Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktory » ake repro ? (2p alebo 3p)

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 65]

(upravil allshe 8. 9. 2007 13:21)

Téma: ake repro ? (2p alebo 3p)

co hovorite na repro alphard?  chcel by som nieco 3 reproduktorove (bas, stredobas, vyskac)

rozmyslal som nad tymito: Alphard SW 807 seknuty vyhybkou z hora na 500 Hz, k nemu Alphard SW 607 osekany zo spodu na 500, a z vrchu na 4500 Hz, (http://www.alphard.sk/html/SW.htm) a k nim nejaky vyskac od 4500 Hz

v podstate ako 3 pasmo.

alebo sa na to vykaslat a postavit 2p s Beyma 8BR40 + nejaky vyskac ?

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Spíš než reproduktory má alphard velmi zajímavý program bižuterie kolem reprostavby. Terminály, vodiče a tyhle blbinky.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Sice po stý, ale: 8BR40 se do 2p nehodí - je to basák, to už ARN-226 je vhodnější. Kdyžuž, tak použij polypropylenový 8Woofer/P, k němu lepší vejšku (Seas, Vifa) a bude to hrát luxusně. 8WP jsem sice v rukách neměl, usuzuji však z kvalit jeho menšího PP kolegy 5MP.

Edit: Dexon má teď 8WP za slušnou cenu - 1050Kč.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

tiež som mu to hovoril... a furt si nedá poradiť že v tejto cene bude kvalitnejšie hrať dvojpásmo, neviem čoho sa tak bojí na TVM reproduktoroch, okrem 226 rade o ktorej už toho myslím že toho bolo dosť napísané...

(upravil allshe 8. 9. 2007 13:22)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

preco okrem? 226 akoze nemam vobec kupovat ci co?

ja nesom manik co da desattisice za 2 reprobedne ktore vyuzijem v malej 3x4 metre izbe. proste chcem nieco normalne za normalnu cenu k domacemu kinu..... nech to hraje slusne.

a dajme tomu ze by to bol ten 8woofer/p + T2030 .....to by slo? (trosku sa to vymyka mojej cenovej predstave ;(

alebo potom na vysky take nieco? http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=514
alebo: http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=514


ale pri tom 8woofer/p sa obavam zapustenia. proste to chcem mat dokonale zapustene PRESNE na milimieter a takyto tvar mi zapusti kto? jedine rucne a to uz nebude presne sad( okruhly by som dal znamemu stolarovi a je to....a toto mi spravi kto ?


ALEBO: 8BR40 + ARN150 + Monacor DT-300

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

bojim se ze za tyhle penize bude lepsi jit si koupit neco do marketu...
vzheldem k tomu ze nejsi ten "manik"...tak nejspis ani nebudes schopnej spachat dobre vyhybku a to ty kupovany ac budou mit jiny nedostatky budou asi hrat lip.

ps. do pokojicku 3x4m ti bude stacit i 18cm stredobas v uzavrene budce a v BR budes mit basu az az... takze si radsi vyber slusny 2p.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

podivej se na kitz Visatonu, treba ti nec padne do oka

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

vyhybku nebudem robit ja. visaton som pozeral ale nejako u nas neviem najst schopnu predajnu. resp e-shop

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

kdyby nesly sehnat, bych ti je nedoporucoval. na visaton.sk mas cenik, v anglicky a nemecky verzi je vic kitu

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

kyselym napsal:

bojim se ze za tyhle penize bude lepsi jit si koupit neco do marketu...
vzheldem k tomu ze nejsi ten "manik"...tak nejspis ani nebudes schopnej spachat dobre vyhybku a to ty kupovany ac budou mit jiny nedostatky budou asi hrat lip.

ps. do pokojicku 3x4m ti bude stacit i 18cm stredobas v uzavrene budce a v BR budes mit basu az az... takze si radsi vyber slusny 2p.

lenze mne take proste NESTACIA.... teraz mam ARN 6684 v 2p a NESTACIA mi....preto chcem nieco vykonnejsie a hlavne s vyssou citlivostou...a rad by som 3p

aj tak to spravim asi po svojom...vy svetci mi tu radite veci ktore ste mozno ani nepoculi v zivote hrat. len ste citali ze ten a ten napisal ze to nehra pekne alebo je to proste napisane ze taky je odporucany objem atd...co keby ste skusili taky ulet a zistili ako hra nieco co nie je odskusane? ako viete ze to nehra pekne? kazdy ma iny sluch...mne napriklad sa paci zvuk aky mam teraz

6684-ky uplne na vrchu bedne, pod nim vyskac... 56 litrova ozvucnica s BR na spodku priemer 5cm dlzka 10 cm, NEVYTLMENA..a hra to velmi dobre. a pocul som aj tie vase "6684 parti LEN do uzavretej ozvucnice" do nejakych 30 litrov (pocuvam ich kazdy den v bare) a hraje to priam otrasne pre moje usi...

otazka znela..............za nie velmi velke prachy.......asi najskor 3 pasmo...... dakujem ze sa budete drzat temy.

a sorry ak som niekoho urazil alebo mu spôsobil nieco ine.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

potrebo val bych radu jeky typ subwofru postavit na repro rh sound 15100.nevedel by nekdo o nakym odkazu.aby to melo nejvetsi efekt

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

www.visaton.biz, nebo kontaktuj chucka.

Ale pokud ti zní lépe 66xx v 56L BR, než v 30L uzavřených, asi by sis raději fakt měl koupit něco hotového. Zvuk 66xx ve velkých ozvučnicích je něco, čemu se tu většinou snažíme úpěnlivě vyhýbat...

(upravil allshe 8. 9. 2007 19:40)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

226 su podobne jak 66xx ? ak ano tak... http://audioweb.cz/vase-bily3.htm

2 kusy v 140 litroch..... je velky rozdiel medzi 66xx a 226 ? podla mna ani velmi nie... a hraje to? hraje to.

ako som povedal. kazdy ma iny sluch a kazdemu vyhovuje nieco ine. tie moje bednicky som sice skladal uz davnejsie a postupne prerobil tak aby mi vyhovovali co najviac a som s nimi nadmieru spokojny. s celym zvukom vsetko ako hra, ake to ma basy atd....


ale nebavme sa tu o tom teraz. tieto idu prec...

plan je 3 pasmo s 8BR40(bass) + ARN150(stred) + Monacor DT-300(vysky)

deliace frekvencie ASI 500 a 4000alebo4500 Hz 12db.... vyhybku bude robit kamos co to vie. dam si ju navrhnut od niekoho co sa rozumie viac. snad mi pomoze niekto odtial. a k objemom sa dostaneme neskôr.......

a teraz nepozerajte na to ze to vyjde cca 4000 sk za vsetky menice a vy by ste mi odporucali ine za 5000 a 6000 a neviem kolko....ale na to ci su to ako tak schopne menice za tu cenu za ktoru ich kupim. (definitivna podmienka 3p, 8 ohmov)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Dělička výška střed je na ARN150 moc vysoko, jestli by ten monacor snesl nižší dělení, bylo by to lepší. Když bude na basech8", spíš než ARN150 bych vzal ARN116, když už bych měl zůstat u toho cos navrhl. Nelíbí se mi, že akusticky nejhorší měnič bude v nejdůležitějším pásmu... Ale máš vlastní hlavu a potřebuješ něco jako "jo todle je dobrý"? Klidně to postav, ale přijde mi to škoda jít výš na basech a výškách (i když nijak výzmamně) a střed nechat "dole".

(upravil allshe 8. 9. 2007 22:15)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

no konecne rozumne rady citam. a ktory je ten najhorsi menic ???
tak ako s tou delickou? necham si poradit samozrejme...

ten vyskac pise ze odporucana najmensia deliaca je 2000Hz 12dB

takze od tych 3 by som ho pustil urcite a stred by mohol ist od 300 dajme tomu?

sorry ten ARN116 vyzera fakt otrasne smile ....nieco ine?

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Nech si poradit chlape!Je pro tebe přednější vzhled nebo zvuk?

(upravil allshe 8. 9. 2007 22:33)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

ty by si si postavil doma do izby repra co vyzeraju otrasne? o tom silne pochybujem... nech to hra ale nech to aj vyzera sakra. ved je rok 2007 a nie 1960

a po dalsie. zase neviem ci ho tu u nas na slovensku niekde zozeniem ten ARN116 ..najprv by som ho musel vidiet na vlastne oci ako vyzera. lebo na fotkach je to hrôza.

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Omg, radši to zabal, co je na 116 ta otrasné?

(upravil allshe 8. 9. 2007 22:36)

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

nepaci sa mi vzhlad membrany. aspon keby nebol taky "osuchany"
a jake OMG? co to existuje len jediny repro v tejto cenovej kategorii co stoji za to alebo co?

Re: ake repro ? (2p alebo 3p)

Nabídl jsem ti alternativu, za stejné peníze. A 8BR je tk krásná, že k ní půjde lakovaná ARN? Mě osobně se 116 líbí mnohem víc, než 150, už kvůli vrchlíku. Ale dělej jak chceš, mě osobně je buřt, co tam dáš. smile

Problém je v té dané cenové kategorii. Střed by měl být nejsilnější částí soustavy. Použitím ARN bude objektivně nejslabší, nebo minimálně nijak oslnivý proti zbytku. Spíš bych třeba použil 5MP60 za cenu horšího basu a výšky.

116 máš v mém projektu centru.

Příspěvky [1 až 20 z 65]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » ake repro ? (2p alebo 3p)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£