Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Autohifi » Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Prosím o pomoc... pořídil jsem si subwoofer pioneer ts-w307d4 RMS 400W je to dvoucívkový 2x4ohm jde zapojit v serii na 8ohm nebo paralelně na 2ohm k němu jsem koupil monoblok soundstream LW 1.350 který umí RMS 200W na 4ohm a RMS 350W na 2ohm akorát vůbec nevím jak to zapojit nemůžu nikde najít kloudný manuál aby to hrálo na 2ohm když na zesilovači jsou vedle sebe čtyři výstupy a to: ++-- v tomto pořadí. Budu vděčný za každou radu nerad bych to zapojil špatně a odpálil koncák nebo sub. Děkuji moooc

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

jj, co takhle zkusit ten blbej google?
Hned první odkaz http://www.soundstream.com/manuals/2006 … Manual.pdf
Na stránkách 13 a 15 je popsáno že budeš muset připojit každou cívku repráku na jeden kanál. Jen tehdy to umí 2-4R, v můstku to už vyžaduje 4-8R.
Takže připojíš zleva: + 1. cívky, + 2. cívky - 1. cívky, - 2. cívky.

Je to nějakej divnej zesík, 1 kanálový (1x300W/2Ohm stereo), takže předpokládám že vstupy LEFT, RIGHT co do něj přicházejí sečte a následně pustí do můstkového zesíku.
Ty pak můžeš buď využít výstup jako můstek pro minimálně 4R, nebo ke každý půlce můstku připojit reprák (tedy dva repráky) minimálně 2R.

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

To je přeci jednoduché ne wink Co máš na repráku za svorky? +- +-  že? Co je na zesilovači? +- +- To znamená, že reprák připojíš pomocí 4 vodičů. Dva na jednu cívku, dva na druhou cívku.

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

já se potřebuji na tom zesilovači dostat na 2ohm sub jde totiž zapojit buď na 2ohm nebo 8ohm. napadlo mě propojit oba + kanaly dohromady a to samé s - kanaly a vznikl by jeden kanal co myslíte? bylo by to v podstatě přemostěné uplně stejně jako na subu

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

smile Mi to pripada jako hazeni hrachu na zed... Ten reprak nema 4 svorky, na ktere jdou pripojit 4 kabely?

(upravil pzwak 16. 2. 2012 14:55)

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Psykopath - no mc.case asi jde o to, ze pokud nema repro natvrdo spojene paralelne, maji 2 x 4 ohmy, kdezto u zesaku se pise 2 ohmy. Kdyby si prohlidnul poradne odkaz, co pripojil PavelTl, na strane 13 toho navodu se primo pise, jak repro zapojit pro 1 kanal... a ze mohou byt 2-4 ohmy...
mc.case - otevri si odkaz co tu dal PavelTl v #2 a na strane 13 toho manualu najdes zapojeni. kazdy repro (civku 4ohmy) SAMOSTATNE k jednem svorkam +-, tudiz 4 DRATY... Je tam psano, ze muzes pouzit 2-4 ohmy, tudiz prizpusobeni mezi zesilovacem a repro bude ok.

Web

(upravil Psykopath 16. 2. 2012 15:08)

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

U zesilovace pisou 2-4 ohmy a pokud ma civky 2x4 ohmy, neni co resit...
Hlavne neprehodit + a - na repru nebo zesilovaci, to by se nemuselo vyplatit...

Edit: hlavne mi slo o to, ze mu dva lidi po sobe napsali at to propoji 4 vodicove, a dalsi prispevek je zase neco o propojovani + kanalu a - kanalu... z toho soudim, ze ten clovek o zesilovacich potazmo reproduktorech moc nevi, takze jakekoliv vymysleni odnese zesilovac, nebo reprak...

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

tak tak... ono neni nekdy spatne precist navod smile (cely) smile

Web

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

smile smile já chápu jak to zapojit na 4 ohm jenže já to chci zapojit na 2ohm tzn potřebuju aby mi ze zesilovače šly pouze 2 kabely protože z repra  (bude v můstku na 2ohm) půjdou také dva kabely...

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

no to asi nepujde... vystupy na zesu zkratovat asi nebude dobry napad (pokud jsou to dva oddelene konce, z...e) pokud nutne musis zkratovat civky na repro na 2 ohmy a vest to jen dvemi draty, nezbude nez to zapojit jen k jednomu + a jednomu - tak, jak je to popsano na strane 13. Pokud bys chtel jit do mustku (bridged mode), zesak dovoluje jen 4-8 ohmu, takze civky repro musis zapojit do serie a pripojit ke krajnim + a - viz strana 14, vstupy pak podle str. 11 ...

Web

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

no toho sem se obával... takže nej jednodušší a nejjistější varianta je na 4ohm každou cívku zvlášť tak jak je to na str 13. Díky za reakce zítra se s tím poperu wink

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Muzu mit jeste jeden dotaz? Proc chces aby to bylo na 2 ohmy?

(upravil PavelTl 16. 2. 2012 22:31)

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

no nic...

EDIT: babakus - podívej se na připojení jednoho repráku a dvou repráků na stránkách 13 a 15. Pak uvidíš že se mýlíš a není propojeno +s+ a -s-, ale zřejmě prostřední +s- a oba kraje jsou v protifázi.

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Achjo, vy jste ale matláci lol a všichni vedle jak ta jedle

1) Je to MONOBLOK, tak co chcete kua můstkovat?
Na zesilovači jsou celkem 4 svorky právě proto, aby i blbec dokázal zapojit dvoucívkový reproduktor. Ty svorky jsou jednoduše spojené/rozdvojené! Takže ++ a --
2) Když spojím dvě 4 ohm cívky paralelně, kolik dostanu výsledný odpor?  2 ohmy že? Jaký je rozdíl v tom, jestli spojím svorky paralelně na repráku, nebo až na svorkách zesilovače?

Takže podruhé a naposled. Vem 4 vodiče a připoj reprák jak jsem ti psal prvně. Nebo vem jenom 2 vodiče, natáhni je k repráku, tam udělej klemu mezi cívkama a hotovo. Co v tom sakra hledáte za vědu?

(upravil mc.case 17. 2. 2012 15:48)

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Psykopath: 2Ohm - lepší výkon

babakus: tak přesně tohle jsem chtěl slyšet smile takže jsou to jen rozdvojené kontakty. akorát teda nechápu proč v tom návodu je to v různém zapojení na různé ohmy

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

mc.case: mno zalezi na tom, jestli babakus nekdy ten zesilovac mel v ruce nebo jen odhaduje podle svych zkusenosti... My "matlaci" jsme vychazeli z dokumentace a beznych zvyklosti vyplyvajicich z doporucenych zapojeni v ni uvedenych... Poradit ti zodpovedne muze jen nekdo, kdo opravdu ten zesilovac zna nebo ho dokonce tak mel primo zapojeny.

Babakus: hm, a proc teda v dokumentaci uvadeji i pro "monoblok" LW1.350 "bridged mode"? Ze by chyba v dokumentaci? Ja bych bez premereni nebo kontroly vnitrniho zapojeni tak radikalni nebyl. Ale priznavam, ze zesilovac nemam a vychazim jen z dokumentace, coz muze byt samozrejme zavadejici. Vedu v tom nehledam, jen se obavam, ze pokud neni konec zapojeny tak, jak tvrdis ty (plusy a minusy paralelne), spojeni "natvrdo" se konci moc libit nemusi...

Web

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Zkusím se podívat pod kryt jak ten koncák je zapojen to bude nejjednodušší a pokud nebude spojen tak to zapojim na 4ohm a bude klid...

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

takže teď sem to rozhodil a skutečně do tišťáku jde každý výstup zvlášť a nejsou spojené... tzn. nebudu to pokoušet a zapojím to na 4ohm díky všem za reakce

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Moment... Tak co to je teda za zesilovač?? Monoblok do můstku? Co je to chujovinu?

Každopádně nic nevymejšlej. Máš dvoucívkáč kde má každá cívka 4 ohmy? Tak to připoj jak jsem psal. Nelaboruj s nějakým zapojením do 2 ohm a podobně, stejně bys k vyššímu výkonu nedošel. Důvod popsal PavelIT.

Re: Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Už je to zapojené teď sem se akorát vrátil domu. Zapojil sem to nejjednodušeji tzn. na každou cívku zvlášť a hraje to moooc pěkně takže spokojenost největší big_smile:D:D . jen na kapacitoru mám při chcípnutém motoru napětí kolem 11,5V není to málo? možná to bude chtít lepší baterii tahle už má něco za sebou... Díky všem mooc za rady... big_smile

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Zapojení monobloku (autozesilovače) se čtyřmi výstupy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£