Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 126]

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

uznavam nepresnost,spravne by melo byt maji mnohem nizsi mikrofonni efekt nez treba  6N6P

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Jak moc záleží na vlastnostech systémů a co se změní, třeba při 10% toleranci ?
Jaká byla tolerance u elektronek, které vám prošly rukama ?

(upravil Dalča 8. 1. 2013 22:22)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Malá poznámkas k tomu DPS pro flašku..
nemáš moc "úzký" dráhy kolem anodovýho napětí a rozlitý mědi? Přiznám se, že jsem to netiskl v měřítku a neměřil přesně, ale zdá se mi to dost blízko...Aby mrška svod pak nedělal paseku...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Isolate je nastavenej na 1,27mm , na 200V je to asi málo, díky za poznámku, na finální DPS to ještě upravím...

(upravil Dalča 8. 1. 2013 22:39)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Danhard
no třeba ona mikrofoničkost je hodně dána konstrukcí. Jde o tuhost nostíků hlavně mřížky a vlastního "návinu" drátů na nich (nejlíp je na tom dycky rámečková mřížka) a taky přesnost otvorů ve slídách, pokud jsou díry ± autobus )třeba už vyčvachtaná raznice ve výrobě) a katoda a leckdy i mřížka s anodou tam vyloženě čvachtaj, jsouce zatíženy některé i rámečkem getru (kterej působí jako parazitní hmota na páce)
ta ke mokrofoničnost přímo bestiální.triody s minimální mikrofonočností co mi prošly rukama byly PC86, PC93, PC88 - jednoduché tirody všecky s rámečkovou mřížkou. Hodně má vliv tak y baňka, ten výrobce, kterej skládá elektornky do kalibrovanejch baněk, má lepší "rozptyl" parametrů, i co se mikrofoničnosti tejče. Když je báň o fous větší, tak systém v může "viklat" a to je záruka mikrofoničnosti. O případnějch mizernejch vnitřních svarech, který se po čase "uklepou" raději nehovořím.
Klasiky ECC82, 83 atp závisí hodně na výrobci - odchylky ve vnitřní konstrukci a taky hodně na sérii(datu výroby) většinou se s časem zhoršovala mikrofoničnost, pak výrobce vyměnil přípravky a zas to bylo dobrý, ale situace se opakovala.
Třeba ECC82 byla hodně horší než ECC802 - byť mají stejný elektrický katalogový vlastnosti, 802 je podstatně masivnější konstrukci a bývá na tom s mikrofoničností lépe než klasika ECC82. Ale sháněj denska 802 - jsou za jiný peníze než 82.....

EDIT: tolerance u sériových flašek 10% je z říše snů... většinou výrobce deklaroval podstatně hoší toleranci smile a věděl proč....

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Dalčo, děkuji za poučení, ale hledal jsem spíš odpověď na to, kolik je to nejshodnější ?

kudlibabka napsal:

tezko rict...dulezity pro SRPP je aby ty lampy mely co nejshodnejsi systemy,coz ti vetsina prodejcu z eBay nezaruci a ti kteri jo maji ty lampy mnohonasobne drazsi...muzes si je koupit i ode mne smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Rixi, nemusíš upravovat celou rozlitou plochu, ale ve vlastnostech toho anodovýho vodiče nastav, že je pro vysoký napětí, udělá se kolem něho větší mezera, než kolem ostatních smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

JJ už mi to poradil luta . Musím na to odpoledne mrknout. Vzorek je z poloviny osazen, dnes to snad dorazím a vyzkouším.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

2Danhard: v praxi staci  zmerit  treba na BM215 nebo udelat jednoduchy obvod a vybrat v danem pracovnim bodu na shodu cca 5%,pokud se podari najit 2 pary,ktere maji stejne odchylky (treba 18/20 a 18/20) daji se pouzit...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

18/20 je 10% ?

A jak se to projeví, když to bude víc ?

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

ne je to 123%,jak se projevi zmena pracovniho bodu asi vis ne?

(upravil DJ_Rix 9. 1. 2013 9:56)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Mirku vyprdni se na to, jde mu jen o to udělat z tebe veřejně idiota.

(upravil danhard 9. 1. 2013 10:24)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

123% , tak tomu vůbec nerozumím.

Nemám BM215, těch 18/20 znamená co ? Myslel jsem že jsou to anodové proudy.

DJ_Rixe bych slušně požádal, aby se do debaty nevměšoval a pokud tomu rozumí, tak ať to laskavě vysvětli. Také ti vyšlo 123% ?

Změna pracovního bodu se projeví tím, že to bude v jiném pracovním bodu smile
Když to snáší napájení 100-300V, tak na tom tak záleží ?
A protože jsem tento exemplář nezkoušel poslechově, v tom má kudlibabka zkušenosti, tak se ptám jeho, jak se to projevilo ?

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

123% , tak tomu vůbec nerozumím
tomu rozumet nemuzes,byl to totiz vtip.

(upravil danhard 9. 1. 2013 10:36)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Takhle se asi nedobereme k nějakému závěru, kterému by rozuměli i ostatní.
Závěr je jen jediný, že si tu děláš z lidí prdel smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

To je tvuj zaver,znas prislovi o potrefene huse?ja timto debatu s tebou koncim,i u mne uz se to posunulo do osobni roviny a neminim v tom pokracovat,ahoj

(upravil danhard 9. 1. 2013 11:03)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Aha, takže když neumíš rozumně odpovědět, tak je to osobní rovina a jak už jsem jednou psal, debata není možná ....

Ptal jsem se jen na jednu konkrétní věc, jak vybírat elektronky a jaká by měla být tolerance výběru.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

jde o to nemit v kazdym kanale jiny pracovni bod.

(upravil danhard 9. 1. 2013 11:06)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Oba kanály stejný je rozumný, rozdíl vlastností je většinou "slyšet" víc, než absolutní vlastnost.

Ale jak se projevil rozdíl v pracovním bodu u obou kanálů ?

(upravil kudlibabka 9. 1. 2013 11:32)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

ceho jsem si vsimnul  bylo horsi podani prostoru a ne tak presna lokalizace...zkousel jsem 6N6P a jedna z nich byla 30/16 nebo 16/30 uz nevim presne, ne blbost ty rozdily byly urcite mensi...

Příspěvky [61 až 80 z 126]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£