Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » OB subwoofer-y

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: OB subwoofer-y

zdravim,

zakladam tohle tema s dotazem zda mate nekdo zkusenosti s Open Baffle subwoofer-y ???

Zajima me, zda se ma clovek do neceho takoveho poustet a jake jsou zakladni predpoklady pro vyber reproduktoru..?

Diky za odpovedi

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: OB subwoofer-y

Na reproduktoru moc nesejde, když jich bude hodně, budou dost velký a ve velký ozvučnici. Qts vyšší, Fs nízko. Na VAS, zatížitelnosti ad nezáleží. V realizacích se používají hlavně Eminence Alfa a levný no name.

Re: OB subwoofer-y

neviem si predstaviť ako taký sub stačil k nejakemu citlivemu projektu, driver horna akú to má vôbec dole citlivosť pri použití nejakeho 15"?

Re: OB subwoofer-y

Použiješ jich třeba 8 smile

Re: OB subwoofer-y

Tak předně, je potřeba celkem dost místa, jak už to u OB bývá smile Jinak zkušenosti s H frame jsou pozitivní...

Re: OB subwoofer-y

to Jarous: vsiml jsem si pred casem, ze jsi takove subbasy prodaval (predpokladam vlastni konstrukce) - tak se zeptam:
- jake jsi pouzil reproduktory, resp. jak jsi je vybiral? a z toho vyplivajici konstrukci?
- stavel jsi je jako aktivni, tedy vc. vyhybky v modulu?
- pocit z nich? ma smysl si je vyzkouset = cpat do toho penize?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: OB subwoofer-y

Musím sa priznať, že v poslednom čase aj ja gúglim OB projekty, najčastejšie sa používajú po dva páry 15´´, z eminence je to fakt spomínaný EMI alpha15a, zhliadol som aj EMI Beta 15a, z monacoru sa dá ideálne použiť SP-382PA (fs 25Hz) a SP-380PA. Tak v celku štyri 38cm by ešte šlo, ale viac nie, to by už strácalo zmysel. (treba hodne miesta, nároky na zosík, peniaze)

Web

(upravil mechanik 13. 12. 2011 17:38)

Re: OB subwoofer-y

rád by som to počul a tieto 15" vhodné do OB vela nestoja, nároky na zosilovač? viac kusov bude mať väčšiu citlivosť, ked to nepôjde pod 4R v čom je problem? bojíš sa že to bude nejak hučať? to je sranda riešiť pri basákoch ktoré majú extrémne vysoké Qčka smile

Re: OB subwoofer-y

Já viděl v H-framu i SPH-380TC, nebo to byl SPH-450TC? S Qts to nebude tak kritické, důležite je mít tu plochu a fs. Na hraní by mohly posloužit SP-382PA.

(upravil mechanik 13. 12. 2011 18:18)

Re: OB subwoofer-y

dá sa vôbec H-fram nasimulovať? je zaujímavé že v simulácií velkej uzatvorenej reprobedni vychádza omnoho lepšie reproduktor s velkým Qts a to aj pri zhodnej citlivosti... zatial čo pri uzatvorenej reprobedni alebo BR je dole citlivosť dané len objemom (ale hore záleží od citlivosti reproduktoru). Asi je to tým že velké Qts spraví niekde hrb, kde záleží od velkosti Qts a potom klesá menej než 6db na oktavu...

Re: OB subwoofer-y

pisete tady o reproduktorech, ktere jste videli v techto soustavach pouzity. Ale to jsou vsechno plus minus 15" reproduktory; a me spise zajimaji 8" a 10" reproduktory, ktere jsem videl zase ja (minimalne v Orionech od Linkwitze)

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: OB subwoofer-y

Nejsou to primárně SW na které ses ptal a jsou drahý. V podstatě to plní funkci 2 lacinějších 15".

(upravil ivanb_cko 16. 12. 2011 23:59)

Re: OB subwoofer-y

to MethMan: premyslim nad tom co jsi napsal a popravde...tomu co jsi napsal vubec nerozumim sad

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

(upravil MethMan 17. 12. 2011 9:02)

Re: OB subwoofer-y

Myslel jsem to takhle: 10" XLS mají necelou 1/2 plochy 15" reproduktoru, ale mají víc než 2x takovou Xmax než obyčejný 15", kterému bude stačit při stejné velikosti ozvučnice 5mm. Za cenu jednoho XLS si koupíš 2-3 stejně vhodný reproduktory.
Před pár lety jsem něco takovýho jako orion dělal, ale s větší citlivostí. Změřil jsem to, navrhl a udělal aktivní výhybku, ale nikdy jsem nedokončil druhou reprobednu. Už když jsem to dělal, tak to pro mě začala být slepá ulička.
Pro reproduktory jsem měl okamžitý použití, ale to jsem si postavil Geddesovi Nathan10. Ty mám do ted a k tomu 3SW - 2xBP, 1xBR. Jestli budu něco předělávat, tak jen proto, aby to bylo větší, citlivější a výkonnější.

http://s4.postimg.cc/kxq540c3d/172_p9190041.jpg

Re: OB subwoofer-y

evidentne z toho vychazi, ze je to hezky napad, ale clovek u nej nezustane. Po case nechce. Osobne vidim nejvetsi prekazku v poslechove mistnosti - chapu to tak, ze by se musela "bedna" resit primo na mistnost a kdekoliv jinde by nemusela vubec fungovat - to je omezeni, se kterym nevim jak nalozit...

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: OB subwoofer-y

práve na opak dipol ako na fotke od MethMan by sa mal správať v priestore lepšie

Re: OB subwoofer-y

Ivanb_c máš pravdu, místnost je zásadní proměnnou (a čím frekvenčně níž, tím více rozhodující). Z toho plyne, že z čistě akustického pohledu je asi víceméně jedno jaký typ SW se použije, tedy neexistuje žádný ideální typ SW pro danou místnost. S přibývajícím počtem SW, variabilitou jejich umístění a možností jejich EQ, se zlepšuje dosažitelná vyrovnanost frekvenční charakteristiky. Od dipólu jsem ustoupil, protože s monopóly (CB, BP4, do jisté míry i BR) získávám mnohem lepší účinnost na nízkých frekvencích.

Re: OB subwoofer-y

pred casom som spravil pre kamarata dva OB suby kazdy s dvomi 15" http://www.aespeakers.com/drivers.php?driver_id=8 (dokopy 4 15" basaky) a dva sub moduly od hypexu.. basy tomu rozhodne nechybaju smile

Re: OB subwoofer-y

to sumac: a mohl by jsi poskytnout obrazky, planky a rozpocet? Repra se zdaji byt perfektni!

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Re: OB subwoofer-y

repra su perfektne, v ponuke maju ale este vhodnejsie repro na OB.. kupovalo sa to v case, ked bol dolar za 15Kc a hlavne bola akcia na tie repra - 4ks za 400$ a postovne nebolo drahe.. takze nebolo o com  smile inak kus stoji myslim skoro 300$. Aj za tu cenu ale uvazujem o ich 15ke do BR dvojpasma.. zosilovace su myslim 400W moduly od hypex.nl

https://i.postimg.cc/Hc9xRGM4/2024347.jpg https://i.postimg.cc/dDJDd1MW/2024350.jpg

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » OB subwoofer-y

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£