Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 165l BR SW jaké repro?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: 165l BR SW jaké repro?

Zdravím Vás všechny,
Potřebuji poradit ohledně stavby subwooferu. Bedna bude mít cca. Vb 165l, vybírám mezi 15'' reproduktory. Bude sloužit jako basová podpora pro diy stereo 2,5 pásmové reproduktory s F3 asi 45Hz (citlivost 88dB). Místnost cca 5x6m a příležitostně sály pro rodinné oslavy. Bude krmen zesilovačem Leach 1x300W.
Cena reproduktoru by se měla vejít do 6k. Přemýšlel jsem o Precision devices PD158, PD1550, RCF LF15G401 a nebo o pumpě jménem Eminence LAB 15, která se mi od pořátku zdála jako nepřijatelnější řešení s ohledem na to, že nevyžaduji extrémní akustické tlaky ale spíše bych byl rád kdyby to šlo "hlouběji". Se subwoofery nemám zkušenosti, proto jsem se obrátil zde na toto fórum, budu Vám vděčný za každý názor na věc.

Re: 165l BR SW jaké repro?

A co od BC 15BG100 ?

(upravil Pekocek 16. 8. 2011 17:43)

Re: 165l BR SW jaké repro?

15BG100 je jistě kvalitní reproduktor, ale proč zrovna ten? Po neodymiu nijak zvlášť netoužím (slyšel jsem že nemá zrovna lineární charakteristiku), hmostnost pro mě nění problém, nevadilo by mi ani kdyby vážil 20kg. Navíc cena přesahuje můj limit....

(upravil antonio 11. 12. 2013 12:27)

Re: 165l BR SW jaké repro?

S tou charakteristikou jsi slyšel špatně (nemyslíš-li větší citlivost na teplo), jinak pro jakýkoli 15" bude těch 165l zřejmě moc, pokud chceš, aby to hrálo hlouběji a zahrálo dobře i dinosteps.wav (pozor na výchylku), koukal by po gumácích jako Dayton RSS390, Monacor Sonic, Peerless XXLS...

//nahrávce zvýšena hlasitost

Re: 165l BR SW jaké repro?

Díky za názor, to jsem potřeboval vědět, jestli spíš gumy nebo PA pro mou aplikaci. RSS390 se zdá býti podobná guma jako LAB 15. Eminence pro ni udává doporučený objem od 71l do 290l, 165l mi přišlo jako zlatá střední cesta, v simulacích v Bassbox 6 to šlo taky pěkně hluboko. Důvod proč jsem založil toto vlákno byl, že jsem vlastně nevěděl, jestli gumy nebo negumy:) viz. výše....

Re: 165l BR SW jaké repro?

Já mám sub s RSS390 a sem s ním spokojenej, myslím, že chybu bys s ním neudělal. Mám ho na doma v menší CC bedně. Na BR sem neměl místo a i tak to hraje výborně.

Web

Re: 165l BR SW jaké repro?

Kdybych o ní uvažoval, kde se dá taky v českých luzích a hájích sehnat?

Re: 165l BR SW jaké repro?

Je to dost velký na 15". Proč tam nedáš 18"? PD i RCF jsou zbytečně drahý.

(upravil Pekocek 17. 8. 2011 11:29)

Re: 165l BR SW jaké repro?

18'' je už hodně velký repro. Navíc na doma trochu zbytečný, navíc nevím kterou 18'' by šlo pro mou aplikaci použít. Původně jsem chtěl zkusit nějakou gumovou 12'', ale nakonec jsem si řekl že plocha je plocha a ta se nedá jen tak něčím nahradit. Ale souhlasím, s 18'' by to jistě bylo o něčem jiném, možná trochu mimo mou představu...

(upravil antonio 17. 8. 2011 13:11)

Re: 165l BR SW jaké repro?

no v Čechách nikde. Klasika, objednávka z EA.

Web

Re: 165l BR SW jaké repro?

Do takového objemu by se hodila spíš podprůměrná 15". Tak mě tam nějak vychází 15PW5. No vidíš, ještě ušetříš.

(upravil mates6618 17. 8. 2011 18:48)

Re: 165l BR SW jaké repro?

Ja som mal v 165l 18"...na 15" je to velke..Milan mal si moznost pocut ARN 930? Chcel by som vediet ako hra RSS390 v porovnani s ARN hladam totiz alternativu zan.

Re: 165l BR SW jaké repro?

mates, mates. Ani se neptám co jsi tam měl za 18". Není 15" jako 15".

Re: 165l BR SW jaké repro?

momentálne robím sub, no neni to pre mna, použil som 15TBX100, má velmi pevnú membránu, dostatočnú Xmax, velký príkon, mám to tu v cca 140L a ladené na 25hz, ked sa to nízko delí tak ani neni potrebné ekvalizovať, aj pri strmosti 24db/okt. sa to ešte samo zrovná... z výsledkom som zatial spokojný

(upravil mechanik 12. 9. 2011 20:46)

Re: 165l BR SW jaké repro?

antonio, v akej velkej miestnosti si aby si mohol počúvať napríklad 20-25hz? alebo na to idem zle ked počítam aký kmitočet sa do mojej miestnosti vojde?

o tomto asi ani nemá cenu sa baviť, velmi tesne nad 20hz to má úroven už len -54db, -60db sa robia radiče
http://s4.postimg.cc/mrtcaw3eh/522_dinosteps1.jpg

no všimol som si že ten prvý zvuk je na tom ale lepšie, cca 25hz na -30db:
http://s4.postimg.cc/enl865gzd/522_dinosteps1_b.jpg

Re: 165l BR SW jaké repro?

mechanik: Já to taky neslyším - doma na to nemám aparát, v autě ale dobře funguje zisk uzavřeného malého prostoru, tam to při mém žlutém subu slyším. Ten soubor je dobrý k tomu, abys poznal, zda tvůj sub se k těm 20Hz vůbec dostane, lepší suby se dostanou, čekám, že např. sériový Paradigm 15 určitě, sám mám na to SONIC-15MK2, brzo by mohl mít taky bednu.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » 165l BR SW jaké repro?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£