Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 126]

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Prosimte, prozrad me, co to 30/16 presne znamena ?

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

30mA/16mA...

(upravil danhard 9. 1. 2013 15:14)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

A to v nejakem pracovnim bode, -Ug1, Ua ?
Shodny proud v jednom bode ale jeste neznamena shodne charakteristiky.
Tolerance strmosti byva i vetsi, nez tolerance Ia.
Pro hrube vytrideni hodne ujetych  to ale staci.

(upravil Dalča 9. 1. 2013 15:22)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Danhard

Závisí na tom, jak přísná máš kritéria.
Kolik je správná shoda na komplementární dvojici vhodné k zabudování do zesíku?
Ideál je identické parametry, ten nedosáhneš.
co se tejče % odchylky shodných parametrů na tzv "párované" flašky má každý dodavatel jinou toleranci (TAD, SOVTEK, JJ) co ještě považuje za "pár" a co už je mimo.
A co taky chceš párovat?
Maximální emisní proud katody (aby obě flašky šly "stejně" do limitace?
Nebo třeba klidový proud G2 u pentod?
Nebo strmost?
Nebo šum?
Nebo všechno?
Vzhledem k tomu, že nehodlám dělat reklamu, toto nechť si zvídavý experimentátor zjistí dotazem u dodavatele flašek.
A taky je spousta podvodníků, co párují nahodilým výběrem z krabice....
Ruku na srdce, kdo polovodiče a flašky opravdu měří?
BM 215 je dobrej tak na orientační zjištění jestli flaška je úplně po smrti, nebo je u ní jistá pravděpodobnost, že ještě k něčemu bude.
Bohužel napětí tam jsou tepavá, nikoliv SS, taudíž o přesném nastavení prac. bodu a změření SS veličin si můžem jen nechat zdát.
Pokud to chceš mít alespoň krapet přesná a nemáš snímač charakteristik, musíš si udělat bastl, nastavit kýžený poracovní bod a měřit klasicky postaru na tomto zapojení.
Přesně ti odpoví jen charakteristika, a kdo má doma měřák, že.

Pokud strmost flašek je v tolaranci 10% tj flaška A má 6mA/V a flaška B 6,6mA/V tak jsou v 10% toleranci.
U dvou vždy tu nižší falšku beru jako 100% Při měření mnoha flašek beru za 100% tu "prostřední"  a % dochylku počítám od ní.
Co se týče snahy vypáčit ze mne kolik % odchylky považuju za "shodné" tak to je moje věc, když napíšu jakékoliv číslo, strhne se debata, že už je to moc, nebo už je to málo.
I výrobci mají toto kritérium rozdílné.

Purista bude ježit vlasy při rozdílu 1% kytarista s Maršálem bude s 15% rozdílem strmostí EL34 v jeho čtyřdíře spokojenej.

Jsou tu jedinci, kteří poznají uchem odchylku v desetinách dB (teda to tvrdí) já osobně rozdíl hlasitostí 3 dB poznám jen po rychlým přepnutí, zvuk cca 10dB pod jiným zvukem mám problém identifikovat - protože nejsem netopejr a věk se hlásí o slovo.
Opravdu neslyším žádný rozdíl na 4 metrech drátu k reprobedně mezi klasickou "průhlednou" dvoulinko, párovým čtyřčetem a takovou tou Highend spleteninou. Prostě na 4 metrech to neslyším, (pokud mají přibližně stejnej průřez - 4qmm.
Jsou lidi, co tvrdí, že to slyší. mi nezbývá, než jim věřit, ale sám pro svý uši už to neřeším, protože to nepoznám.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

pro moje ucely staci zmerit v jednom pracovnim bode...podle toho co pise Dlaca flasky nemerim pouze testuju...pouzivam flasky ze stejne serie a az na vyjimky flasky stare produkce...jednou jsem pro kamarada vybiral 6922 Electroharmonix a byla to celkem tragedie...napriti tomu jsem mel cca 100kc PCC88 Tesla a tam udelat vyber bylo celkem OK...
co se tyce kabelu slysim na svoji aparature rozdil mezi obycejnou dvojlinkou a DIY kabely z LAN vodice...rozdil v podani prostoru a detailu...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Kudlibabka:
Většina lidí to dělá tak jako ty. BMko není měřák ale ukazovátko, nicméně ukazuje poměrově, tj podobný flašky stejně nakolíkovaná ukáží stejný Ia.
Tam na metodě měření zas tak moc nezáleží (pokud to nekmitá) a zároveň máš nakolíkovaný ten správný pracovní bod (Ug1 Ua atd...)
Blbý je, když potřebuješ báň provozovat tam, kam BMko nenakolíkuješ (třeba velký Ua)

(upravil danhard 9. 1. 2013 22:23)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Dalča napsal:

Závisí na tom, jak přísná máš kritéria.

Dalca, ale ja zadna kriteria nemam, snazim se jen dopatrat, co a podle jakych kriterii meril kudlibabka.
Ale snad i na te BM215 je mereni strmosti zmenou Ug1, uz si to nepamatuju, mel jsem ji v ruce naposled snad pred 30. lety

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Řeknu to tak, flaška s 20% tolerancí S a Ia ještě řádkový ani snímkový rozkald v telce nerozhází (pokud víš, kam mířím)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

PCL85 skakaly kvuli mrizkovemu proudu, na BM205 byly v poradku
PCF82 stacila 60% emise
PL504 se 70% mela uz mekky vysoky napeti smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

A Polam 805 a podobně zas trpěly sekundární emisí z mřížky. po zahřátí v prdeli, studený ok.
Obecně hodně novejch Polam flašek bylo hodně nedobrých...
Jo to byly doby....

(upravil Sendy 9. 1. 2013 22:12)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

BM215 je pouze bedýnka s měřákem na rychlé třídění lamp "určitě špatná" - "možná dobrá". O párování by se dalo uvažovat na modifikovaném přístroji, nebo mít k němu aspoň připojený osciloskop.

http://ema.sweb.cz/tubetestery.html


2 Dalča : máš někde hodnověrné informace, jaké tolerance a kterých parametrů ten který výrobce či dodavatel zaručuje u párovaných/vybíraných elektronek ?

Web

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Měl jsem podklady od TAD, kdysi jsem něco sháněl a odepsali mi na emajla jaký mají toleranční pásma u které skupiny elektronek. Co vím, i JJ to zna požádání pošle. Ale pár let jsem to nepotřeboval tzn někde to bude.. ale kde....

(upravil danhard 10. 1. 2013 16:32)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Jak by to hralo jen s anodovym odporem 33k ?
Jednoduchym pohledem do charakteristik si muzete namodelovat, jak se bude chovat ten "zdroj proudu" v anode ?
V katode 1k, takze co 1V na Ug1 to 1mA na Ia.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

hraje to vyborne,zkousel jsem tuhle verzi jako prvni prototyp cca 2 roky zpatky...pak jsem udelal SRPP a to se mi zdalo lepsi...ja uz se tim ale vic zabyvat nechci,udelam jeste dalsi jednu dve SRPP verze pro kamarady,ja hraju na neco jinyho,sice na EC8010 s anodovyma tlumivkama,to mi  zvukove velmi sedi.Jeste mam rozpracovanou verzi predzesilovace s americkyma primozhavenyma triodama 26,na tu jsem moc zvedavej...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Anodova tlumivka se chova dynamicky jako zdroj proudu.
Bohuzel usima uz takove niance nepoznam, proto me zajima, co se tam deje.
Vesmes jde o nejake ohybani charakteristik, elektricky se tam nic jineho nedela.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

zvukove je to tak,ze kdyz pouzijes kvalitni anodovou tlumivku zlepsi se vyrazne podani prostoru jak pravoleve tak predozadni,zvysi se i dynamika...problemem muze byt problem s brumem u nekterych konstrukci.Kdybych podle sebe zvukove seradit ruzna reseni,bylo by to:anodova tlumivka nebo vazebni transformator,SRPP a nakonec verze s odporem (ale i ta muze hrat suprove,chce to kvalitni anodovy odpor,ja pouzivam kiwame).podotykam ze jde o moje subjektivni hodnoceni.SRPP je vyhodny u dvojitych triod...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Ehm prostor předozadní? si asi sedím na vedení... cože to je? Možná jsem něco opoměl, ale ono u sterea lze provést lokaci nástroj v předu nástroj vzadu?

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

ano lokalizaci, nastroj  vpredu nastroj vzadu lze u sterea rozlisit....:-) jinymy slovy 3D...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Modulek odzkoušen, vše funguje, čili to můžu spustit.

http://imgupload.sk/images/d/w/dwcy62tuml9o0xh3wdq4_thumb.jpg http://imgupload.sk/images/y/7/y79h06zq7b4i2tssms7a_thumb.jpg

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Jen tak pro pořádek, jaký je napětí na tom výstupním kondu 4u7 / 100V ?

Příspěvky [81 až 100 z 126]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£