Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil k.a.r.e.lll 4. 11. 2011 1:48)

Téma: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Zdravím,
pořád se rozhoduji, tak se chci zeptat odborníků. Mám zesilovač Voicekraft VK812 ( http://www.auto-audio.cz/produkt/Voicekraft-VK812.html ) a sháním subwoofer, resp. vybírám mezi Soling CP123 (http://www.auto-audio.cz/produkt/Soling-CGP123.html ) a Sony Xplod xs-l122p5s. Ten sony mám možnost koupit za 1000,- fungl nový. Ten Soling je s tímto zesilovačem odzkoušený a nehraje za ty peníze prý špatně. Sony asi bude kvalitnější, ale nevím, jak si s ním poradí ten zesilovač. Co byste poradili?

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Odkazy do emailový schránky jsou blbost... jinak Solig je myslím Polsko, takže určite Sony.

Web

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Za ty odkazy se omlouvám, byl jsem přihlášený, tak mi to fungovalo a vůbec jsem si toho nevšiml, ale už je to v pořádku. A ten Sony myslíš, že zahraje s tímhle zesilovačem určitě líp? Nemůže se třeba stát, že je už ten Sony moc výkonný a zesilovač ho už moc nevybudí a ve finále by byl lepší Soling? Nebo není tenhle Soling třeba nějaká povedená kopie výkonného repra? Podle výrobce má snad 92db citlivost, ale to je asi taky přehnané co?

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Počítej s tím, že ani jedna kombinace nebude hrát dobře, s tím je potřeba se smířit. Takže si vyber co se ti víc líbí. Je to podle mě úplně jedno.

Web

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

komu pak to dneska hraje dobře?

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Benazi: 1 z 1000 smile
Dnešní "autohifi" je o dunění a hučení smile

Web

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

nastavení zesilovače+sapíku je alchymie,ne každý to zvládne.

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Ano nastavení je alchymie, nastavil jsem desítky sestav a do druhýho dne si to všichni překopali stylem: citlivost 100%, výstup 100%, výhybka 400Hz a víc...

Výsledek všechno přebuzený, hučení žádný pořádný basy bez tlaku, ale hlavně že je to slyšet na velkou dálku...

Web

(upravil babakus 5. 11. 2011 15:16)

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

karel: bohužel, tahle kombinace je zlá ať vybereš kterýkoliv. Už ten zesilovač stojí za prd a v kombinaci s čínsko-polským reprákem to bude zvukový průjem sad Zbav se toho a pořiď si něco lepšího. Navíc ten Xplod potřebuje hodně silný zesilovač, protože je to necitlivá mrcha. Viz vlákno Sony Xplod http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=10619

Akrij napsal:

Ano nastavení je alchymie, nastavil jsem desítky sestav a do druhýho dne si to všichni překopali stylem: citlivost 100%, výstup 100%, výhybka 400Hz a víc...

Výsledek všechno přebuzený, hučení žádný pořádný basy bez tlaku, ale hlavně že je to slyšet na velkou dálku...

ámen smile

Omlouvám se za citaci, ale bylo to nutné wink

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Obnovuju trošku "zaschlý" téma dneska mi borec přiveze na odzkoušení ten 12" xplod v 50l uzavřence, tak uvidíme jak se to projeví...
Myslím že na techno a podobný, to bude dobrý, ale s citlivostí 89db to bude chtít solidní zesík smile

Web

Re: subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Srovnání s xplod xs-l122p5s v 50l uzavřence s Magnat xpress 12" v 60l tubě s reflexem,
Magnát je slyšet na větší vzdálenost, má takový "příjemější" basy hlavně na rockovou muziku je lepší a taky víc tlačí, ale to bude tím bassreflexem.
Na techno a poboný je asi lepší ten xplod, ale vážně je potřeba ho nakrmit slušným zesíkem, takže asi bude lepší dát do auta tak 500W zesík...

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » subwoofer Sony Xplode xs-l122p5s nebo Soling CP123

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£