Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » TESLA NC 420 prosím o radu

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 24]

Téma: TESLA NC 420 prosím o radu

Dobrý den,
jsem úplný gramofonový začátečník a rád bych se s Vámi poradil o nákupu sestavy do začátku.

naskytla se mi možnost zakoupit
gramofon TESLA NC 420,
zesilovač VIDEOTON Hi-fi-stereo Prometheus DIN 45.500 RA5350S,
a dvě reprobedny VIDEOTON (rozměry asi 68 x 38 x 27 cm - v x š x h).

Přenosku nejsem schopen identifikovat (jen z boku má napsáno "XL") a chybí jehla. Obávám se, že do budoucna bude třeba zakoupit novou. Dále se mi zdá, že na konci raménka chybí závaží a šroub na jeho regulaci, je zde pouze holý kolík. Zatím neodzkoušeno, chybí spojovací kabeláž k propojení sestavy. Majitel říká, že jehlu i kabely zařídí, jinak je prý sestava plně funkční.
Cena sestavy: 1 900 Kč

Šli byste na mém místě do nabídky?
Pokud bude sestava funkční, jsem rozhodnut koupit. Ale mám špatný pocit, z toho chybějícího závaží, půjde to nějak řešit? Případně jakou přenosku byste doporučili?
Předem děkuji za odpovědi
zborek

Ps: Prosím omluvte kvalitu fotek, ale pro představu to snad bude stačit.
http://s19.postimg.cc/nulrdijfz/6852_dsc00113.jpg http://s19.postimg.cc/s50f93oj3/6852_dsc00102.jpg http://s19.postimg.cc/h6p5qwzxr/6852_dsc00088.jpg

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Přenoska vypadá na s NC420 dodávanou originální TESLA VM2101, což je na rozdíl od jejích následovnic (VM2102, VM2103) docela šmejd. Dnes bych ji už nepoužíval.
Vzadu na raménku chybí závaží tvaru chromovaného válečku s asi 2 obvodovými ryskami pro nastavení síly na hrot.
Reprobedny nevím, jestli nemají basáky s pěnovými závěsy, které by už za těch 30 let od výroby trpěly stářím.
V tomto stavu za 1900,- nepovažuji sestavu za dobrý kup.

(upravil voltik 27. 6. 2011 20:09)

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Neber to. Je to šmejd.

Kup si raději NCčkovou řadu respektíve gramofony Tesla NC440,450,452 či 550. Je více méně jedno který si vybereš, všechno jsou to stroje, které obstojí i v dnešní době. Když budeš mít štěstí seženeš jej cirka do tisícovky, někdy trochu více . Koukej, jestli není "zborcený" talíř - jestli se nevlní. Přenosku si kup preventivně OMB5E.
Předzesilovač si kup či postav pro začátek Actidamp MKxx.
Bedny klidně něco od Tesly ARS1034 atd.

Cena celkově zhruba 4 000 Kč
Gramo 1 200
Actidamp 1 500
Bedny 1 300
Samozřejmě vše je relativní, záleží jaký budeš mít štěstí

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

NC420 je slušný základ, typy v voltíkova příspěvku patří k tomu nejlepšímu, co TESLA dělala.
Pro úplnost, takhle má vypadat konec raménka u NC420

http://s19.postimg.cc/68dw8qbcf/4290_420.jpg

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Tož to bysme mohli diskutovat. Jestli je vážený zborek nenáročný vezme to, jestli ne tak já, když se snažím mít to nejlepší nebo spíše lepší, našetří a koupí co sem mu radil já.
Ty gramofony jsou i designově krásný narozdíl od NC420ky, které působí řekněme lacině smile

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

A NC580 je na tom jak?

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

NC580 jestli se ptáš mě, protože jsem ho také měl, mi nepřipadal ničím výjimečný . Nevím no, nenadchnul mě .
Na druhou stranu někomu se může líbit. Je designově hezčí než tu zmiňovaný NC420

http://img690.imageshack.us/img690/7553/nc580028.jpg

+:
Mechanická koncepce šaši - uvnitř je jen jeden kondík pro motůrek
Koncové automatické vypínání
Hodně jednoduchá koncepce
Šířka 420mm

Další možná výhoda je dřevěné šasi - dá se lehce nabarvit, opravit .

-:
Raménko
Chybí stroboskop - chybí korekce otáček. Samozřejmě v dnešní době, kdy je síť více méně stále je to téměř tabu, ale i tak stroboskop se hodí
Tuhé závěsy
Talíř - z důvodu šíře 420 mm je menší než samotné LP na něm - nevypadá to moc hezky
NC580 je náchylná na otřesy, musíš jej vytmelit. Jakmile se dotkneš šasi, ozývá se ve výsledném zvuku takové dunění.

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

NC580 je evoluční vývoj NC420ky.
Stejné raménko, stejný pohon, stejné parametry. Na rozdíl od NC420 má NC580 od skříňky odpružené tělo chassis, mírně odlišný design, zapínat otáčení talíře lze páčkou pro spouštění přenosky.
Ze starých strojů jsou dle mne nejlepší NC440 a NC500.

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Mne sa osobne NC580 paci. Ale nejak NC500 ma laka viac, aj ked som do nej vrazil kopu penazi, a este aj vrazim....

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Hippo007: NC440 avšak s tím českým patentem. snad v ovládání motorku nebo v motorku samotném ?
I tenhle NC440 s patentem jsem měl smile

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

díky za odpovědi, po zvážení do koupi tedy nepůjdu. osobně bych taky dal přednost vyššímu typu. stroje od NC 440 nahoru bych bral mnohem radši než tu polorozpadlou NC 420. o koupi jsem uvažoval, protože tomu zatím prd rozumím a soustava obsahovala zesilovač, který taky nemám. rád si nechám poradit. radši si přišetřím a koupím něco kvalitnějšího co tu radil voltik.  kdybych si mohl vybrat tak určitě NC 450, dřevo mu dává eleganci.

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

zborek:
Stačí sledovat inzeráty, ( aukro ) a určitě mít štěstí budeš. Zvlášť teď o prázdniny, kdy lidi lítaj po dovolených a na aukro zkrátka kašlou.
Pozor na ten actidamp, pokud ho budeš stavět či kupovat. To není koncový zesilovač, ale špičkový předzesilovač pro přenosku gramofonu.
Protože nemáš dost peněz udělal bych základ na strojích Tesly. Tesla dělala některé kvalitní kousky a hlavně jednoduché. Co se ti pos--- dá se lehce opravit za nula nula korun.

Já bych ti navrhl:
Gramofon : NC440, NC450, NC452 nebo NC500 - jak jsem psal vejš
Bedny: Tesla ARS1014 nebo ARS1034.
Zesilovač Tesla AZS220 - zvukově nejlepší zesilovač co Tesla vyrobila po AZS225 a AZS224, které ale běžně neseženeš - rarity nebo AZS22 (AZS223 ) - těhle kousků se zase na netu válí hromada, stačí jeden sebrat.

A jestli si z Kladna a okolí gramofon pak můžeš dovést na seřízení smile

P.S. schválně píšu aukro v závorkách. Vyskytují se tam kolikrát hrozné šmejdi a prodávající ti nic neřeknou. "Všechno OK, ovšechno OK, ještě včera to hrálo, jako nový... "... To známe ...

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Taky ted razim na dovolenou..., ale pak začnu pořádně pročesávat net, inzeráty, bazary, fóra. Aukro beru jako záložní, podle toho co jsi psal tak mají ceny kolikrát vyhnaný dost vysoko.

Asi před měsícem jsem si pořídil gramec (zesilovač už v něm je) jakási Gamma 301-made in Britain a malý bedny. Celý za 800Kč i s poštovným. Poté až začal číst a zjišťovat. Sice jsem rád, že si na tom přehraju starý desky, ale teď vidím, že budu chtít jít dál s kvalitou.

Ještě jednou děkuji za cenné rady, rád se jich budu držet při výběru nějaké slušnější sestavy.

P.S. Do Kladna to mám bohužel daleko, jsem z okresu Vyškov. Škoda, že nejsi z Brna smile

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

kdyz budes aukro tak mesic sledovat, urcite tam narazis na neco 440-500 za rozumnou cenu a kdyz budes mit stesti, tak i do 1000,-
kupoval jsem z aukra dva gramce a oba byly v poradku a byly peclive zabalene, takze prezily i cestu.

ps. kdyz das do nc470 dost plasteliny, tak se da poslouchat i ten smile

(upravil voltik 30. 6. 2011 13:49)

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

jacq: NC 470 je ještě o kousek lepší s pertinaxovým raménkem. To je to ploché nehezky vypadající

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

NC500 se dá pořídit za velmi rozumné ceny. Je to sice full manuál, ale velmi slušný a dobře vypadající gramofon. Sám ho vlastním a za jinou teslu bych ho neměnil. Ani Za NC450 nebo 452, páč tu elektroniku v gramofonu nepotřebuju a kde nic není, nic se nevysere. smile Akorát teda ta regulace otáček je samozřejmě u 440,450 a 452 velkým plus...
Obloukem se vyhnout plastové prasečině MC400 a pro jistotu i MC600Q.

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

NC500 ale nemá automat. vypnutí po dohrání desky pokud se nemýlím .
To se hodí

Web

(upravil TheLastUnicorn 30. 6. 2011 14:28)

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Máš pravdu, nemá. Já to beru spíš jako takovou drobnou vadu, jelikož po dohrání to donekonečna běhá v prázdné drážce. Zas na druhé straně tam pak za předpokladu dobrých hrotů na kardanu nemá co brzdit volný pohyb raménka. Já mám tu mou NC500 překáblovanou, OM5 vložku, cinche, nový motorek a uložení, nové plexi z Debut III, takže ten gramec je jak nový. Nedal bych ho za nic. smile

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

Však jasné, všechno je o kompromisích.
Já u svýho NC450 musím trpět hluk motoru při malé hlasitosti wink 

P.S. zajímavé je, že u NC452 hluk motoru neslyším přitom motor a řemínkový pohon to má stejný. Jenom ta elektronika je jiná

Web

Re: TESLA NC 420 prosím o radu

tak mi pritelkyne dotahla cestou z prace domu u popelnice vyhozeny gramofon Tesla NC 580. Dreveny obal sasi neni zrovna v dobrem stavu, ale sasi samotne jako i talir se sub-talirem se zdaji byt uplne v poradku. Co urcite neni v poradku je ramenko! Chybi mu zavazi (zda se byt odlomene) a pak dratky ktere z nej vedou se take nezdaji byt v dobre kondici.

Par fotek:
http://i269.photobucket.com/albums/jj69 … GP0010.jpg
http://i269.photobucket.com/albums/jj69 … GP0011.jpg
http://i269.photobucket.com/albums/jj69 … GP0012.jpg
http://i269.photobucket.com/albums/jj69 … GP0013.jpg

No a me zajima jedna vec. Sasi je evidentne stejne jako NC 430 a ramenko je z NC 420, je to tak?

MacBook Pro-> Antelope Audio Zodiac DAC/Luxman PD-441 w Nottingham Analogue Ace Space & Sumiko Blue Point/Denon DN-961FA-> DIY tube AMP-> DIY speakers w Fostex FE-206ES-R & Monacor RBT95SQ

Příspěvky [1 až 20 z 24]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » TESLA NC 420 prosím o radu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£