Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač - brum

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

Re: Sluchátkový zesilovač - brum

Nemyslím, že tam mám zkrat, chová se to stejně, jako před přepojením zemí - tj. zesilovač funguje, ale na pozadí je slabý brum. Toho vrnění jsem si všimnul, protože jsem to dělal večer a všude bylo ticho.

Re: Sluchátkový zesilovač - brum

TAk to potom jo, já to tu nepročítal, jen mě zarazilo, že to ti to trafo vrní, to v pořádku není. Jedině, je-li to nějaký šmejd.

(upravil Bina 23. 2. 2012 8:31)

Re: Sluchátkový zesilovač - brum

Tak ono to vrnění není nijak výrazné, taky jsem si toho všimnul až za úplného ticha. Co jsem se dočetl, když jsem se navečer podíval do diskusí, tak se to děje i v "lepších rodinách" (trafa od Troniku a pod.) U tohoto čínského tráfka mě to proto nepřekvapuje. V zásadě, pokud nevibruje krabice, tak to asi nemá cenu řešit.

Otázka je, jestli je to trafo dobře navržené. Může vrčet, protože je špatně zalité, nebo také proto, že má přesycené jádro - to by pak mohlo být i vysvětlení toho rušení.

Re: Sluchátkový zesilovač - brum

Hele zkus různé věci, ale pamatuj, že cokoli vodivýho, čeho je možno se zvenku dotknout musí být spojené s ochranným vodičem!

Na první pohled vidim problém v tom, že centrální zem je spojena s kastlí napřímo (jestli jsem ti dobře porozuměl) a zároveň je spojena s kastlí přes stínění těch vstupů. Rozpoj centrální zem a kastli. Cinče zůstanou stále spojeny s kastlí(jsou kovové-bacha ale na izolaci tou černou barvou kastle).

Web

Re: Sluchátkový zesilovač - brum

Ochranný vodič - to je jasné...

Cinche jsou IMHO izolované, alespoň tak vypadají. Sice jsem to neměřil, ale původně byla zem z DPS spojená na kastli právě přes cinche. Když jsem to zemění odpojil, chytalo do velmi silně ruchy, takže z toho vyvozuju, že jsou ty cinche izolované.

Dám vědět o dalším postupu, asi se to ale trochu potáhne, protože budu muset objednat kondíky na filtraci.

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Sluchátka » Sluchátkový zesilovač - brum

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£