Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 9)

Audioweb.cz » Reproduktory » 8BR40 nebo ARN-226?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 171]

(upravil mirulu 26. 4. 2007 17:03)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No a co udělat nějaký špunty když bych chtěl poslouchat něco normálního smile Nějakej megakorek. Buď parádní uzavřená bedna nebo BR s hrbem smile

2 michal, takže mam koupit bílý sprej v nějakym krámě barvy laky ju? Žádný obi a spol

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

ten průběh náhodou vypadá docela dobře v tý closed, já sem na tom s 10BR60 o nějaký 3-4dB hůř (ale už testuju BR smile   )
na normální poslech musí stačit, hrb bych nedělal.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Me se samozřejmě taky líbí víc closed, bez subsoniku určitě bude lepší, ale s nim bude lepší BR, na nějaký tuc tuc a lidi, který sou zvyklý na dunítka a tak, pro ně to bude bomba.

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Karlos, slysels uzavrenku s takovou charkou, kterou si postnul? To je lahoda a nic tomu pri poslechu hudby na basech nechybi. Uzavrenka nepada dolu tak strme, jako vented. Braskovy uzavrenky s 226-kama v 33L s podobnou charkou je pohodicka poslouchat. To neduni, to je takovy ten prijemny BAS, ne unavujici, rozplizly hůůů-buch. Snad jen nejnizsi basy kontrabasu nebo blaznivych basaku, jedoucich vsechno na Ecku strune. Ladit bednu umyslne s hrbem neni dobry, u uzavrenky toho docilis malym objemem, u vented bud malym objemem a vysokym ladenim nebo pouzitim nevhodnyho repra s vysokym Q.   A jeste takovej mensi problemek je u uzavrenek - pod F3 nejdou moc zatizit.

Franku, ten hrb na to DNB jde udelat pres EQ, proc mrvit bedny kvuli jednomu zanru.

K tomu navrhu uprimne - vubec se mi nelibi ten natrubek jak krava dole pod basakem, strc ho dozadu. Ale ta bila zas nepusobi az tak silene, jak bych si predtim predstavil yikes

(upravil Karlos 26. 4. 2007 17:32)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Halen: no však já nevěděl ale jak říkám chtěl jsem je tak velké, takže i kdyby měly třeba jen 20litrů tak by zbytek byl vyplněnej takže já to dotáhnu dom a otestuju jednu ucpu a druhou nechám tak a budu  zkoušet pak vezmu třeba pytel ze štěrkem a zmenším tomu objem a otestuju to takhle.. .
Já měl doma taky 226ku a jen v 25litrů closed a basy to mělo, ale takhle si to mohu udělat jak chcu já. Takže dík za připominky a za rady a poreferuju snad v neděli jak to hraje ... smile Ten hrb to byla jen teorie. .nechu dělat žádnej hrb.

(upravil mirulu 26. 4. 2007 17:53)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Me se teda líbí ten BR na tom návrhu vpředu, když by byl zezadu, tak je vpředu taková volná plocha a to se mi moc nelíbí. Uvidim po neděli s čim přijde Karlos, ať to sem napíše a pak se rozhodnu.

Hele kucí trošku sem hodim změnu. Když si do LSPCadu nasimuluju aktivní subsonic, tak mi to prdne součástky . chlupatý. Trochu je upravim na hodnoty co se prodávaj, ale nevim jak bych to sestavil. Třeba 30Hz, N=3. Jako zdrojík jsem uvažoval něco jako tohle:
http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?sad … ozsah=vse2

Jo ještě něco, ty chlupatý čísla bude asi nejlepší složit než upravit na nějakou hodnotu co? Páč třeba u N=3 tam sou dvě větve a sou obě na 30 Hz, ale když to upravim, tak jedna je tak na 29 a druhá na 25Hz. Vadí to?

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Tak ja se do toho taky pustim a udelam Closed. Horsi ale je ze pokud to necham zavrene tak uz nepujde dodelat BR ale pokud udelam BR tak to kdykoli muzu zacpat. Taky si karlosi pockam.

Jinak ta smerovest vetsich repro by me zajimala trosku vice. Nezalezi taky na materialu membrany a primo na konkretnim repro? Bo jak tu nekdo psal, vyzsi frekvence se vlastne vyzaruji jen stredem membrany a okraj nestiha kmitat. a pomoh by hlinik. Takze pokud bude membrana dostatecne tuha, tak by se preci smerovost nemusela tak razantne projevovat. Apropo BEYMA pise ze do 6kHz. Tak nevim co je na tom pravdy.

Web

(upravil check 26. 4. 2007 19:14)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Na materialu záleží, ten vzorec respektive koeficient 1 byl z předrevoluční doby, kdy byl patrně jistý standart v měničích tesla...
Na několik lincích, můžete srovnávat jak průměry tak materiály.
1 2 3 4 5

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Halen normálně jsem dneska zjistil že ten isobar co mám s 8br40 v 20 ti litrech aj basy má a aj to stačí, a v dvoupásmu to bude eště citlivejší tak to snad bude stačit. A korekce mám na 0

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Už jsem to tady někde psal v nějakém jiném příspěvku. Antonio promine, ale 30L uzavřená je 8BR40 opravdu málo v malém objemu jí akorát roste Qtc a je zbytečně přidušená, tenhle 8" od Beymy není 226 TVM a nebude plandat - má slušný magnet, fyzicky odzkoušeno mám v 50L closed a hodně vytlumit celý objem bedny, nejlepších výsledků jsem dosáhl s rounem složeným do komínku uvnitř bedny. Naprosto souhlasím s Halenem, že tenhle reprák je nevhodný do BR, nemusím to ani simulovat, abych podle Qts a Vas viděl, kam to má přijít. Co se týká toho směrování, který tu všichni tak řešíte, tak 2p. kombinace 8BR40+T2030 dělená na cca 2,5Khz a 12dB/oct. je normálně a v pohodě poslouchatelná. Ovšem pěkné elegantní řešení by bylo, přidat k téhle kombinaci ještě středotónovou kalotu od Beymy MC115 (cca 1100,- u Elmaartu), bylo by z toho velice slušný a citlivý třípásmo.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No já půjdu střední cestou 40litrů sice vím že to je jen simulace, ale i tak 40-50litrů není moc velkej rozdíl. Ale hodil by se mě nějakej software subsonic sice vím že to není nějak horké ale ono přecejenom i tak bych to chtěl někde kolem 30-40 přiškrtit jako já doma do toho nebudu tlouct plnej kotel no néé .. ale někdy si fakt rád pustím nahlas a tak bych radši pro jistotu ... ale žádnej program vhodnej sem nenašel ..

(upravil Mike 27. 4. 2007 9:22)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Takze to vidim jasne 45l uzavrenych. No karlosi ja mel bednu 45l Pak se to nejak zvrhlo a oddelal sem dno. (vyklep sekerou. abych zmensil V na 40l ted ho dam opet na dlo. BR tam nedam.
http://marosz.net/naweb/prubeh.gif
Neni zase taky rozdil, max 3dB

zluta closed 45l
zelena BR 40l BR na 25Hz 8x48cm

Karlosi -2,8dB, ale to se da nahradit EQ na mem zesu je na 30Hz +-.

Web

(upravil Karlos 27. 4. 2007 9:26)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Kolik máš přesně na 50hz v closed?
Já nic neříkám já se jen ptám ... ale když to pořádně vytlumíš tak to bude cca -4dB ale to nevadí, já mám taky korekce

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

jj karlosi, ono stejne ty nej basy hraji az od 60Hz a tam je ubytek 1dB to je jako bys to postavil o 10° doprava to sou zanedbatelne polozky. Ono kdyz se to postavi do roha tak to zmohutni. no a korekce sou od toho aby se nasteloval na rovny prubeh vlivem mistnosti a jinymi. Takze ja mam jasno, ted este vyhybku. Kua ja nevim co driv kupit. Esi brzdy na Auto ci vyhybku smile

Web

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No jak chcete, já bych se držel při zemi, přes 35l bych nešel.

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

antonio: já sem toteda nezkoušel v praxi .. ale v simulaci 5litrů není nic u tehle bedny..

(upravil Halen 27. 4. 2007 11:32)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Mike: pouzij radne program WinISD. To co jsi tady postnul, je charka toho reproduktoru v uzavrence bez tlumeni a v bedne hodne vysoky kvality. Nastav si ve WinISD hodnoty Qa=5 a QL=7 a zjistis, ze 45L je proste MOC. Jedine, ceho tim u uzavrenky docilis je horsi tlumeni repra, zvyseni vychylky, kmitocet se dolu neposune a kdyz, tak o 1Hz ktery nehraji roli. Ne nadarmo se za idealni Qtc repra v uzavrence povazuje hodnota 0,707

Takhle vznikaji projekty navrzene neznalosti programu a pak nekteri nadavaji, ze to pocita spatne a realita je jinde.

Edit - pro tripasmo bude lepsi 226, pro dvoupasmo 8BR40 zohlednenim vlastnosti membrany a tim (zrejme) smerovanim na vyssich kmitoctech.

(upravil Karlos 27. 4. 2007 11:34)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No počkej ale 40litru a 8br40 je nejblíže 0,723 ale to je minimálně vytlumeno .... a při heavy he to už  0,617 ... Defaultní nastavení v HT...
Takže kompromis středně vytlumit? nebo jak ? teda jestli jsem to pochopil dobře...

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

Hoši, jestli jde o 2p, nebo i o 3p, tak daleko důležitější je korektní výhybka. Jestli 35 nebo 40L, jestli vytlumené ze 2/3 nebo z půlky je absolutně podružné a minimálně na druhém místě, jestli né dál.

(upravil Karlos 27. 4. 2007 11:45)

Re: 8BR40 nebo ARN-226?

No jo no já už výhybku mám, a dělat novou teď nebuud to až časem kdyby někdo vymyslel lepší ...
A uvažuju správně že když ten isboar není tak citlivý jak klasická budka, tak nebudu potřebovat v closed korekce? když teď mám v isobar closed korekce +3dB na basech?

Příspěvky [81 až 100 z 171]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » 8BR40 nebo ARN-226?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£