Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Já už tedy nějaký pátek nic nebastlím, ale občas si nějaké číslo přečtu u nás v Globusu, když už kolem toho regálu chodím. No spíše si přečtu obsah a jdu zase pro pribináčka a 3 rohlíky. smile

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Tak tak, amaro jsem kupoval asi do roku 2001.. zda se to jako nedavno, ale je to uz hodne let big_smile Potom to zacalo stat za houby... Ted kdyz jdu v hypermarketu kolem trafiky, nakouknu, projedu obsah, a zjistim, ze se nic nezmenilo... Smutny osud puvodne perfektniho casposisu, ktereho jsem od otce dostal od roku tusim 64 v kompletnich svazcich, a precetl snad kazdy dil, mnohe se naucil, a pak jsem ve skole nemel co delat smile

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Amáro jsem si naposledy koupil v roce 2008, z toho roku mám všech 12 čísel. Obsahově nic moc, pár schémat jinak žádná sláva. Jinak mám od otce v tvrdých deskách navázané čísla myslím z let 60 - 80. Pak nic až ty z roku 2008. Mimochodem v tom roce stálo 46Kč.
Jinak, vy kdož máte to štěstí a vlastníte komplet AR v pdf-ku, mohli byste to někam uploudnout? Nebo pokud to někde už visí, hodit na to link? Něco mám taky v pdf na PC ale zdaleka to není vše, co bylo vydané. Díky.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Máš mail

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Množství lidí, kteří si takový časopis koupí byl každým rokem menší adekvátně ke zvyšující se ceně a nákladům. Není se čemu divit, že zkrachovali se svým business modelem "sedm pětek za 3 stránky zajímavého textu v každým druhým čísle". Stal se z toho fanzin pro pár zájemců a partu "skalních". Dávno to mělo přejít na webzin, bez tiskárny, papíru a prodejních marží.
K porušování autorských práv: Kolik AR zaplatilo autorům článků, když vydali jejich reedice na DVD? Opravdu si někdo myslí /s výjimkou vydavatelů/, že platí kdo si stáhne elektronickou verzi je ochotný si jí za ty peníze koupit? Asi těžko.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Pokud se někdo pohybuje na českym torrent trackeru, tak mu to pošlu přes torrent, stačí mi napsat mail. Mám od 1952 do 2008 (chybí 1998). Celé to má přes 7GB. Rychlost okolo 400kb/s (vesnická rychlost big_smile)
Jinak se plně ztotožňuju s názorem Methmana.

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Jsem předplatitel červené PE. Musím souhlasit s tím, že v novějších číslech nalézám méně příspěvků, které jsou pro mě nějak zajímavé. To ale může mít více důvodů, něco leží na straně redakce a částečně je to dáno i tím že se každý čtenář nějak vyvíjí a specializuje. Co mě zajímalo jako úplného začátečníka už nemusí zaujmout mírně pokročilé atd. Pro zajímavost jsem si stáhl pár čísel podobných zahraničních časopisů a nezdá se mi, že by tam na tom byli s obsahem nějak výrazně lépe. Všude asi chybí autoři ochotní se rozdělit o své nápady za pár drobných. Vlastní vývoj je drahý, elektrotechnické kroužky a kluby, které mohli být dříve dobrým zdrojem, ubývají nebo publikují na webu. Na trhu se dá dnes koupit skoro vše už hotové a tak je problém, že jednoduchá konstrukce nemůže parametry a často ani cenou konkurovat hotovému výrobku. Pokud je konstrukce složitá, pak jen málokdo si troufne na to ji postavit a také náklady budou vysoké. Asi proto je tam v poslední době tolik zapojení s mikroprocesory, které nebývají tak drahé a některé vlastnosti mohou být unikátní. Bohužel, každého to nezaujme a ani já je nějak zvlášť nevyhledávám. Osobně tento časopis nekupuji jen kvůli konstrukcím, ale i kvůli článkům o historii elektroniky, občas se najde i něco zajímavého teoretického.
Pokud by se A-Radio stalo pouhým webzinem, určitě by už dávno zkrachovalo. Těžko by se našlo dost platících uživatelů. Ostatně jak zde sami máte možnost vidět, pokud si koupíte celý ročník na CD-ROM, vyjde vás jedno číslo na méně něž 30,-Kč (a starší ročníky ještě mnohem levněji), přesto jej většina raději stahuje zadarmo.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

U starších ročníků je cena pro toho, kdo už si jednou koupil papírové časopisy, vysoká. Kdysi v 90. letech jsem si koupil na zkoušku jeden ročník na CD tehdy za zhruba 300 korun. Doufal jsem, že se bude jednat o něco jiného, než jen nedokonale oskenované časopisy, že to bude do pdf převedená předloha podkladů z tiskárny. Pro mne se tenkrát jednalo o zbytečnou a poslední investici.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Asi od ročníku 1997 jsou to podklady digitální, přímo převedené do pdf. Navíc v obsahu klepneš na název článku a tím skočíš přímo na něj. Dokonce v letech, kdy bylo AR tištěno jen černobíle jsou v digitální verzi často barevné fotky. Ta starší skenovaná čísla mají občas mouchy jako horší čitelnost předloh nebo někde jsem narazil na to, že některá strana chybí.

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Nezařaditelné » A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£