Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 9)

Audioweb.cz » Reproduktory » 8BR40 nebo ARN-226?

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 171]

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Ale jooo viděl, ale ty si neviděl, jak vypadaj ty moje. To byla hrůza. Ted je to fajnový

Možný je všechno, že bych to odlepil s tou pěnou, ale ta pěna tam byla lehce přilepená a a ten závěs je přilepenej docela pevně.

Už mi napsal ten týpek, že by šlo vyrobit ty kroužky, ale potřeboval by vědět přesně z jakého materiálu (plast, plech, litina ...) a v jakém počtu. Podle toho by pak stanovil cenu.

Ptal sem se ho, jestli by byl problém frézovat i do MDF. Prý by to bylo v poho, ale potřebuje zase znát výkresy a počet kusů. Jede asi spíš na sérii než abych tam přišel se dvěma deskama a chtěl tam něco frézovat. To by sice udělal, ale asi by to stálo větší peníz.

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Kdyby ty kroužky nestály moc taky bych se přidal smile ale jestli bude cena 300kč za kus tak se mi to nevyplatí smile

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Tohle je fakt asi nějakej maaaaaaaaaaaaaagooooooooooooooooor

tohle mi píše za kraviny:

"no na cnc mašinu to teda není ale zejtra se poptám kolegy z jedné firmy uskladnující trubky z podobným průmněrem kterej by po opracování souhlasil z vaším požadavkem a domluvyl bych se sním aby se to tam zrova napýchalo i na klasickým soustruhu a zda sou ty díry v tom mdf kulatý tak se to hodí na horyzontální frézku vykroužit ,zejtra k večeru se ozvu zblyžší informací zda ta trubka je nebo ne kdyžtak se domluvíme na tom že to teda hodíme na to cnc ale ztakto malím počtem kusů to bude pomněrně drahý pod 1500. na hodinu jít nemůžem.z pozdravem"

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Od mamlasa, kterej neumí ani pořádně psát, bych si nenechal nic dělat.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

ty rámečky sem si nechal dělat já (na 10BR z hliníku). fotky jsou v "Na čem posloucháme". Dělal to u kámoše v práci týpek na obyč. soustruhu. Flaška to spravila....

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Hosi, nenapadlo Vas, ze ten clovek taky muze byt dislektik? Znam jednoho velmi chytreho cloveka, ktery taky nenapise jedinou vetu bez hrubek a zdanlivych nesmyslu. Antonio ho mozna zna, na Ocguru mel prezdivku Artee. Nesoudil bych, dokud blize nepoznam.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Takže potenciální "biftek.biftek" byl zavrhnut

"V případě malého počtu kusů ,odhaduji cenu víroby cca 5000KČ plus materiál a režijní náklady."

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

O.o tak to je moooc big_smile

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Kua uz sem byl taky nabuzeny ze bych do toho taky mozna za 100,-/ks i sel, ale toto. prej bezkonkurencni ceny. spise je to mamlas, ktery chce jen vydelat a ani psat neumi. Jinak ty hrubky nemuzou byt dislexii, je to spise vychcany pepik a jeste k tomu mamlas (Omluva vsem normalnim prazakum)

Web

(upravil Karlos 5. 5. 2007 17:33)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Ja sem dis, tak ma nejebejte za moje chyby. big_smile

(upravil Mike 5. 5. 2007 17:55)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

012405    nd repro rámeček+sítko 8inch    průměr 203mm, plastový, černá    Ne    110,00

http://www.kvapil-elektro.cz/rozsort.ph … ment=repro

Mozna by se dal udelat. Kdysi mel dexon v nabidce ramecek pro ARN661x i se zitkem. sito sem vypral ben a nechal jen sribrny ramecek.

Web

(upravil mirulu 24. 5. 2007 13:06)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Zdravim opět po delší době. Dílo bylo dokonáno. Zde uvádím subjektivní porovnání obou rerposoustav. Antonio promine, že to píšu do reproduktorů, ale kvůli tomu sem tenhle topic založil. Takže mam tu k porovnání toto:

Sloupy 2xTVM ARN 226-05/8, ARX 150-25/8, GTC 11/100 8, a dvoupásmovky Beyma 8BR40, GTC 11/100 8.

Bohužel musím říci, že jsem z těch dvoupásem docela zklamaný. Zdá se, že jsem bafflestep zohlednil málo a má to málo basů. Řekněme, že  tak od frekvence 500Hz to začíná klesat. I když v simulaci jsou středy a výšky stáhnuty až na 85dB, basák má citlivost 90dB, doufal jsem že to bude stačit. Je také ale možné, že by beymě určitě vyhovoval větší objem. Dával jsem 28 litrů. Obě sestavy jsou closed. Ale s hloubkou problém nemam. Prostě bafflestep.
Ještě je taky možný, že ta 226ka má v 30-tilrech hrb na 80Hz a beyma v tom samym objemu nemá. Ale že by to byl takový rozdíl. Taky je možný, že u těch sloupů mam středy a výšky sundaný víc a pak se to jeví jako dost basů. Možná to je přebasovaný smile Tlumení vatelínem ... přiměřeně smile Nevim jestli s tim jde ještě něco dělat. Výhybku překopávat nechci. Maximálně můžu víc zatlumit výškáč, ale středy nic moc no. Beyma se taky rozehrává, tak snad to bude lepší no.

Kdybych chtěl zatlumit středy a výšky, musel bych vyměnit cívku na basech. Teď je tam 3,9mH už. Vzhledme k tomu, že nějak nejsou jádra, tak vzduchovka takových hodnot (5mH) nepřipadá v úvadu.
Takže tady jsou nějaký porovnávačky:

Sloupy:
http://img181.imageshack.us/img181/6695/mirulu108nu1.th.jpg http://img181.imageshack.us/img181/1685/mirulu101vh7.th.png

Dvoupásma:
http://img181.imageshack.us/img181/630/obraz003ha7.th.jpg http://img181.imageshack.us/img181/9013/obraz002ih1.th.jpg http://img181.imageshack.us/img181/921/8br40vs3.th.png

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

2x226 pujdou s F3 skoro o 10Hz nize nez 8BR40. Navic jsou to dva menice a diky tomu mas zisk na basech teoreticky +3dB. Takze se vubec nedivim tvemu dojmu z poslechu. Proste ty sloupy s 2x226 budou podstatne lepe basovat nez ta dvoupasma s Beymou. Rozehrani nepomuze, to by se musel stat zazrak. A nebal bych se u tech 226-tek jit klidne na 35 litru na jeden.

(upravil mirulu 24. 5. 2007 13:37)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Hmm, má to docela mouchy. Už jen to, že se moc 8" nehodí do 2p a tahle beyma tuplem ne. V ose je to docela paráda. Ale jakmile sedim mezi bednama tak je to takovej "kýblovej" zvuk smile ... že by směrování? smile No nejlepší by bylo vyměnit cívku 3,9 za 5,6 a zatlumit výškáč, ale to sou zas finance a taková prdel to neni. Do těch dvoupásem sem dal 5000. Mě se dycky všechno prodraží sad

Ale zase když generuju frekvence tak de ta beyma níž.

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

mirulu: To mi neříkej, že ti to tady nikdo nerozmlouval? ...tu Beymu do 2p.

(upravil mirulu 24. 5. 2007 13:59)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

2Antonio: Ale jooo rozmlouval. Ale dokonce ty si mi řikal, ať se na to vyseru a ségře to postavim, že to stejně nepozná smile

Web

(upravil Mike 24. 5. 2007 14:42)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No kdyz ste z toho tak zklamani tak ja mno nevim. Vysrat se na 2-pasmo a dokoupit stredak k tomu? Comyslite. Ted by me vyhybka stala asi litr/2ks No a kdybych predelaval pak zak se z 2-pasmovych soucastek nebude nic hodit.

Premyslel jsem ze mam od BS Acoustic bvyhybky nekde doma, ze bych na zkousku dal je a pak setril este na 6B30P popripade nejaky jiny

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

mirulu: Psal jsi ale, že to ségra bude mít na tuctuc apod. a že to bude připojený na věži, vyznělo to, že je nenáročná, takže na to bumcink jí to mělo stačit, 3p by se prodražilo... Pokud by to bylo myšleno vážně, 8BR40 bych do 2p nedal, slyšel jsem ji fullrange a na středech to hezký nebylo, mělo to ostrý, agresivnější charakter, 226ka hrála překvapivě o dost líp.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Co to tady tak čtu tak ta Bejma asi opravdu není žádný zázrak.... sad

(upravil mirulu 24. 5. 2007 16:03)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Ale ona je dobrej reprák, ale musí být v třípásmu a větší bedýnce. smile pak bude hrát parádně

2anotonio: No kdybych to dělal pro sebe, tak to samozřejmě neudělám. Ségra je samozřejmě nenáročná, tohle jí určo vadit nebude, ale čekal jsem opravdu něco jinýho od basáku za 2x větší cenu. Jinak to hraje fajnově. Rychle se na jinej zvuk zvykne. Já měl naposlouchaný ty sloupy a to se potom špatně odvyká smile

Web

Příspěvky [141 až 160 z 171]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » 8BR40 nebo ARN-226?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£