Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 25]

(upravil takart 2. 1. 2012 20:50)

Téma: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

Zdravím hoši,
Pred pár mesicmi jsem si dal nainstalovať do auta Mazda 6 r.v. 2005 nové hifi (repro, zosík, subwoofer) ale stále s tím mám nejaký problém ačkoli zostava je pomerne kvalitná (repro komponentní Focal 165V 30, 4-kanálový zesilovač Nakamichi PA 4100 a subwoofer Digital Designs 1510). Nejnovší problém, ktorý mě dost zlobí spočíva v tom, ze zosík, ktorý je napojen na nové kompá vepredu se jednoduše vypne po 1-5 minutach jízdy a jsem nucen poslouchat hudbu jedine na zadných puvodních repro a este bez zosiku. Cestuji do práce cca 30 minut a jako schválne cca 1 minutu pred dojezdem me zosik opět naskoci. Všiml jsem si, ze zesilovač se vypíná hlavne když je venku zima pod nulou nebo kolem nuly. Když je tepleji zesilovač většinou hraje (nekdy i nekolik dnu). Když jsem zkoušel jiný zesilovač tak ten se jiz nevypínal. Pripomínam, ze zesilovač je nový a netuším jaká chyba v tom zesilovaci muze byt. Byl bych velice vdecny kdyby me nekdo poradil jestli je chyba v zosiku, (alternátor je v porádku) nebo v nečem uplne jiném. Dekuji za vsechny postrehy.

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

Nějakej vachlkontakt v zesáku. Pokud to jiný zes na stejné kabeláži nedělá,zesák reklamovat.

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

a muze se to vypínat vlyvem chladu?
Vypíná se to uplne nepravidelne a jediný souvis, který se mne podarilo odsledovat je práve zima.
Je to hloupost? dekuji

(upravil Fox_25 21. 12. 2011 22:35)

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

No hádám že to budeš muset vyzkoušet. Zahrát na něj když bude z auta venku a pokud bude OK tak laborovat s kabelama. Cold bug jako CPU to mít nebude, výrobce musel počítat s tím že majitel zesík nebude vozit jen na srazy přes léto kdy je to v zavřeném autě horší než přes zimu.


PS: A já se těšil na nějaký retro stereo zesík. :|

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

no jo ale stejne nevidím v tom vypínání žádný smysl anebo systém...
Například když prijedu domu z práce tak to vzdycky hraje a já kolikrát sedím v aute na parkovišti a poslouchám treba i pulhodinku jak blbej ale uz se to nikdy nevypne. Jako kdyby se tam neco zahřálo na správnou provozní teplotu a pak to již funguje...

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

Fakt to nemůže být v kabelech? Sám jsi napsal na parkovišti, doma, prostě v klidu.

A i když v tom nevidíš "smysl" nebo "systém" stejně jej na 90% budeš muset vyndat. Pokud to nebudou kabely projeví se to i když nebude v autě.

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

jiste muze to byt take kabely ale mate mne to, ze jinej zesák se na te same instalaci nevypínal (ačkoli byl jenom 2-kanálovej, myslím, ze by se vypnul za ten týden co jsem ho v aute testoval). Budu to asi muset reklamovat. Odrádí mne malinko take to, ze prodejna je 300 km vzdálená a to je potíž navíc... takze jedine kurýr...

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

jeste mne napadlo jestli vypínání zesilovače nemuze spusobovat slabší baterie...
Na mém vozu by mela být 100 ah a pred 2 lety jsem si porídil 80 ah a tu mam doposud.
Tak nevim zdali chlad nemuze mene amperovou baterii znížit natolik, ze audio soustavu jednoduše neutáhne...
Kdyz jezdím vkuse alespon pul hodinky, zesilovac vetsinou jiz funguje. Co vy na to?

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

asi jsem se zeptal trochu blbě...
Tak zkusim polozit otázku jinak. Jak se chová zesák když do nej nejde dostatek šťávy ze zdroje - v mém prípade z baterie? Hodí se do protectu, úplne se vypne anebo bude hrát méne hlasiteji?
Dekuji

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

Akumulátor by měl vliv pouze tehdy, pokud by v daném zesilovači byl vadný obvod podpěťové ochrany primárního okruhu, což bývá velmi málo frekventovaná závada.
Já to vidím na baterku v prdeli.

Web

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

baterie ma sice 2 roky ale krome vypínání zesilovače za chladného počasí nevidím žádný jiný neduh... Startuje na první pokus a nic sem nespozoroval takového co by napovídalo, ze je na výmenu... Abych to dal na pravou míru já se výmene baterie nebráním, dokonce se priznám, že by se mne ulevilo kdy bych 100-%-ne vedel, ze se zesilovacem není nic jenom ho vypína nedostatek štávy z baterie... Je tedy alespon teoreticky možné, že zesilovač vypíná kvuli slabé baterii?
Moc dekuji, jsem v tehle oblasti úplný amater.

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

To že startuje na první pokus je sice pěkné, ale spíš to vypovídá o tom že máš v pořádku auto. Kdyby nechtělo dobře chytnout tak teprve se dá teoreticky poznat zda je baterie OK a drží.

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

clarion OK, to, co Ty od roku 1992, tak já ani ne za měsíc smile
Netvrdím, že nutně musí reagovat podpěťovka, nicméně už se to stalo vícekrát a ne jenom mně, stačí, aby blbá žlutá palice ve výrobě na osazovačce přehodila vzájemně dva oodpory a neštěstí je pak už hotovo. Totéž se stalo s jednou sérií zesilovačů RX44,ale jednalo se o přepěťovku. Stačilo ujet pár km, aby se akumulátor dostal na své plynovací napětí asi 14,2V a neštěstí bylo hotovo. Měnily se refulátory, alternátory, akumulátory z jiných vozů apod. Pak jsem místo diagnostiky BOSCH za 3 M přišel já s měřáčkem za 180Kč z OBI a bylo hotovo. Bylo to tak trochu nespravedlivé vůči tomu servisu, ale na druhou stranu tahají prachy z lidí za diagnostiku BOSCH, která snad i umí dělat kafe, stojí tři mega a její výsledky jsou posléze k ničemu. Prostě se přišlo na to, že jedna série RX44 má v přepěťovce navzájem přehozené dva odpory, toť vše.

Web

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

pánové oběm Vám moc dekuji za Vaše příspěvky a názory, které si moc vážím.
Malinko se v tom ale ztrácím... Doporučujete tedy vymenit baterii nebo reklamovat zesilnovač? Názor clariona je jasny ale Sinclair mne trosičku zmátl smile
Predem dekuji.

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

Jestli má baterka dva roky a není to nějaká sračka, měla by být OK. Zkus si pro jistotu od někoho na den dva pujčit nějakou zánovní a uvidíš. Moc tomu ale nevěřím, protože jak píše Clarion, tak aby reagovala podpěťová ochrana, tak už bys určitě nenastartoval. Podle mě je špatnej ten zesík. Bůh ví kdo a z čeho a jak  to vyrábí....

Web

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

no ta baterie by neměla být sračka, protože zn. EXIDE je myslím kvalitní a jezdím 5x týdne do práce 30 km tam a 30 km spět. To je myslím pro baterii celkem dobrej režim. Mne jenom v souvislosti s tím chladem napadlo jesli nedojde k poklesu baterie když se naplno zapne "bufík", který pri jistém chladu přispívá k rychlejšímu ohřátí motoru. To by teoreticky mohlo baterii znížit dost podstatne. Ale nevím...

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

NO to by mohlo. Pokud bys ale neměl jakýsi nezávyslý topení, Exide určitě po dvou letech špatná nebude. Já to vidí na ten zesilovač.

Web

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

ok moc dekuji...
A myslíte, že skutečnost, že jsem mylne před 2 lety koupil baterii 80 Ah namísto správné 100 Ah nemuže mýt vlyv?
Audio se zesilovačem jsem do vozu nainstaloval jenom před 3 mesíci.
Dekuji

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

moc dekuji...
po reklamaci dám vedet jak to dopadlo

(upravil Psykopath 6. 1. 2012 14:58)

Re: zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

Myslim si, ze baterie na to nebude mit vliv, pokud nejsou spatne navrzene podpetove obvody v zesilovaci, a i tak si myslim, ze nezavisle topeni na tento stav nebude mit extra vliv, protoze uz je auto nastartovane - dobiji alternator. jedine reseni je zmerit palubni napeti pri jizde a provozu zesilovace, a pokud se nehybe nejak markantne, coz by ovsem nemelo, pokud je auto v poradku, je na vine zesilovac. At jiz vadou, nebo vlastnosti. Pokud jiny zesilovac hral normalne, a v prvnim prispevku je napsane, ze hral, hledal bych chybu v zesilovaci.

Edit: tak jsem byl predbehnut smile

Příspěvky [1 až 20 z 25]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač Nakamichi PA 4100 se vypíná

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£