Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Leach 4.5

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 133]

(upravil Dohnalik 12. 10. 2011 19:36)

Re: Zesilovač Leach 4.5

jep, take tam mam ty 4558 (nečekaně), neplánuješ výměnu? Nebo spíše tak, myslíš, že třeba výměna za orig. OPA2134 by k něčemu byla?

Re: Zesilovač Leach 4.5

Jasně že plánuju,mám tu už pěkně dlouho v pytlíčku 4562 z farnellu a audio kundíky od Panasonicu. Akorát nejsou lidi,no...cizím už jsem to dělal,na sebe mi čas ještě nevyšel.....:D

Re: Zesilovač Leach 4.5

Skvele,
sorry za OT, ale zeptám se jako neznalý SMD, jak na to?

Re: Zesilovač Leach 4.5

No jo, já jedu na Live celej život a průjem to teda občas je big_smile Jinak do toho teď nějakej čas nejdu.  Počkám si na nějakej lepší komp rovnou. Ten můj se už rozpadá. Ale nejlepší by bylo asi CD nebo gramofon ne? Jako zdroj signálu.

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ty stejně posloucháš MP3jky, viď?

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ale věř, že velmi nerad. Ale občas se nedá nic dělat. Proto si myslím, že tou zvukovkou to už asi nevytrhnu. Jo takhle mít čas, u muziky vysedávat ve stereu, to by pak byla jiná, ale né že se pohybuju po celý místnosti a je okolo mě kravál smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

MP3 formát zabíjí hudbu, já poslouchám výhradně FLAC, nebo jiný nekomprimovaný formát nad 1000kbps.

(upravil Thomas 12. 10. 2011 22:06)

Re: Zesilovač Leach 4.5

Je to pravda, ale v některých situacích to dost pomůže. Jen jako zvuková kulisa, která má hrát od rána do noci. smile


Ještě bych se prosím zeptal... Jeden kabel má být tedy stíněný na plus a na GND prý opletený. Ten je taky stíněný?

(upravil Dohnalik 12. 10. 2011 22:35)

Re: Zesilovač Leach 4.5

big_smile
Vedeš to jedním vodičem, stíněným. Ten stíněný vodič je něco jako koax u antén, jestli znáš. Signál připojíš na ten prostřední vodič, ten je opletený tím stíněním - a to připojíš na zem.

(upravil Thomas 12. 10. 2011 23:16)

Re: Zesilovač Leach 4.5

smile Jojo, děkuju. Už jsem to pochopil. Ono to je asi snazší, když to povedu takhle jedním. A já jaký opletení - jsem si myslel, že je to takovej ten svetr jak je třeba na toroidu big_smile Všiml jsem si že je to jako tenký koax. Asi 5 mm v průřezu.
Nevím proč, ale z této věty mi blbě vyplynulo, že jeden má být stíněný a druhý opletený.

" Ještě jsem zapomněl, vše tahat stíněnýma káblíkama a jako GND/ZEM používat opletení." opletený! Tady jsem to blbě přečetl a hned jsem to pochopil jinak.


Tak to spíš vypadá, že tu na Audiowebu budu dělat dvorního šaška smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

To né, na to jsou tu občas jiní kandidáti. Žádný učený z nebe nespadl, až na pár výjimek uui

Re: Zesilovač Leach 4.5

No v tom případě, já jsem spadl spíš z pekla big_smile

Jěště bych se optal tedy na tu 35A kostku. Máte nějaký tip? Kde a přesně co objednat/sehnat? Abych nešlápl vedle a bylo to to, co potřebuji pro tento zes. Děkuji smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

Použij třeba tuhle...:
http://www.ges.cz/cz/kbpc5006-GES04900497.html

Re: Zesilovač Leach 4.5

Dobře. Nevadí že to není 35A ale 50A? smile No dobře jen se ptám big_smile Děkuju moc!!!

Re: Zesilovač Leach 4.5

Tady Venca,

jak pasivní ochranu proti neůmyslnému přebuzení (ochrana repro), říkám Thomasiovi:" ... odpovídající pernamentní odpor (rezistor, možná v zapojení RC) do serie na vstup."? minimální ztracený výkon, nulový tepelný odpad, žádné náklady na pořízení, jistota proti MEGABLBOVi co to co "to vohulí"... ale nevím přesně, nejsem audiák smile

dík , Venca

Re: Zesilovač Leach 4.5

Jediná spolehlivá ochrana proti megablbým patnáctiletým "DJům" a jiným podobným frackům je tvrdý limiter s nastavitelnými všemi parametry. Úplně bohatě stačí ten teslácký AYZ034, má dokonce symetrické vstupy a výstupy, nastavitelné všechny parametry, slušný odstup a dá se sehnat za pusu, je ho ovšem potřeba zrepasovat-vyházet všechny plastové elektrolyty TE002-006 a vyměnit NDRácké šváby B082 a B084 za značkové TL074 a TL072. Na vstupech to má myslím MAC156, ty ani tak moc netřeba měnit, pokud vysloveně slyšitelně nešumí a pokud měnit, tak zase za MAC156, protože pokud se matně pamatuju, jsou tam vsazené v kulatých osmipinových paticích, takže např. náhrada značkovou TL071 by byla možná jen tak, že TL071 naletujete na dráty, uspořádáte do kolečka a naletujete místo té osmipinové kulaté patice.
Já sám ty teslácké limitery v aparátu používám, je to výborná ochrana např. proti nafoukaným a ožralým DJkám z Evropy 2, Kiss rádia, Óčka a podobných sračkových médií...
Dobře nastavitelným limiterem se bez slyšitelně citelné ztráty dynamiky dá omezit výkon koncových zesilovačů, pokud někam např. přivezete omylem předimenzovaný aparát.
Nad určité nastavení je to sice už slyšet, že do věci zasahuje limiter, ale lepší tak, než nechat lidem poničit na celý večer uši, nebo si nechat poničit aparát..

Web

Re: Zesilovač Leach 4.5

Sinclair:
Děkujeme za odpověď. Dám to pak Vencovi přečíst. Tak to nechám asi tak jak to je, protože to stejně nehodlám nikomu půjčovat a když už, tak jen spolehlivému člověku, který si i půjčené věci hlídá jako své vlastní. A patnáct už nám taky bylo big_smile
P.S. Tak už je můj a jsem velmi spokojen.  Potřeboval už jsem si zpravit sluch, než bude hotový ten můj smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

Oživuju trošku tohle téma,.. byl by někdo moc hodnej a ochotnej a přidal si mě na skype a poradil by mě některý věci s tím leachem ? Byl bych Vám moc vděčnej

Re: Zesilovač Leach 4.5

Kdokoli jinej si můžete přidat i mě, mohli bychom tam vytvořit skupinu na pokec (psaním, většina asi stejně mluvit nebude). Můj skype: dohnalik11

Re: Zesilovač Leach 4.5

Taky máte Leache? smile Já o tom vím prd, moc platnej bych vám nebyl. Ale jestli máte nějaký odborný dotazy, pište spíš sem ne?
guri.tom

Příspěvky [81 až 100 z 133]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Leach 4.5

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£