Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Koaxy s použitím TVM reproduktorů

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 39]

(upravil BlackRider 4. 9. 2007 21:03)

Téma: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Tak jsem pánové dokončil prototyp coaxu s ARN 6618 a ARV 104-03/4. Než jsem se dostal do tohoto stavu, trvalo to skoro rok. smile
http://img267.imageshack.us/img267/7662/teslaarn6618arv104coaxvrv4.th.png

Abyste věděli o co jde, tak oba repráky jsou trochu potuněný. Výhybka nakonec, po hodně dlouhým laborvání 6/6 dB/okt. (hlavně kvůli výsledné citlivosti beden) zatlumení výškáče žádný i když je 4 ohmovej. Bas je v 25litrech, uzavřená ozvučnice. Měřeno bylo na zesu AZS 220, korekce v nulové pozici, volume na 1.5 ze 4. Charka je taková jaká je, nic jsem s ní nedělal. Měřil jsem v cimře, tak jak je (žádný extra tlumení, spíše naopak).

A jak to hraje? smile Líp než Senny HD555. Díky koaxiálnímu umístění je podání prostoru skoro jako live. Výšky díky mírné úpravě už nehrají tak šíleně a s takovým hrbem. A basy, to je kapitola sama pro sebe. Na první poslech je jich subjektivně méně, ale přesný jak hodinky. Kopák a basa zní fakt docela věrně. No prostě spokojenost. Teď už je jen porovnat u někoho se Seasama.

4 Sinclair> Pamatuješ, jak jsi mi na starým fóru říkal, že to nepůjde? Tak to teda šlo... big_smile

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

pekne. ja som tiez cosi podobne skusal, arn 188-03/4 + arv 089-00/4, mal to byt center , to arv bolo pred tym arn-kom zavesene na kovovych tyckach. nakoniec som sa na to vykaslal a dal som ich nad seba. nemas foto?

(upravil BlackRider 24. 8. 2007 1:00)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Nemám, zatím je to v prototypové ozvučnici (a ta je dost ohyzdnáá).

Drimacoustics> S tou jsem to taky zkoušel. Má malou citlivost.

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

BlackRider: Opojení vyprchá, dej tomu čas. wink

(upravil polmo 24. 8. 2007 9:23)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

S tym porovnavanim so seasami by som trosku ubral, lebo to opojenie vyprcha aj bez casu... wink

PS: inak, nieje to zle na pouzite menice...

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Bleku: To víš, není to Seas ... Tak to není "in"  roll
(jestli mi rozumíš)

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

No na to jsem zvědavý, dneska už je taková doba že jak to tu začínalo tak Tesla a TVM byly slušné repro. A teď se dost lidí na ně dívá jako na žluté.

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Kritiku, asi ti rozumím. A trochu mě to mrzí. Nedávno jsem si pročítal starší fórum a tam to bylo úplně něco jinýho. Jó časy se mění... smile

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Chlapi mam tie repro rad, mam rad aj tonsili zacinal som na nich, ale objektyvne porovnanie  bohuzial prehraju na plnej ciare...

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Spíš se mění lidi, než čas.

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Jo, to taky.

P.S. Pro vaši informaci jsem to chtěl zkusit i s CA21REX a 27TCFC/G. Bohužel můj mail nedošel Gaminnovi, takže mám kulový. S těmato reprama by to mělo ještě větší citlivost. A šlo by to rovně do 20 kHz.

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Stále jsou v porovnání s tím žlutým šmejdem, který se prodává ve spotřební elektronice o několik tříd výše. A taky v porovnání s nimi tak hrají, teda pokud se dodrží zásady návrhu ozvučnice. Nedávno jsem rozebral spálené bedny od věže AIWA (cena cca 6 000,- před deseti lety) a ten repráček je celý z měkkého plastu, teda kromě magnetu a samozřejmě bez označení - jen odpor. Průměr 12cm a k tomu piezo.

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Blééé. big_smile Kámošův otec má nějakou starší věž od Aiwy, stála kolem 18-ti litrů. Pustil mi to, zvuk dost na houby, předuněný jako prase a celkově zvuk dost nicmoc.

Web

(upravil Halen 24. 8. 2007 10:12)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Black & Kritik - rozumim vam. Jo, neni to SEAS = nemuze to hrat smile Edit - hrat slusne tongue

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

no tak ma ukamenujte, no... pocujem jak pocujem uui

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Asi máš recht Halene.

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

No vidíš Bleku, jak to jde wink Věřím, že to bude hrát solidně...
OT: Kua, 2 tejdny jsem byl bez netu ;( Jsem musel přejít z Wi-fi na ADSL...

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

a jak tam mas ten vyskac chyceny? vzdyt je hodne veliky, nebo jsi ho trochu "ostrouhal"? Mam z Madisoundu HiVi TN25, nechces to zkusit s nimi? Ze bych pujcil ...

(upravil BlackRider 3. 9. 2007 22:09)

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Aleši a Bersofte, dík za podporu. smile

Uchycený je to takto:
http://img235.imageshack.us/img235/5302/coaxvg6.th.gif

  Ty obdélníky, co vedou k výškáči, jsou dřevená lišta. ARN je našroubováno v boxu na zadní stranu. Lišty jsou zas přitáhlý zepředu. A je na nich výškáč. (obrázek jsem rychle odflákl smile ).
  Jo, je velkej. Ale to ničemu nevadí. Ještě pořád se v tom vrtám a zase mám jinou modifikaci výhybky - jednoduší už bejt nemůže (jen kondy před ARV big_smile). Teď je bas fullrange, zvětšila se celková citlivost bedny a reálnost (nevím jak to popsat) středů. Druhý měření už jsem dělal v justMLS, v přesné ose výškáče a vzdálenosti 1,2m od ARV. Zase v mírně zatlumeé cimře (prostě tam kde budou hrát)...
Teď už plánuju pořádnější projekt, 250x1000x300 (šxvxh) sloupky, s jednou ARN navíc (dělená na 700 Hz, 12dB/okt.), oboje v 25 litrech, pro každej bas komora zvlášť. Začínám uvažovat o novým výškáči, ARV sice teď hraje dost slušně, ale při hodně velké hlasitisti mírně kreslí.

Tu je nová chára:
http://img65.imageshack.us/img65/1845/koaxyfinalxx8.th.png

BTW ty TN25 vypadaj dost slušně, nechceš je střelit? smile

Web

Re: Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Ty TN25 jsou hodne dlouhy; Jedine z nich odmontovat tu kuzelovou krytku a nahradit ji necim jinym pro koaxialni usporadani. Jo, hrajou dost slusne, poustim si jejich prijemne podani vysek do usisek denne smile

Příspěvky [1 až 20 z 39]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Koaxy s použitím TVM reproduktorů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£