Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Leach 4.5

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 133]

Téma: Zesilovač Leach 4.5

Zdravím smile
Chtěl jsem se optat na Váš názor. Máte s ním zkušenosti? Je to dobrý zes na doma? Poslouchám hudbu od rána do večera.
Díky Thomas

Re: Zesilovač Leach 4.5

Zesík je to velice dobrý a lehce rozchoditelný...

Web

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ondra: Dík za názor smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

A jak si stojí oprorti DPA223? Právě se rozhoduju a ten leach by byl jednoduší jak na sehnání součástek, tak i na samotnou stavbu, ale pokud na tom bude zvukově o hodně hůře, rozhodnu se spíše pro to DPA. Oba zesilovače bych napájel +-45V

(upravil Thomas 9. 10. 2011 19:59)

Re: Zesilovač Leach 4.5

Dohnalik: A jak zjišťuješ, jak je na tom zvukově? Uchometrem nebo měřením?

(upravil Dohnalik 9. 10. 2011 20:01)

Re: Zesilovač Leach 4.5

Uchometrem, ono se tady toho moc naměřit nedá. Naměříš možná perfektní parametry, ale zvukově je to oproti něčemu, co má papírově parametry horší, zvukový průjem. Viz féďův virtuální znásilňovač smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

No, tak to se mi líbí smile Ale je potřeba mít s čím porovnávat asi. Já třeba to štěstí nemám hmm

Re: Zesilovač Leach 4.5

Já mohu porovnávat tak s UNI 50 big_smile . Chci si už delší dobu postavit něco pořadneho k mim Wharfedale a asi se rozhodnu pro ten Leach, přece jenom, je jednudušší na sehnání součástek a desku si můžu vyrobit doma, takže budu mít všechny desky stejné barvy, tak to já rád tongue

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ahoj
Není těch +-45V trochu moc na DPA223,to je spíš na 222.Taky záleží co máš za bedny.Pokud ti stačí těch cca 80W tak DPA223.Jen nevím kde seženeš plošňáky,oficiálně už se neprodávají.Snad jen v bazaru.

Re: Zesilovač Leach 4.5

Tady to téma už asi několikrát bylo. Len bych doporučoval udělat DPS, kde jsou tranzistory přímo na desce. Ne že by originál nefungoval, ale to drátování tranzistorů mi nepřipadá moc vhodné...

Web

Re: Zesilovač Leach 4.5

Dohnalik: Tak to máš výhodu, že si to umíš postavit sám. Já umim kulový víš co, tak si to musím koupit big_smile

Vasi: A proč ti to nepřipadá vhodné? Vysvětli mi to jako laikovi prosím. Je s tím nějaký problém???

(upravil Dohnalik 9. 10. 2011 20:16)

Re: Zesilovač Leach 4.5

Mám 6ohm repro, takže ta 223 by těch +-45V nějak zkousla. Spíš ale pujdu do toho leachu, dá mi cca 80-100W při tomto napájení do 6ohm? Co se týče káblovačky k tranzistorům, to je právě to, co se mi na leachu líbí. Sice je to takové nepraktické, ale když to člověk netahá na několik km, nemělo by to ani dělat problémy. Navíc mám rád originály.všelijaké modifikace, byť k lepšímu, to už není ono.

(upravil bubu1 9. 10. 2011 20:17)

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ahoj
Jinak se můžeš mrknout na http://zosilnovace.eu/index.htm tam je upravený Leach,pak něco spáchal Voráček,vyšlo to knižně a potuluje se to taky netem.S tímhle zesilovačem nešlápneš vedle ale doporučoval bych filtraci do zdroje min 20mF.Stímhle napajením tak kolem 140W do 4ohm.
Takže v pohodě.

Re: Zesilovač Leach 4.5

bubu1: Díky, už jsem na nějaký stránky koukal. Ale to je na mě odborný. Jsem jen laik a posluchač. Vím kam zapojit signál a bedny, toť vše smile A co to je ta filtrace do zdroje? Chtěl bych jeden koupit, tak se tu ptám, jestli koupit či nikoliv. Díky smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

Celková velikost filtračních kondenzátorů. 20mF na větev.

(upravil Thomas 9. 10. 2011 20:29)

Re: Zesilovač Leach 4.5

Dohnalik: Jo tak, to jsou ty " robustní " kondy, co jsou v každym zesilovači že?  smile
               
               Větev je kanál? . ? . ? uui

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ano smile

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ahoj
Jestli myslíš ten zesík od Beryho tady v bazaru tak ten je za hubičku,na pohled velmi slušná práce.

Re: Zesilovač Leach 4.5

Dohnalik: Tak to bude asi v pohodě smile
Bubu: Jinak taky ahoj smile Ano ano. Já to nechtěl říkat, nevim jestli je to korektní, ale sám Bery říkal, ať se klidně poptám, že to bude aspoň nestranné. Tak a je to tu, ptám se smile Ale zas nevím, kdo tomu jak rozumí. Od profíka jsem byl zrazován, tak nevím hmm

(upravil bubu1 9. 10. 2011 20:47)

Re: Zesilovač Leach 4.5

Ahoj
No je otázka kdo je profík.Já mám za sebou postavených taky pár zesilovačů.Použité komponenty jsou velmi slušné a pokud tam něco vyloženě nepokonil,tak to musí hrát jako z praku.Zesík má vše co by měl mít.A navíc velmi slušnou mechaniku.Snad jen ty ochrany z EZK jsou tak trochu na hraně ale myslím že to ustojí.Beru zpět,ty ochrany jsou super,z EZK je softstart a ten je v pohodě.

Příspěvky [1 až 20 z 133]

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Leach 4.5

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£