Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 126]

(upravil danhard 8. 1. 2013 11:44)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Klid kazzateli, je to tak v návodu od lampizátora a zdejší parta mozek nepoužívá smile

Ano, dáš tam zdroj proudu, ale pak to nesmíš zatížit, aby se chování nezměnilo.
Když vytáhneš výstup z katody, tak ten zdroj proudu pracuje ještě jako sledovač pro výstup.

(upravil DJ_Rix 8. 1. 2013 11:56)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Něco lepšího než urážky neumíš???

Je možný že jsem se sekl když jsem dělal knihovnu do Eagle, to ještě odpoledne proklepnu.

Jakej je teda rozdíl, jestli ten výstup vytáhnu z jednoho nebo druhýho konce toho horního katodovýho odporu?

danhard napsal:

Do prdele co si myslíš ty zasranej kreténe ?

Máš tam zdůvodnění, jakej smysl má výstup z katody, nemohu za to, že jsi blbej jak kus hovna a že si z toho nevezmeš žádný ponaučení !

Díky. To mi stačí.

(upravil danhard 8. 1. 2013 12:04)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

No vidíš, stačí si to přečíst a když tě člověk nakopne, tak možná i přemýšlíš smile

Jenže kadlibabka mě opakovaně na slušně položený dotaz ujistil, že on tam žádný duševní přínos nepřináší, pouze kopíruje "ověřená" zapojení jiných, kterým důvěřuje, tudíž když to tak má lampizátor, tak je to to jediné správné, diskuze nemožná.

Mozek netřeba smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Já zapojení s aktivní zátěží znám, ale to by to muselo bejt tak nakreslený...tady je nakreslenej vstup jako výstup ( šipka ven ) a v tom aby se prase vyznalo...celý je to prasácky navržený a udělaný - ačkoliv jsou voba kanály stejný, na plošňáku je to každej pes jiná ves, prostě amatéřina jak sviňa....

(upravil DJ_Rix 8. 1. 2013 12:17)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Pavle, já desku fikuse ale nekopíroval, navrhl jsem včera odpoledne komplet svoji.
Ano, tohle je zapojení s aktivní zátěží - pokud mi někdo může slušně v krátkosti objasnit výhody/nevýhody obého řešení (kromě zatěžovací impedance) , byl bych rád - samozřejmě se pokusím si to dohledat i sám....

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

http://www.tubecad.com/articles_2002/RI … page4.html

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Mluvím o tom původním návrhu, tvůj jsem nestudoval...hlavní výhoda tohoto zapojení je nižší výstupní odpor ( katodový sledovač )...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

no to se nam to konecne pekne rozjelo...pak ze diskuze nemozna...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

2Danhard:ve skutecnosti je to tak,ze konstrukci tech veci moc nerozumim a neni se mnou tedy o cem diskutovat...maximalne o zvukovym prinosu nebo naopak o tom co se mi neosvedcilo,ja ty veci stavim abych mohl ja nebo moji znami poslouchat hudbu...o konstrukcich Lampizatora si muzes myslet co ches,je to tvoje vec...pro mne je dulezity ze jsou zvukove vyborny,porovnavali jsme hodne veci a tenhle jednoduchy a levny zapojeni prehralo celou radu profesionalnich pristroju...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

kudlibabka napsal:

je to klasicky SRPP,co se ti nezda?

Neni to SRPP, ale zesilovac s aktivni zatezi.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

kudlibabka: Přidám tam ještě jednu pozici na odpor tak, aby se dalo volit mezi SRPP a Active load grounded cathode amplifier. Neumím říct, který je na tom lépe se zkreslením.

Kdyby jsi si chtěl počíst, připadá mi dobrý tohle:

http://valvewizard2.webs.com/SRPP_Blencowe.pdf

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

2DJ_Rix:dobre muzu to pak zvukove  porovnat...v soucasnosti hraju na jiny dva predzesilovace,tenhle mam v dilne na prilezitostny pouziti...
2Danhard:diky za upresneni...

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Neni zac, kudlibabka.

Jinak rozdil na prazdno celkem neni. Pri zatizeni je ale zdroj proudu modulovan proudem zateze, takze vybudi do vystupu cca 2x vetsi proud, nez je staticky pricny proud.
Vystupni odpor neni u takto degenerovaneho zapojeni tak nizky, jako u katodoveho sledovace, ale cca polovicni nez se zdrojem proudu.

Zvukove to hraje do sluchatek vic nahlas smile

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Poslední verze DPS, je možno osazením jednoho či druhého odpůrku volit typ.

http://t.imgbox.com/abhhZWN7.jpg

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

pekny!libi se mi to,diky.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Už se leptá vzorek smile Jak to vyzkouším, můžu to poslat do výroby.

(upravil kudlibabka 8. 1. 2013 20:35)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

jeste mne napadlo,ze bys tam mohl naplanovat odbrumovaci clen pro AC zhaveni,dva odpory 100R v serii,paralene na zhavici napeti,jejich spojeni uzemnit...
https://lh5.googleusercontent.com/-tbiz … 20100r.jpg

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Jenom takovej detail, řeší se to tady pořád dokola, uprav DRC, máš malý pady u rezistorů a bude se to strašně naprd pájet. U profi je to relativně v pohodě, ale i tak bych je zvětšil.

(upravil DJ_Rix 8. 1. 2013 21:12)

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

big_smile Ten "odbručovač" jsem tam měl, dal jsem jej pryč smile Už jsem to tam dodal, stejně jako zvětšení padů.

Re: Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Mám několik nejasností, na které bych se postupně zeptal.

kudlibabka napsal:

Maji oproti klasickym lampam nekolik vyhod, nemaji mikrofonni efekt ...

V datasheetu se uvádí : Of vibration noise < 15mV eff
co to asi znamená ?

Příspěvky [41 až 60 z 126]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Postavte si lampovy predzesilovac s 6N16b v SRPP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£