordaunt Short Avant 904 http://www.bisaudio.sk/katalog.php?MARK … p;CATID=14

tak ktore skor?

DIY snad nabuduce. este mi treba poriesit center a back surrond...takze v podstate 2x center smile ak budu prachy zase trosku pokecame. dik vsetkym za ochotu a vas volny cas.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Boze zase nekdo kdo chce co nejvetsi sloupy za co nejmin penez.

(upravil allshe 11. 9. 2007 13:53)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

precitaj si to tu vsetko od zaciatku a potom napis svoj nazor okej?

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Ty Mordauty by neměly bejt špatný, v bývalým Audiu, ve srovnávacím testu, dopadly velmi dobře, ale byly jiné - menší, a 2.5pásma, asi. Za menší peníz se dají ale postavit lepší. Myslím, že pro tebe by byl vhodný 8Woofer/P od Beymy + lepší vejška (Seas, Vifa) - na začátek tedy dvoupásmo z kvalitních repro, a tohle pojede i slušně dolů.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

panove proc ho furt uvrtavate v myslence DIY je na nem evidentne videt ze to neni ten typ ktery by tomu obetoval desitky let a mraky casu a statisice investic. Proste chce hrat a nema moc penez. Za sebe ti doporucuju ubd ty jamo nebo MS 904. ty MS sem slysel nejakeho mensiho brasku a nehralo to spatne. Ty jama ti asi budou vic basovat a to mozna hledas... (podle toho jak si psal...) jeste bych ti chtel rict ac mi to nebudes verit ale spojenim kvalitniho zesilovace a dobreho 18cm stredobasacku ziskas v tvoji mistnosti dost basu.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=843
popripade
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=757

pokud mas vice penez

Web

Příspěvky [41 až 60 z 65]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » ake repro ? (2p alebo 3p)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£