Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kvalitní stereo zesilovač?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

(upravil Dix.Prodejce 13. 2. 2012 18:17)

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

@Dohnalik: v tom případě jsem asi opravdu mimo - já se domníval, že digitální propojení je lepší, než analog..? Já nevím, teď se ptám: ale přeci analog má všelijaká rušení, ztráty, které můžou zkreslit zvuk - šum, nevyrovnaná pásma (např. zkreslené výšky), hůře zapojený cinch = menší plocha a více ztrát.. Zatímco digitál jsou jen jedničky a nuly, buďto signál je a hraje to, nebo signál není a nehraje to. žádná "dvojka" tam neprolétne, nemá se co zkreslit..
Jak píšu - takto to chápu já, takto to funguje u běžných zařízení.. Je možné, že ve sféře zvuku se pletu - v čem je tedy analog ve zvuku lepší?

PS: abych nekupoval blbosti, momentálně mám Asus Xonar DS - pro jistotu se ptám, zda poznám v ST vůbec nějaký rozdíl..?


@divnypocit: AVR 645 hraje opravdu pěkně, vystřídal jsem mnoho zařízení, hraje z nich zdaleka nejlépe, upřímně jsem lepší zvuk neslyšel (kombinace tohoto HK + VMAII), tím však nechci říci, že to lépe nejde.. U jiných zařízení by mi chyběla kalibrace zvuku, která je hodně znát.. Poněvadž nemám porovnání, zatím jsem docela spokojen, nicméně s ohledem na to, že de facto každý, kdo zkusil stereo, tvrdil to co ty, nad touto alternativou také uvažuji - zvukovka byla aktuální téma a chci ji vyřešit, neb ještě před tím, než jsem VMAII dostavěl, jsem počítal s konfigurací 5.0 - až nyní zjišťuji, že stereo je pro poslech hudby opravdu lepší a tak přemýšlím i o změně zesilovače (opět) smile

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Pokud to budeš tahat digitálně, žádný rozdíl mezi těma zvukovka nebude, ale musím mít zesilovač s digitální vstupem, a to jsou většinou nic moc. Zapomeň na to, že DPA bude mít digitální vstup. většina dobrých zesilovačů jej nemá, o tohle se stará DAC. Rozdíly mezi analogem a digitálem...nelze jednoznačně říct, co je obecně lepší. Záleží to na mnoha faktorech.

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

no, já ji mám právě připojenou na analog, což ovšem, jak je asi jasné, není ideální řešení - jednak nemám kvalitní cinche a jednak by HK asi lépe zvládal digitál..
Více-méně je to tedy tak, že digitál ano, ovšem za předpokladu kompatibility se zesilovačem, což u kvalitnějších kousků nebývá zvykem, pokud tomu rozumím..
Bereme-li tedy analogové propojení (neb jak jsem již v tomto vlákně uvedl, HK asi budu časem měnit za stereo zesík - třeba dle doporučení), myslíš, že bude znát rozdíl mezi Xonar DS a ST? Abych nevyhazoval zbytečně peníze..

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Zatím si nech to, co máš. Koupíš externí DAC, je to lepší řešení.

(upravil Dix.Prodejce 13. 2. 2012 20:25)

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Jak to vlastně funguje? - Když už to řeším, abych byl v obraze..
Zvukovku připojím k DAC a k tomu zesilovač, či jak? V tomto, přiznám se, nemám přehled, kdybys mi to objasnil, byl bych vděčný

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

o co, že rozdíl nebude stát za ty investyce, co do toho vloží?

Web

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Pšššt!

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

tak predevsim bych to neprehanel ty VMAII takovej zazrak teda nejsou (VMA-II: třípásmo Dexon IRB20, Tangband W5-704D, Vifa BC25SC06-04) to snad rika vse. Zustal bych u toho co mam a nic bych nekupoval. Zkus si pak porovnat co ti bude hrat lip jestli pripojeni pres analog nebo digital (predpoklada se ze mas slusny kabely).
Budes-li chtit tak casem zesik z bazaru nejaky vysoky model z 80-90let do 10tisic koupis, pak hodit na repas (kodany, serizeni atd).

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

moje řeč, navíc zesilovač podporuje určitě i režim stereo, kdy jde do sterea více šťávy.
mám uzavřený 3pásmo VMA-I a receiver HaK  AVR 630 a výkonu má na rozdávání a co jsem měl doma zatím těch pár receiverů tak zatím hrál nejlépe a za pořizovací cenu 14 tisíc si myslím, že už nic lepšího pořídit nešlo.

Web

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

až na ty bedny jednou připojíš pořádnej zesilovač, budeš se dost divit.

Web

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

za 14tisic se podle me da koupit spickovy zesilovac, jen ne novy a bez dalky, prepinace vstupu, DACu a jinych blbinek - proste koncak

(upravil chyna.cz 15. 2. 2012 21:54)

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

no a já právě vyžaduju aby měl zesilovač více výstupů na reprobedny:5 a jeden  pre out na sub (v tomto případě to má 5,1 pre out)k tomu dálkový a možnost vypnutí za určitý interval.
další blbinky už beru jako bonus(displej a podsvícený tlačítka na DO, dekodéry, více vstupů včetně digitálního,...)

Web

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Ono bohužel platí, že jakmile chce někdo kvalitní zesílení pro domácí kino, tak létají desetisíce. 5-7 kanálů koncáků, AV předek dostatečné kvality... Zlaté stereo...

(upravil Benazi 16. 2. 2012 17:39)

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

DENON AVC-A 1 SE
http://www.hifibazar.cz/testy/Denon_AVC-A1SR_T1.jpg
http://www.areadvd.de/hardware/testdeno … e-1.shtml#
http://www.hifibazar.cz/
Myslím že další spekulace jsou vyloučeny,předběhl dobu a ještě dlouho kvalitně poslouží.

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

No nevím, ale desetitisíce lítaj i ve stereu. Nemyslím, že by to byl až takovej rozdíl...

Web

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Duwenbleidd:není problém rozpojit a použit kv konec na stereo ,běžná praxe jak máš keš.

(upravil chyna.cz 16. 2. 2012 21:09)

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

příkon 720W = 7*220W ?
no nevím nevím, ale todle oceňuji na HaK, že to nemá přehnaný.....
Edit: zrovna HaK udává rms výkon pro všechny zatížený konce najednou... proto to rýpnutí
nebo u vás při sledování kina vybouchne bomba v 7 5,6 nebo 7 různých okamžiků?

Web

(upravil Benazi 16. 2. 2012 19:25)

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Z pohledu laika je vždy něco špatné.To tě trápit nemusí.

Re: Kvalitní stereo zesilovač?

Ono to není 7x220W,ale každý kanál má konec 220W,v servisce nebo uživatelským manuálu bývá specifikováno jak bylo měřeno-obvykle to bývá pro přední kanály při stereo provozu,ostatní kanály každý solo.
Koukal jsem na něj,je to pěkná strojovna......
Škoda že nemá HDMI.....i když s novou telkou bych ho až tak nepotřeboval,ale i tak......nejsem si jistej,ale jde vůbec do AVR nacpat třeba HD zvuk přes optiku nebo koax? Podle mě to jde jen přes HDMI.....
Já bych na něj musel koupit novej HiFi stolek,28kg by ty moje poličky nedaly ani omylem yikes

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kvalitní stereo zesilovač?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£