Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Oprava beden - kitování, barva,...

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil voltik 15. 9. 2011 23:36)

Téma: Oprava beden - kitování, barva,...

Zdravím Vás chalani,
chci se s Vámi poradit na jedné věci : Mám tu prastaré bedny, které původně měly povrch z koženky. Ta byla špatná a tak jsem ji strhnul.
http://www.volta.estranky.cz/img/origin … tualne.jpg

Dotazy:
Použít koženku nebo bedny překitovat a nabarvit ?
Kde koženku sehnat  ?
Jak kitovat, aby byl výsledek co nejlepší ?

Déle mimo téma:
Chci si přelakovat gramce jak jsem již psal v jiné sekci, nejsem spokojený se stávajícím nekvalitním lakem ( 90CZK )
V úvahu připadá teakový olej .
Má s ním někdo zkušenosti ?
Popřípadě odkazy na nějaký ověřený a kvalitní ?

Web

Re: Oprava beden - kitování, barva,...

Dej na ty bedny zase koženku, kup si koženkový tanga, namaž se teakovým olejem a bude to cajk smile
A nebo bych si s tím pohrál, koupil tapetu v barvě dřeva ( případně zakytoval nerovnosti ) a dal barvu jaká by se mi šikla např. k nábytku. S gramcem nevím, ale ten na fotce vypadá pěkně.

Re: Oprava beden - kitování, barva,...

Vykitovat musíš bednu, ať použiješ na povrch cokoli. Já na kitování větších ploch a děr použil dvousložkový polyesterový tmel s vysokým obsahem dřevní moučky s velmi dobrým výsledkem. Na drobnosti jsem použil nějaký řecký tmel na dřevo z drogerie, ale dá se to udělat i polyesterovým tmelem.
Na vrch buď koženku (tu nevím kde sehnat, zkusil bych domácí dílnu), nebo dýhu, nebo samolepicí fólii d-c-fix, nebo je nabarvi.

S teakovým olejem zkušenost nemám, ale přebrušoval jsem starší lakovaný nábytek a zkoušel ho namořit - jde to hoooodně špatně. Jestli se ti podaří vybrousit dýhu tak, aby v dírkách nezůstaly zbytky starého laku a zároveň dýhu neprobrousit, můžeš to pak napustit olejem. ale já bych spíš po přebroušení použil polyuretanový lak.

(upravil voltik 17. 9. 2011 11:48)

Re: Oprava beden - kitování, barva,...

koupil sem pollyer. lak na parkety a první zkušenost je taková, že se s ním na rozdíl od mýho munlýho laku opravdu dobře dělá a nesmrdí

Web

Re: Oprava beden - kitování, barva,...

priznavam moc sa do toho nerozumiem ale ked som kedysi "revitalizoval" repraky tak s obycajnym ciernym tusom som bol velmi spokojny. A okraje membran premaz nejakym silikonovym olejom a mas.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Oprava beden - kitování, barva,...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£